İspanya’nın En Ünlü Köpeği Pancho’yla Tanışın

Pancho’nun uzun hayatı, paylaşılmaya değer bir hikâye.
İspanya’nın En Ünlü Köpeği Pancho’yla Tanışın

Son Güncelleme: 10 Ağustos, 2018

İspanya’da yaşamıyorsanız, muhtemelen tüm İspanyolların hayatlarına, çocukluklarından beri iz bırakan Pancho isimli köpeği tanımıyorsunuzdur. Pancho, bir oyuncuydu ve birçok reklamda başrolleri oynamıştı.

Bu yazımızda sizlere 16 yaşında hayata gözlerini yuman bu sevecen ve komik köpeğin hayatından ve kariyerinden bahsedeceğiz.

Ekranların vazgeçilmezi Pancho’nun hayatı

çiçekler arasında koşan köpek

Gerçek adı Pancho değil, Cook’tu. Ancak İspanyolların hatırlaması kolay olsun diye sonradan Pancho olarak değiştirildi ve hep de öyle hatırlanacak.

Pancho, sahibinden çaldığı bir piyango biletiyle milyoner olduğu bir milli piyango reklamıyla ilk defa televizyonlarda belirdi. Reklamın devamında Pancho, kazandığı parayla dünyayı gezmeye başlıyordu; onu önce kafasında şapkasıyla hamakta sallanırken Maldivler’de sonra da kalpak takmış Moskova’da gezerken görüyorduk.

Reklam oldukça sevimliydi ve Pancho’da o kıyafetler içinde çok tatlı gözüküyordu. İnsanlar, Pancho’nun sonra hangi ülkeye gideceği üstüne birbirleriyle iddialara bile girmeye başladı.

İşte Pancho bu şekilde ünlü oldu. Birçok yapımcı onunla çalışmak istedi ama artık kararları Pancho veriyordu. Teklifler arasından kendi zevkine en uygun rolleri seçip oynamaya başladı.

İlk yer aldığı proje “Milyoner Köpek Pancho” isimli bir çocuk filmi oldu. Filmin hikâyesi reklamda olanları takip ediyordu ve hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından çok beğenildi.

Ardından, yaşı ilerlemesine rağmen aşktan ümidini kesmemiş yalnız bir kadının köpeği olarak “Aquí no hay quien viva” (Burada Kimse Yok) isimli bir dizide oynadı. Kadın, aslında kız kardeşinin kocasına aşıktı ve kardeşinin gerçek aşkını ondan çaldığına inanıyordu.

Pancho bütün kavgaların merkezindeydi, hatta bazen komşular sahibinden para koparmak için onu kullanıyorlardı. Bir keresinde Pancho’yu kaçırıp karşılığında fidye bile istemişlerdi. Harika bir komedi dizisiydi ve Pancho’nun varlığı diziyi daha da komik bir hale getirmişti.

19 Mayıs 2016’da bu güzel Jack Russell doğal sebeplerden ötürü hayatını kaybetti. Öldüğünde 16 yaşında olan Pancho’nun gidişi, tüm İspanyolların kalplerinde bir eksiklik yarattı.

Ancak koca bir ülkedeki herkesin hayatına, çocukluğuna ve anılarına derin izler bırakan Pancho hiç unutulmayacak.

Ünlü köpekler

ünlü köpekler

Sadece İspanya’da değil, tüm dünyada ekranlardan hayatlarımıza giren birçok köpek var. Sizlere birkaçını hatırlatmak istedik:

  • Lassie. Bizleri hem gülüp hem ağlatan dizi yıldızı Collie cinsi köpeği kim unutabilir ki?
  • Frank. Bu sevimli French Bulldog “X-Men” filmlerinin yıldızıydı.
  • Hachi. Alaska kurdu, sahibinin son günlerinde ona gösterdiği sevgiyle gözlerimizi yaşartmıştı.
  • Beethoven. Köpekle aynı adı taşıyan filmde, Saint Bernard Beethoven evin en küçük çocuğuyla maceradan maceraya koşuyordu.
  • Rex. Kendi ismini taşıyan dizide bir polis köpeğini oynayan Alman çoban köpeğini, kocaman vücudu ve görkemli duruşuyla hiç unutmayacağız.
  • Marley. Başrolünde Jennifer Aniston’ın olduğu “Marley and I” (Marley ve Ben) filmi zamanında bizi fazlasıyla duygulandırmıştı.

Televizyon ve filmlerde tanıdığımız köpekler hayatımıza neşe katıp bize güzel anılar hediye etmeye devam ediyor. Bu yazıda, hepsini olmasa da bir kısmını sizlerle beraber hatırladık.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.