Terk Edilmiş Köpekler Yararına Köpek Defilesi

Cantabria'da düzenlenen bir köpek defilesi, gönüllülerin ne kadar önemli bir iş yaptığını ve tüylü arkadaşlarımızın bize ne kadar ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
Terk Edilmiş Köpekler Yararına Köpek Defilesi
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Bir köpek defilesi ile elde edilen gelir, terk edilmiş köpeklere fayda sağlamak için 5 besleme alanının kurulmasına yardımcı olacak. Defiledeki kıyafetler arasında eşarplar, elbiseler, ceketler, yelekler ve patikler vardı.

Defile insanları kedilerin ve köpeklerin kısırlaştırılması ve sahiplenilmesi gibi konuları ciddiye almaya teşvik etmeyi amaçladı. Bu, insanları hayvanların bize ihtiyaç duyduğuna dair daha bilinçli hale getirmek için yürütülen birçok projeden sadece biridir.

Defiledeki koleksiyon, Animal Voices ve Wawaw’ın ortak çalışmasının sonucuydu ve moda şovundaki modeller hem sahiplenilmiş hem de terk edilmiş köpeklerden oluşuyordu.

Cantabria’daki köpek defilesi

cantanbria'daki köpek defilesi

Birkaç ay önce Cantabria‘da, terk edilmiş köpeklere fayda sağlamak için bir Sahiplenme Fuarı düzenlendi. Köpeklere ve kedilere ikinci bir şans vermek için bir köpek defilesi bile yer alıyordu. Etkinliğin bazı hayvanların sahiplenilmesini sağlayacağını umdular.

Faaliyetler arasında köpek şovu, bilgilendirme standları, atölyeler ve yarışmaların yanı sıra elbise veya diğer aksesuarların satın alınması için tezgahlar vardı. Amaç hayvanlara görünürlük kazandırmaktı.

Fuara ve gösteriye katılmak için özel bir dernek kuruldu. Fikir, her bir hayvan refahı organizasyonu veya barınağının gösteriye 10 köpek getirmesi idi.

Her kurumu bir kişi temsil ediyordu. Santander’deki Hayvanları Koruma Derneği Asproan gibi 300’den fazla köpeği olan bazı dernekler vardır.

Cantabria’daki fuarda, bir kedi ya da köpek sahiplenmek isteyen herkes oracıkta herhangi bir standda işleme başlayabilir. Etkinlik büyük bir başarıydı ve birçok sahiplenilme ile sonuçlandı.

Bir derneğe üye olmanın faydaları

Bir hayvan koruma kuruluşunun gönüllüleri ve ortakları birçok yönden yardımcı olabilir. Birincisi, evde, forumlarda veya sosyal ağlarda hayvanların fotoğraflarını yayınlayabilir veya terk edilmiş köpekleri sahiplenmek isteyen insanları arayabilirsiniz.

Ardından, dernekler tarafından yürütülen faaliyetlerin tanıtımına yardımcı olabilirsiniz. Hatta sahiplenilmeyi bekleyen hayvanların posterlerini ve resimlerini bastırabilir ve veteriner klinikleri ve diğer kamu kuruluşlarına asabilirsiniz. Son olarak, terk edilmiş köpeklere fayda sağlamak için eşya bağışlamak bile çok yardımcı olacaktır.

Daha da faydalı bir etkinlik, örneğin yarışmalara veya çekilişlere bilet satarak dernekler için para toplamaktır.

Bir dernekte gönüllülük

Bir derneğe aktif katılım da gerçekten yararlıdır. Bunu birçok farklı şekilde yapabilirsiniz:

  • Hayvanların veterinere veya yeni evlerine taşınmasına yardımcı olmak.
  • Yeni sahiplere aracı olmak.
  • Sahiplenilen köpekleri veya kedileri kontrol etmek, yeni evlerini gözden geçirmek, sosyalleşmelerine yardımcı olmak, ilerlemelerini takip etmek vb.

Düzenledikleri etkinliklerin planlanmasına aktif olarak yardımcı olabilir ve bu etkinliklere katılabilirsiniz. Bu, etkinlikler için malzemelerin taşınmasına yardımcı olmak, hayvanların şovlar için taşınmasına yardımcı olmak ve fuar boyunca hayvanların ihtiyaçlarıyla ilgilenmek, onları yürütmek, onlara su vermek vb.

Terk edilmiş köpeklere fayda sağlayacak yeni merkezler

koşan yavru köpek

Birçok aktivite, terk edilmiş köpekler ve ihtiyaç duyan diğer hayvanlar için mevcut alanların genişletilmesine odaklanmaktadır. Bir örnek, köpekleri ve kedileri koruma derneği Felcan’dır. Bu organizasyon bir kurtarma ve sahiplendirme merkezi inşa etmek için yeni bir arazi edinmiştir. Arazinin adı Oasis olacak ve 150 köpek ve 30 kedi için yeterli alana sahip olacaktır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.