Evsiz Köpekler İçin Yaşam Umudu

Terk edilen hayvanlar dünyanın pek çok yerinde büyüyen kötü bir durum olmaya devam ediyor ve her geçen gün sokaklarda yaşayan daha da fazla köpek oluyor. Soru şu: bu köpekler için yaşam umudu var mı?
Evsiz Köpekler İçin Yaşam Umudu

Son Güncelleme: 27 Nisan, 2021

Kısa bir süre önce, başka bir yazımızda, ABD’de, Porto Riko‘daki yaklaşık iki yüz köpeği kurtarma niyeti ile başlatılan harika bir girişimden bahsetmiştik. Bu, şu anda hayvan terk edilme oranlarının en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Ancak, şu soru hala cevapsız: evsiz köpekler için yaşam umudu var mı?

Wings Of Rescue çalışanları gibi gönüllüler sayesinde Porto Riko’dan gelen bu köpekler ikinci bir fırsata sahip olacak.

Bugün hikayemizin konusu yine Porto Riko. İnsanların köpek doğumunu kontrol etme ve hayvanlara bakma ihtiyacının farkına varmasını sağlamaya çalışan bazı kampanyalar olsa da, bu adada hala çok sayıda terk edilmiş hayvan var.

Bu nedenle, Monmouth Hayvanları Koruma Derneği bu konuda bir şeyler yapmak için bir proje başlattıklarını söylüyor. Hadi bu projenin ne ile ilgili olduğuna bir göz atalım.

Bu Köpekler İçin Yaşam Umudu

Terk edilmiş bir köpek.

Amerika Birleşik Devletlerindeki kar amacı gütmeyen iki kuruluş olan Humane Society ve Wings of Hope sayesinde, 200 köpek bu güzel adadan ülkenin çeşitli yerlerine taşındı.

Spesifik olarak, 70 köpek, New Jersey’e geldi. Böylece, Sato Projesi bu terk edilmiş köpekler için yeni bir yaşam umudu yarattı.

Hatta, yukarıda bahsedilen hayvan koruma topluluğundan Ross Licitra, kelimesi kelimesine şunları söyledi:

“Sato Projesi aracılığı ile Porto Riko’dan kurtarılan köpeklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Köpekleri sahiplendirmede her zaman büyük bir başarı elde ettik ve topluluklarımızdan da büyük destek aldık. Tüm hayvanların ikinci bir şansı hak ettiğine inanıyoruz ve onları kurtarmaktan gurur duyuyoruz.”

İkinci bir şansı elde edenler sadece bu yetmiş köpek değildi; en az 130 köpek daha başka yerlere taşındı.

Ancak, hadi Monmouth’a odaklanalım. Aktivistler, şehrin ışıklandırma ekipmanı bağışladığına dair hikayeleri kesinleştirmek istediler, bu da hayvanların inişini kolaylaştırmak için yapıldı.

Aynı şekilde, bölgedeki, Wegmans of Ocean adlı başka bir kuruluş, hem personel hem de hayvanlar için yiyecek sağladı. Tabii ki, tıbbi değerlendirmelerin masrafları ile ve gerekli ekstralar ile Hayvanları Koruma Derneği ilgilenecektir. Bütün bunlar hayvanların sağlıklı olmasını sağlamak içindir.

Onları birkaç hafta içinde sahiplendirebilmeyi umuyorlar.

Terk Edilmiş Köpekler İçin Bir Şans Var

İki sokak köpeği.

Bu güzel girişim bize, terk edilmeyi sona erdirmek için başka insanların gerçekten kendilerini nasıl da ortaya koyduğunu hatırlatıyor. Ancak bunlar sadece birkaç organizasyon; daha fazlası da var.

Örneğin, bunu bağımsız olarak yapan pek çok kişi var. Hikayeleri hala anonim olabilir ama yine de şu anda bazı büyük girişimlere liderlik ediyorlar:

  • Belgesel. Perro, Demasiado Humano, terk edilme ile ilgili bir belgeselin İspanyolca adı. “Köpekçe, Pek İnsanca” anlamına gelir ve genel olarak, biri onu terk ettiğinde bir köpeğin yaşadığı duyguları ifade eder.
  • Videolar. Dünyayı şok eden bir terk edilme vakası ile ilgili bir video var. Ormanda köpeğini terk eden ve bunu yaptıktan hemen sonra kaza geçiren bir adamın hikayesini anlatıyor. İronik olarak, köpek adamın hayatını kurtardı.
  • Moda şovu. Birisi, kârın terk edilmiş köpeklere hizmet edecek beş “aşevi” inşa etmek için kullanılacağı bir gala, köpek defilesi düzenledi.
  • Perroton. Bu, köpekler ve sahiplerinin katıldığı bir maraton. Gelir, hayvan istismarını ve ihmalini sona erdirmeye çalışan, kar amacı gütmeyen bir dernek olan Perrotón Derneği’ne yarar sağladı.

Bu nedenle, bunun gibi girişimlerin başlatılmaya devam edeceğini umuyoruz. Böylece, ancak bu şekilde, terk edilmiş köpeklere yavaş yavaş yaşam ümit verebileceğiz. Peki siz kaydoldunuz mu?
İlgini çekebilir ...

Terk Edilen Hayvanlar: Her 4 Dakikada Bir, Bir Kedi veya Bir Köpek Kayboluyor veya Terk Ediliyor
My AnimalsRead it in My Animals
Terk Edilen Hayvanlar: Her 4 Dakikada Bir, Bir Kedi veya Bir Köpek Kayboluyor veya Terk Ediliyor

Sokaklarda kendi hayatlarını savunmaya terk edilen hayvanlar gün geçtikçe artmaktadır ve bunun değişmesi için bilinç ve eğitim seviyesinin artması gerekir.