Nostaljik Bir Yolculuk: Televizyonun En Ünlü Köpekleri

Reklamlarda, filmlerde ve çizgi filmlerde oynayan hayvanlar çoğu insanda nostaljik duygular uyandırır.
Nostaljik Bir Yolculuk: Televizyonun En Ünlü Köpekleri

Son Güncelleme: 01 Eylül, 2018

Köpekler her zaman insanların hayatının bir parçası olmuşlardır. Bu sebeple, birçok filmde, TV programlarında ve hatta çizgi filmlerde başrol olarak ya da figüran olarak rol almışlardır. Bugün televizyonun en ünlü köpekleri hakkında nostaljik bir yolculuğa çıkacağız. Birçoğunu siz de tahmin edebilirsiniz. Listede bildiğiniz yıldızlar var mı öğrenmek için okumaya devam edin.

Televizyonun En Ünlü Köpekleri

Milyoner Köpek Pancho

 Aqui no hay quien viva gibi birçok dizide rol alan  ünlü milyoner köpek (ana kapaktaki),  her zaman hatıralarımızda olacaktır. Kendisine düşen rolü layıkıyla yerine getireceğinden şüphe edilmeyen, zeki ve itaatkar bir köpekti. Her ne kadar üzücü bir şekilde artık aramızda olmasa da, her zaman kalbimizde yaşayacak.   

Lassie

Kaçımız Lassie ile büyümüştür? Bu küçük Collie’miz kendi adını verdiği bir dizide başrol oyuncusuydu. Başka birçok film ve dizide de rol almıştır.

televizyon yıldızı

Hachiko

Bu Akita ırkı köpek, izleyiciler tarafından çok sevilen, gerçek hikayeye dayanan bir film olan Hachiko’da oynamıştır. İnsanı derinden etkileyen bu film birçok rekora imza atmıştır. Filmi izleyen herkesi etkileyen bir hikayesi ve sevilen bir köpek kahramanı olan bu filmi kaçırmayın.

televizyonun en ünlü köpekleri

Toto (Oz)

Oz Büyücüsü filminde oynayan siyah köpek, gerçek hayatta Terry isimli bir Teriyerdi. Başka filmlerde ve dizilerde de oynamıştır. Terry o kadar yetenekliydi ki yer aldığı her filmle birlikte oyunculuğu da gelişmiştir.

ünlü köpek

Afacan Köpek Beethoven

Kim bu tombul Saint Bernard’ı unutabilir ki? Küçüklükten yetişkinliğe kadar, yaramaz ve baş belası karakteriyle ön plana çıkmıştır. Rolüne rağmen, her zaman muhteşem görünmeye devam etmiş ve unutulmaz birçok sahneye imza atmıştır.

televizyonun en ünlü köpekleri

Uggie

Uggie, 2011 filminde Oscar kazanan Artist isimli sessiz filmde rol almıştı. Uggie’nin yıldızlara yaraşır oyunculuğu sayesinde, TCL Çin Tiyatrosu’na pati izlerini bırakan ilk köpek olmaya hak kazanmıştı. İnanılmaz!

ünlü köpekler

Beyaz Diş

Muhtemelen herkes, Kanada’nın batısında yaşayan mutlu bir köpeğin hayatını anlatan Beyaz Diş filmindeki Husky’i hatırlar. Bir gün kendisini diğer köpeklerle ve insanlarla kavga ettirmeye zorlayan kötü niyetli bir insana satılır. Eski, sakin hayatına dönmesi için tüm gücüyle mücadele etmesi gerekecektir. Peki bu mücadelesi başarıya ulaşacak mı?

ünlü köpek

Ajan Frank

Televizyonun en ünlü köpekleri demişken Siyah Giyen Adamlar‘da komik bir köpeği canlandıran küçük Pug‘ı hatırlamışsınızdır. Asıl adı Frank olan köpeğimiz, film sayesinde çoğu insanı Pug sahiplenmeye teşvik etmiştir. Sizce de çok tatlı değiller mi?

televizyonun en ünlü köpekleri

Marley ve Ben

Her şey yeni evlenmiş bir çiftin, hayatlarını alt üst eden yavru bir labrador sahiplenmeleriyle başlıyor. Ondan kurtulmayı sık sık düşünseler de, aralarındaki bağ düşündüklerinden de daha hızlı derinleşiyor. Belki Marley bir gün uslanır, siz ne düşünüyorsunuz?

labrador

The Andrex Reklamının Maskotu

İnsanlar, yavru Labradorun tuvalet kağıdına asılıp, bütün evde dolaştırdığı reklamdan sonra küçük köpeğimize aşık oldular. Tabii ki, kimse kendi köpeğinin kendi evinde aynı şeyi yapmasını istemez ama yaptıkları zaman da çok tatlı oluyorlar, kabul etmek gerekir.

ünlü köpek

En Ünlü Çizgi Film Köpekleri

Gerçek olmasalar bile, hepimizin çocukluğunun bir parçası haline gelen ve hala kalbimize dokunabilen kahramanlardı. Çocukken onların gerçek olduğunu düşünmüşsünüzdür ancak şimdi durumun farkındasınız. Buna rağmen, hala hatıralarınızda yaşıyorlar. İşte, karşınızda ünlü çizgi film köpekleri:

  • Josef. Heidi’nin, vücudundaki kasları bile hareket ettirmeye üşenen büyük, tembel Saint Bernard ırkı köpeği.
  • Pluto. Arkadaşlarının başını her zaman belaya soksa da, sevgi dolu olduğu için her zaman kendini affettirebilmiştir.
  • Snoopy. Her ne kadar kimse fark etmese de çocuklardan oluşan bir çetenin lideriydi.
  • Scooby Doo. Bu köpek çözülemeyen gizemleri komik bir şekilde ve yanlışlıkla çözerdi.
  • Slinky. Oyuncak Hikayesi‘nin unutulmaz sosis köpeği.

Hatırlayabildiğimiz en ünlü TV ve film yıldızlarını sıraladık. Dürüst olun, hepsini birden hatırlayabildiniz mi?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.