Köpekler İçin Özel Yatağı, Oyuncakları ve Ödülleri İle Hayvan Dostu Bir Otel

Köpekler İçin Özel Yatağı, Oyuncakları ve Ödülleri İle Hayvan Dostu Bir Otel

Son Güncelleme: 01 Temmuz, 2018

Bir süre öncesine kadar evcil hayvanlarla birlikte seyahat etmek söz konusu bile değildi. Ve evcil hayvanlar için bir otel bulmak çok daha zordu. Ancak zamanla her şey gelişiyor ve artık hayvan dostu oteller çok daha yaygın. 

Bugünlerde Madrid’de ve İspanya’nın çeşitli şehirlerinde faal olan hayvan dostu bir oteller zinciri var. Köpeğiniz bu zincir otelin şubelerine sadece kabul edilmiyor, aynı zamanda onun ihtiyaçlarına özel bir ihtimam da görüyor. 

Evcil hayvanlarla birlikte seyahat etmek ve konaklamak artık imkansız değil 

hayvan dostu oteller

Otel 2001 yılındaki açılışından bu yana köpekler, kediler ve diğer evcil hayvan konaklamalarında bir öncü. Ve bugün, hayvan dostları otele kabul etme kararı, bu otelin en ayırt edici özelliği.

Hayvan dostu oteller sadece sizi kabul etmekle kalmıyor, aynı zamanda köpeğinize aşağıda hizmetler sunuluyor:

  • Bir kase kaliteli köpek maması
  • Su kasesi
  • Ödüller, ödül mamaları
  • Bir yatak
  • Oyuncaklar

İspanya’da köpeğinizle birlikte seyahat etmek ve otellerde kalmak artık imkansız değil. Gün geçtikçe daha fazla otel köpekleri ve diğer evcil hayvanları kabul ediyor. Ve bu oteller evcil hayvanlarınıza özel servisler de sunuyorlar. 

Köpeğinizin el üstünde tutulduğu hayvan dostu bir otel 

Bu oteller zincirinde insanların evcil hayvanlarıyla birlikte kalabilecekleri ve diğer müşterilerin de hayvansız konaklayabilecekleri odalar mevcut. Bunun sebebi de temizlik ve alerji ile ilgili şikayetlerin önüne geçmek. Ayrıca, köpekler ve diğer evcil hayvanların girmesinin yasak olduğu tek ortak alan da kahvaltı servisinin yapıldığı restoran.

Otel müdürleri de tüylü dostlarımızın diğer misafirlerinden farklı olmadığını belirtiyorlar. Ve, her zaman olduğu gibi, evcil hayvanın iyi ya da kötü davranışları sahibinin sorumluluğunda.

Neyse ki, ufak adımlarla da olsa yerleşmiş ön yargılar yıkılıyor. Ve bu lokasyonlarda daha fazla otel evcil hayvanları kabul ediyor. 

Tüm boyutlarda köpeklerin konaklaması 

Oteller zinciri ayrıca evcil hayvanların ailenin bir üyesi olduğunun kabul edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Bu yüzden, ilk başlarda sadece küçük boyuttaki köpekleri kabul ederken, 2014 yılında tüm sınırlamaları kaldırarak her boyda hayvanı kabul etmeye başlamışlar.
Ve, diğer başka işletmeler gibi, piyasada buldukları bir açığı kapatmışlar. Aslında başlarda, bu tarz oteller sadece taşradaki evlerde veya küçük iç mekanlarda hizmet veriyordu. Artık evcil hayvanların büyük şehirlerdeki, önemli plajlardaki otellerde kabul edilmelerine rağmen, uzmanlar bunun hala yeteri kadar yaygınlaşmadığına inanıyor.

Evcil hayvan sahiplerinin beklentileri yüksek 

Oteller zincirinin müdürleri evcil hayvanlarıyla birlikte kalan konuklarının beklentilerinin yüksek olduğunu belirtiyorlar. Bunun sebebi ise bu misafirlerin önceliklerinin oteldeki servislerin ücreti değil, evcil hayvanlarının mutluluğu olması. 

Ek olarak, bu konuklar istenmeyen sürprizler yaşamamak ve kalacak bir yerleri olmasını garantilemek için genellikle uzun zaman öncesinde rezervasyon yapıyorlar. Haklı olarak, yabancı bir şehirde tüylü dostunuzla birlikte kalacak yer aramak pek de eğlenceli olmasa gerek.

Ancak gerçek şu ki; çoğu otel kendisini hayvan dostu olarak tanımlasa da, sadece belirli bir kilonun altındaki köpekleri kabul ediyor. Bu yüzden de, özellikle yüksek sezonda, küçük puntolarla yazılmış açıklamaları okumak ve istenmeyen durumlardan kaçınmak çok önemli.

Tüylü dostunuzla birlikte seyahat etmekten çekinmeyin 

otelde köpekler

Gürültü, tüy dökülmesi gibi sebeplerle hala pek çok otel evcil hayvanları kabul etmezken, artık köpeğinizin hoş karşılanacağı birden fazla otel seçeneği var. 

Bahsettiğimiz oteller zincirinin 20 tanesi Madrid’de yer alan toplam 31 oteli var. Bu otelin bulunduğu diğer şehirler ise:

  • Barselona
  • Bilbao
  • Valensiya
  • Sevilla
  • Malaga

Kısacası, artık bir sonraki iş seyahatinize veya tatilinize evcil hayvanınızı da götürebilirsiniz! 


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.