Arkadaşını Koruyan Köpeğin Hikâyesi

Arkadaşını korumak isteyen köpeğin etkileyici öyküsü
Arkadaşını Koruyan Köpeğin Hikâyesi

Son Güncelleme: 04 Ağustos, 2018

Köpeklerin insanlar için yaptıkları kahramanlıklar ve fedakârlıklar ya da insanlarla dayanışmalarını konu alan sayısız hikâye duymuşuzdur. Haberlerde dinlediğimiz insanların hayvan kurtarma hikâyeleri de bizi oldukça etkiliyor.

Bu yazımızda size yine bir o kadar etkileyici bir hikâye anlatacağız ve arkadaşını koruyan bir köpeği sizlere tanıtacağız.

Arkadaşını soğuktan ve trenlerden koruyan köpek

Kış ayları sokak köpekleri için ölümcül olabilir. Özellikle de her gün kar yağan bir iklimde sokakta yaşamaya çalışıyorsalar işleri çok daha zor. Bu hikâye için Ukrayna’nın Ujgorod şehrine bir uğrayıp hayvanların birbirlerine karşı olan cömertlik ve karşılıksız sevgilerine tanık olup döneceğiz.

Bir sokak köpeği, arkadaşı trenler tarafından ezilip ölmesin diye başında bekledi. Arkadaşı yaralanmıştı ve oradan her gün trenlerin geçtiğini bilmeden raylara sığınmıştı.

Sokak köpeği, iki gün boyunca arkadaşının yanında yattı. Ne zaman uzakta bir tren görse arkadaşının üstüne çıkıp kendi bedenini siper ederek onu korumaya çalıştı. Arkadaşı ayağa kalkıp uzaklaşamayacak kadar zayıf düşmüştü. Sokak köpeğinin yanında kalıp vücut ısısı sağlamasıyla soğuk geceleri atlatıp hayatta kalabildi.

Yoldan geçen bazı insanlar durumu görüp yaklaşmak istediler ama sağlıklı köpek havlayarak onları uzaklaştırmaya çalıştı. Nihayet Denis Malafeyev isimli bir adam iki köpeği de kurtardı. Denis yaşananların video ve fotoğraflarını da çekerek dünyaya duyulmasını sağladı. İki arkadaş, Denis’in arabasında veterinere giderken yol boyunca birbirlerine sarılarak oturdular.

Ertesi gün Denis yaşananları anlattı:

“Birileri bana iki sokak köpeğinin iki gündür tren raylarında yattığını söyledi. Oraya geldiğimde dişi köpeğin yaralı olduğunu ve hareket edemediğini fark ettim. Erkek köpekse yardıma gelenlerden onu korumaya çalışıyordu. O sırada bir tren de yaklaşıyordu. İşte o zaman erkek köpek, yaralı dişinin üstüne yattı. Kafalarını eğip trenin çarpamayacağı kadar yere yapıştılar. Bu şekilde günlerce raylarda canlı kalmışlardı.”

Neyse ki dişi köpeğin yaraları çok ciddi değildi. Veteriner kontrolünden geçtikten sonra iki köpek de Denis’e teslim edildi.

Arkadaşını yoldan çeken köpek

arkadaşını kurtaran köpek

Tren raylarındaki köpeklerin hikâyesi gerçekten de kalplerimize dokundu. Ancak böylesi olaylar ilk defa yaşanmıyor. Sizlere yoldan bir köpeği çekerek trafikte ölümden kurtaran başka bir köpeğin hikâyesini de anlatmak istiyoruz.

Bir köpek otoyolun ortasında yatan yaralı bir köpeği fark etti ve akan trafiği dikkatle aşarak yanına gitti. Sonra ön patilerinden tutarak yaralı köpeği sürüklemeye başladı. Nihayet iki hayvan emniyet şeridine ulaşarak otoyoldan geçen arabalardan uzaklaştılar.

Botta mahsur kalan arkadaşlarını kurtaran köpek

Dikkatimizi çeken bir başka olay daha var ve bu hikâye de köpeklerin birbirlerine olan sevgisini gözler önüne seriyor. İki köpek bir kanoda mahsur kalmışlardı. Belki sahipleri suya düşmüştü. Belki de iki hayvan iskeleye bağlı kanoyla oynuyorlardı ama bir anda kanonun ipi çözüldü.

Olaylar nasıl gelişti bilmiyoruz ama bir şekilde bu iki köpek botun içinde çaresiz kalmışlardı ve havlayarak yardım istemeye başladılar. Siyah bir Labrador korkusuzca suya atladı ve kanoya doğru yüzmeye başladı. Labrador akıntının kanoyu daha da sürüklemesini engelledi ve burnuyla botu kıyıya doğru itmeye başladı. Sonra kanonun ipini ağzına alarak çekmeye devam etti ve iki köpeği de güvenle karaya ulaştırdı.

Resimlerin kaynığı: husmeandoporlared.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.