Köpek Sara Hastası Sahibini Kurtardı

Köpek Sara Hastası Sahibini Kurtardı

Son Güncelleme: 23 Nisan, 2019

Köpeklerde altıncı his vardır. Bir şekilde herkesten önce ne olacağını kestirebilirler. Bizi kimsenin sevmediği gibi sevdikleri ve ne olursa olsun sadık birer dost oldukları gerçeğini de hesaba katarsak, bizi tehlikelerden kurtaracaklarını düşünmek de gayet makul bir durumdur.

Bu makalede, sara hastası sahibini kurtaran bir köpeğin hikayesini sizlerle paylaşacağız. Birkaç güzel hikayemiz daha var, bu sebeple okumaya devam edin.

Köpek Sara Hastası Sahibini Kurtardı

Shannol Locke sık sık sara nöbetine yakalanan bir hastadır. Yakın zaman içerisinde labrador cinsi köpegi Poppy’nin bir nöbete vermiş olduğu tepkiyi içeren bir video ile ünlendi.

Shannon nöbet geçirmeden 15 dakika kadar önce, Poppy durumu sezmiş ve kendisini uyarmış. Onun uyarıları sayesinde, herhangi bir yaralanma ya da incinme durumundan kaçınmak için hasta yatar pozisyonda beklemeye başlamış.

Kayıtta, nefes yolunu açık tutmak için Poppy’nin Shannon’un ağzını nasıl yaladığını ve boğulmaktan kurtardığını görüyoruz. Poppy sahibinin hayatını kurtardı ve bu kahramanca hareketinden ötürü kendisini kutluyoruz.

Köpek Sahibini Yangından Kurtardı

Scott Parker hayatını Clyde isimli Dauna cinsi köpeğine borçlu olduğunu söylüyor. Clyde, Kellerville, Illinois’de bulunan evleri yanarken sahibini kurtarmayı başarabilmiş. Sahibi uyurken ev yanmaya başladığı için ne olduğunu anlayamamış.

Sahibi uyandırmak için Cylde tüm gücü ile tişörtünü ısırmaya başlamış. İlk önce Scott bunun bir oyun olduğunu ya da köpeğin bir yürüyüşe çıkmak istediğini düşünmüş. Ama Cylde ısrat ettikçe bir şeylerin yanlış olduğunu anlamış. Uyandıktan bir kaç dakika sonra, evin çatısı her ikisininde çok yakınına çökmüş.

Neyse ki, Scott köpeği alıp evden çıkmayı başarmış. Cylde’nin uyarısı sayesinde, bugün her ikisi de hayatta ve çatı katından evin diğer kısımlarına inmeden önce yangını söndüren itfaiyeye zamanında haber verebildiği için evin büyük bir kısmı da ayakta.

Köpek Trafik Kazası Sonrası Sahibini Kurtarıyor

Virtudes İspanya’daki Berja ve Adra Belediyelerini birbirine bağlayan yolda araba sürerken, Adra Nehrinin (yolun yaklaşık 30 m aşağısında) arka tarafından ormanlık alana uçması ile cereyan eden bir trafik kazası geçirir. 20 saat boyunca araçta kapalı kalan kadının hayatını köpeği kurtardı. 

Köpek arabadan yara almadan çıkıp, sahibini kurtarmaya çalıştı. Bunu yapmak için ise aralıklar ile havlamaya başlayıp birinin dikkatini çekmeye uğraştı. Yoldan geçen biri bağırışlarını duyup itfaiyeye haber verdi ve kadın arabadan çıkarılabildi.

Köpek Sahibini Cinayetten Kurtardı

Bir Amerikan bulldogu olan Wilson, polisten kaçarken eve giren bir suçludan sahibini koruduğu için bölge halkı tarafından kahraman ilan edildi.

Olay Atlanta şehrinde meydana geldi. Georgia eyaletinde bir kadını öldüren suçlu, polisten kaçarken arabasından çıkıp koşmaya başladı.

Yakalanmamak için, bir ailenin evine girdi. Suçlunun bir silahı vardır ve evin babasının başına doğru doğrulttu. Wilson bunu görür görmez suçluyu öyle bir ısırdı ki adam bir yere kıpırdayamadı. Köpeğin bu kahramanca hareketi polise müdahale etmek için zaman kazandırdı.

Görsel kaynağı:   www.24horas.cl


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.