Yavru Köpeğe Annelik Yapan Maymun

Yavru Köpeğe Annelik Yapan Maymun

Son Güncelleme: 10 Temmuz, 2018

Tamamen farklı iki hayvan türü arasındaki ilişkileri anlatan hikayeleri duymak veya okumak oldukça yaygındır. Ve, ilk başta, bu hikayeler bize garip gelebilir. Örneğin, ördekler ve köpekler, kediler ve ayılar, kirpiler ve köpekler ve daha nicelerini duymuşuzdur. Bugün, yavru bir köpeğe annelik yapan bir maymun hakkında bilgi vereceğiz. Evet, bu doğru! Gururlu bir anne maymun.

Ana ya da anne deriz, çünkü köpeğe bakan maymun bir dişidir.


Anne maymunun hikayesi
İşin aslı, al yanaklı makak maymunu tamamen mantıksal nedenlerden dolayı köpeklere ihtiyacı olan bakımı verir . Nasıl mı? Aşağıdakileri göz önünde bulundurun. Birincisi, Afrika’da kendi türünden pek çok maymun ile birlikte yaşar. Ve ikincisi, burası, doğumdan sonra pek çok köpek ve evcil hayvanın terk edildiği bir yer.

Hikaye şöyle başlıyor, anne maymun bebeğini kaybetmiştir. Ağaçtan mı düştü yoksa yaralandı mı, tam olarak ona ne olduğunu bilmiyoruz. Ama biliyoruz ki, bir bebeği kaybetmek, hayvan olsun olmasın, çok acı verici bir olaydır. Bu durumda onların duygularını anlamak çok zordur.  Bu şüphesiz, hiç kimsenin (insan ya da hayvan) üstesinden gelmeye hazır olmadığı bir şeydir.

Maymun bebeğini kaybettikten sonra derin bir depresyona girmiş olmasına rağmen, terk edilmiş bir  köpek yavrusu  bulduğunda bu ruh hali tamamen değişti. Kader, bazen hiç beklenmedik bir anda elimizi tutabilir ve burada da tam olarak böyle oldu. Anne maymun bir bebeğe ihtiyaç duyuyordu ve yavru köpek de bir anneye ihtiyaç duyuyordu. Her iki taraf için de en iyisi oldu!

Özveri ve sevgi 

Maymunun çok fazla düşünmesini gerektirecek bir şey yoktu. O sadece köpeği yerden kaldırdı ve kendi kanatları altına aldı. Şaşırtıcı bir şekilde, yavru köpek onun bu girişimine karşı çıkmadı. Yaşadıkları yerde pek çok kez bir arada bulundular. Hatta maymun, yavruyu besledi bile. Bunu bir hayal edin! Temel olarak, yavruyu kendi bebeğiymiş gibi önemsiyor.

Aynı zamanda yavru köpeği temizliyor ve yemek yerken onu kollarıyla tutuyor. Görünüşe göre, birilerinin onu çalmasından korkuyor. Ayrıca onu savunuyor, besliyor ve koruyor. Ne harika bir anne! Katılmıyor musun? Sonuçta, harika bir anne ne yapar? Çocuklarını seven, koruyan ve önemseyen kişi bu değil midir? Anne maymunun köpek yavrusuyla yaptığı şey bu değil mi? Evet, farklı hayvan türlerinden geliyorlar, ama onların bir aile olduklarını inkar edemezsiniz.

“Aile” yalnızca… kan bağları ile tanımlanmaz. Kesinlikle bağlılık ve sevgi ile tanımlanır. ”- Dave Willis

Bu hikaye, tarafsız, özverili bir sevginin ve hepimizin örnek alması gereken mükemmel bir olaydır. Hayvanlardan her gün ne kadar çok öğrendiğimiz şaşırtıcı değil mi?

İki farklı türden hayvanlar arkadaş olabilir mi?

Bazı sorular gerçekten bir cevap vermeyi gerektirmez ve bu onlardan bir tanesi ama… evet! İki farklı türden iki hayvan arkadaş olabilir. Hatta arkadaşlıktan da fazlası, bu güzel hikayede gördüğümüz gibi, aile bile olabilirler.

Bu nasıl mümkün olabilir? Basit! Hayvanlar içgüdüleri ile hareket eder. Bunun, onların hisleri olmadığı, aksine tam tersi anlamına geldiğini düşünmek cazip gelebilir. Duygularını, ön yargıya, ırkçılığa ve insanları birbirinden ayıran diğer çirkin fikirlere odaklanmadan çok daha kolay hissediyor ve paylaşıyorlar.

Hayvanlar nasıl göründüğünüzü, neye benzediğinizi umursamazlar. Onlar yalnızca kalbinizi önemserler. Sevgi, sadakat ve arkadaşlık, onlar için en önemli olan şeydir. Bir kirpi, ısırmasına rağmen bir köpekle kolayca arkadaş olabilir. Ve bir köpek, dikenleri acıtsa bile, bir kirpi ile arkadaş olabilir.

Her iki tür için de, güven en önemli olan şeydir. Birbirlerini incitmeyi düşünmezler. Bunun yerine, birlikte paylaşabilecekleri iyi hislere değer verirler. Onlardan daha çok şey öğrenebileceğimizi düşünmüyor musun?  Bunu düşünmek için biraz zaman ayırırsanız, eminim siz de hak vereceksiniz!

Ana fotoğrafın kaynağı: www.infobae.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.