Kör Labrador Retriever Ormanda Bir Hafta Hayatta Kaldı

Kayıp köpeğin bulunma hikayesi içinizi ısıtacak
Kör Labrador Retriever Ormanda Bir Hafta Hayatta Kaldı

Son Güncelleme: 04 Aralık, 2018

Bu sefer bir sevgi ve cesaret hikayesiyle karşınızdayız. Olay, Amerika’da yaşandı. Kör bir Labrador Retriever ormanda bir hafta boyunca hayatta kaldı. Olayın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Labrador Retriever bir hafta boyunca ormanda yalnız kaldı

ormanda tek başına köpek

Bu küçük köpek göremese de kaybolduktan sonra ormanlık alanda 7 gün boyunca hayatta kalmayı başardı. Köpek, yürüyüş yapan bir adam tarafından tesadüfen bulundu. Bu öykünün kahramanın adı Sage. Bu, Amerika’da Kolorado eyaletinde yaşayan 12 yaşındaki bir Labrador Retriever‘ın hikayesidir.

Köpeğin sahipleri ormanlık alanda yürüyüş yaparken köpeği kaybetti. Heyecanlı arayışın ardından, güzel ve kör Labradorlarını bulamadılar. Orman yetkilileri, alanın çok büyük olması ve köpeğin de kör olması nedeniyle, onu bir daha göremeyeceklerini söyledi.

Göremeyen köpekler burunlarıyla ve kulaklarıyla hareket etse de Sage’in bu duyuları da yaşı nedeniyle iyi değildi. Köpek glokom hastasıydı, bu yüzden göremiyordu. Ayrıca, yakın zamanda tümör teşhisi koyuldu.

Araştırma komitesi

Sage’in sahipleri fotoğraflarını her yere dağıttı. Birinin köpeği bulup eve getirmesi umuduyla tüm şehre fotoğraflarını astılar. Cole ailesi köpeği bulup eve getirene bin dolar ödül verecekti. Aradan günler geçti ancak hiçbir haber yoktu. Profesyonel bir köpek arayıcısı bile tuttular ancak yine de köpek bulunamadı.

Aradan bir haftadan uzun bir süre geçti, neredeyse umutlarını kaybetmişlerdi ve kendilerini en kötüsüne hazırlamışlardı. Ta ki ailenin doktor yardımcısı komşusu Dan Estrada ormanda yürüyüş yaparken beyaz renkli bir şey görene kadar! Dan köpeği ilk gördüğünde poşet zannetmiş.

Kibar adam Sage’i buldu

ormanda köpekle adam

Dan gördüğü şeye yaklaştığında, bir köpeğin nehrin kıyısında yattığını gördü. Önce, köpeğin ölü olduğunu düşündü çünkü hareket etmiyordu. Ancak daha sonra nefes aldığını fark etti. Hemen köpeğin yanına koşup ona sarıldı. Sonra kocaman öptü. Sage ayağa kalktı ve hareket etmeye hazırlandı.

Köpek o kadar uzun süre dışarıda zaman geçirdiğinden hissizleşmişti, Dan yokuşu çıkarken köpeği taşımak zorunda kaldı. Sonra köpeği arabaya koyup ormandan çıkardı.

Cole ailesinin evine vardıklarında, aile komşularına ödül vermek istedi. Ancak Dan bunu reddetti. Bunun yerine, bu parayı bir hayvan barınağına bağışlamayı teklif etti. Bir yaşam mücadelesi olan bu hikayenin içinde aşk, dayanışma ve yardımseverlik de var.

Kör köpeğin ve dört ayaklı rehberinin hikayesi

Ormanda dört gün kalan köpeğin tatlı hikayesini sizinle paylaştık. Birçok ders çıkartılacak diğer hikayeyi de paylaşmak isteriz. Bu sefer başrollerde bir Hoshi (Amerikan Eskimo) ve Zen (Pomeranian) var. Birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar. Köpeklerden biri kör. Ancak bu durum, maceralara atılıp eğlenmelerine gölge düşürmüyor. Hoshi’ye 11 yaşındayken glokom teşhisi kondu. Sonra, iki küçük gözünü aldırmak için ameliyat edildi. Aile, köpeklerine son günde eşlik edecek yavru bir arkadaş sahiplenmeye karar verdi. Bu yavru köpeğin adını Zen koydular. İki köpek çok iyi anlaştı ve hiç ayrılmadılar.

Sahipleri, her zaman beraber yürüyebilsinler diye bir kemerle onları bağladı. Hiçbir profesyonel yardım olmadan Zen, Hoshi’nin rehberi oldu. Hoshi, Zen sayesinde görebiliyordu. American Eskimo’nun durumu yüzünden hareketleri yavaş; ancak bu durum, beraber eğlenmelerine bir engel değil.

Bu güzel arkadaşlık “Peluş Dostlar” diye adlandırıldı. Sayısız maceralarını gösteren fotoğraflarına ve videolarına Instagram hesabından ulaşılabilir. Aslında, hesabın zaten 30 binden fazla takipçisi var.

Şüphesiz, Hoshi rehber arkadaşına çok güveniyor çünkü onu hiç yalnız bırakmayacağını ve her zaman onu yönlendireceğini biliyor.  


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.