Terk Ettikleri Köpeği Tekrar Reddeden Çift

Terk edilen tüm köpekler evlerine tekrar dönemiyor. Peki nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Terk Ettikleri Köpeği Tekrar Reddeden Çift

Son Güncelleme: 01 Kasım, 2018

Çoğu kişi hayvanların insanlardan çok daha iyi olduğunu söylüyor. Ki bazen biz de bunun gerçek olduğuna inanmak zorundayız. Buna rağmen yine de “terk edilmiş bir köpek” duyduğumuzda onu sokaklardan alıp evine götürmeyi düşünüyoruz. Bu yüzden bugün size anlatacağımız hikaye bizlere bazı acı gerçekleri gösteriyor.

Aynı hayvanı iki defa terk eden birileri size çok zalim ve kötü görünebilir ve hikaye de son derece üzücü olabilir. Ama maalesef bu bir gerçek. Böyle şeyler oluyor. Bu hikayedeki gibi.

Hayvan barınağına yapılan bir ziyaret

terk edilmiş köpek

Çiftin bir köpek yavrusu sahiplenmek için hayvan barınağına geldiği gün sıradan bir gündü. Prosedürlere uygun olarak, barınakta çalışanlar onlara nazik davrandı ve oradaki tüm hayvanları gösterdiler.

Çift hayvanlara bakıp kendilerine en sevimli gelenleri severek biraz etrafta dolaştı. Her şey, aradıklarını bulabilecekleri en doğru yerde olduklarına inandıklarını gösteriyordu. Buna rağmen, kısa bir süre sonra orada bulunan herkesi şaşırtacak bir şey olacaktı.

Köpeklerden biri sanki tüm hayatı boyunca onları tanıyormuş gibi çifte yaklaştı. Ağlamaya, ulumaya, mutluluktan çıldırmış bir şekilde etraflarında daireler çizerek koşmaya başladı. Kaybettiği bir hazineyi bulmuş gibi görünüyordu.

Köpeğin tepkisini gören ve hala hayretler içerisinde olan gönüllü çalışanlar çiftin o köpeği almasını önerdiler. Sanki aralarında özel bir bağ varmış gibiydi. Çift ise, barınak çalışanlarını şaşırtarak bu teklifi reddetti.

Ve kendilerini baskı altında hisseden çift gerçeği açıklamak zorunda kaldı. Köpek aslında onlarındı ama yaşlanıp, hastalandığı için onu terk etmişlerdi. Hayvan artık iyileşmiş olmasına rağmen, sorumluluk almak istemiyor başka bir köpeği sahiplenmek istiyorlardı. Elbette, hayvan barınağı taleplerini reddetti. Ve sadece bununla da kalmadılar, çevredeki barınaklardan da hayvan sahiplenmelerini engellediler. Hatta bununla ilgili onlar hakkında bir rapor da tuttular.

Terk edilmiş başka bir köpeği sahiplenemeyecek olan çift

terk edilen köpekler

Tüm bunlar hayvan barınağı çalışanlarının köpeği bulup durumunu kontrol etmelerinden bir süre sonra gerçekleşti. Bulunduğunda hayvan, açlık ve susuzluktan ölmek üzereydi.

Bugünse o kendisini sevmeye hazır herhangi biri tarafından sahiplenilebilecek sağlıklı ve mutlu bir köpek. Çiftin, köpeğin kendilerini gördüğündeki duyguları ve davranışlarına rağmen ona karşı soğuk olmaları ve onu tekrar terk etmeleri ise inanılmaz. O yüzden, eğer bir hayvanın iki kere terk edilip edilemeyeceğini düşünüyorsanız, cevap evet.

Bu terk edilmiş köpeğin, sahiplerinin kendisini tekrar reddettiğinde neler hissetmiş olabileceğini bilmiyoruz. Emin olduğumuz şeyse, kendisine çok iyi bakıldığı ve yakında mutlaka onu sevecek ve hak ettiği ilgiyi gösterecek bir yuvaya kavuşacağı.

Hayatta ne ekersen onu biçersin derler, bu çift belki de bunu düşünmeli. Kim derdi ki yeni bir köpek almak için terk ettikleri köpeklerinin olduğu hayvan barınağına gidecekler. Üstelik neler olduğunu anlattıktan sonra hala daha yeni bir köpek almalarına izin verileceğini düşünmeleri de ayrı bir konu. Saçmalık!

Eğer terk edilen hayvanlar için ufacık da olsa bir şey yapmak istiyorsanız, istismarın hiçbir türüne kör ya da sağır kalmayın. Terk edilmiş bir köpek görürseniz, onu alıp bakımını yapacak ve iyileşmesini sağlayacak hayvan barınaklarına haber verin.

Ve elbette, bir hayvan sahiplenmeden önce size getireceği sorumluluğu uzun uzun ve çok dikkatli düşünün.

Ana görselin sahibi: Contando Estrelas


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.