Tenerif’de Avrupa’nın Lüks Köpek Oteli Açılıyor

Hayvan dostu hizmetler artık yeni trend. Ve hizmet sektöründe de, evcil hayvanlar ve sahiplerine uygun lüks oteller bulmak artık mümkün.
Tenerif’de Avrupa’nın Lüks Köpek Oteli Açılıyor

Son Güncelleme: 23 Mayıs, 2018

Dünyanın büyük şehirlerinde her geçen gün daha fazla “hayvan dostu” hizmet bulmak mümkün. İnsanlar hayvanlarıyla oradan oraya seyahat ediyor ve dört bacaklı dostlarının kabul edileceği konaklama seçenekleri arıyorlar. Tenerife ise kediler ve köpekler için Avrupa’nın en lüks oteline sahip. Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Tenerife’deki Lüks Köpek Oteli

hayvan dostu otel

Otel San Miguel de Abona’da yer alıyor. Otel insanlar ve evcil hayvanlar için gereken tüm özelliklere sahip. Bunların başında kendi bahçesi olan ahşap kulübeler, gevşetici tedaviler sunan bir iç mekan havuzu, su parkı, bir spa, dış mekan havuzu, mağaza, kuaför, masaj salonu ve park geliyor. Tüm bunların hepsi de köpekler ve kediler için.

Kendilerinin de belirttiği gibi, Mascots Resort adındaki bu hayvan dostu otel Avrupa’nın en lüksü. Proje 4 yıldır Tenerife’de yaşayan Belçikalı girişimci Aline Lemaire tarafından tasarlanmış. Aline, adaya köpekleriyle gelen misafirlere hizmet verme amacıyla köpekler ve kediler için özel bir alan yaratmak istediklerini söylüyor.

Kıtada eşi benzeri olmayan otel, köpekleri sunulan hizmetlerden faydalanırken sahiplerinin de eğlenmesi için bir club’a sahip. Otelde konaklayan ilk misafir Bimba isimli bir golden retriever idi ve havuza atlayarak dakikalarca oynadı.

Günlük ücret ise büyüklüğüne bağlı olarak bir kedi veya p ek için 22 ila 25 Euro arasında. İşletme, evcil hayvanların bir tasmaya ihtiyaç duyulmadan yürüyebileceği imkanlara sahip. Ek olarak, sahipleri fazladan 5 Euro ödeyerek köpekleriyle birlikte otelin açık havadaki havuzunda yüzebiliyor. Karşılığında da Mascot Resorts eğitim veriyor.

Köpek veya kediler için lüks bir otel mi arıyorsunuz? Bunlara bir göz atın:

Tenerife’deki otel yeryüzündeki en lüks seçeneklerden biri. Ancak kediler ve köpekler için tek otel değil. Benzer özelliklere sahip, burada bahsetmeye değer başka oteller de var. Eğer bir seyahat planlıyor ve kedinizi veya köpeğinizi evde (bir başkasına emanet ederek) bırakmak istemiyorsanız; bu hayvan dostu konaklama seçeneklerini bir inceleyin. Bu oteller iki ya da dört bacaklı, tüm misafirleri için çok çeşitli hizmetler sunuyorlar:

1. Petit Palace

İspanya’da çeşitli şubeleri bulunan oteller zinciri bazı odaları ve ortak yaşam alanlarını evcil hayvanlara da uyacak şekilde revize etti. Köpekler için yatak veya kediler için kutu gibi. Otelin sözcüsü Diana Hernandez hayvanlarla otele geldikleri anda ilgilenildiğini ve yiyecek verildiğini; bunun için ekstra bir ödeme yapılması gerekmediğini söylüyor. Evcil hayvanlarınızı (kendileri için sağlıksız olan yiyecekleri tüketmemeleri için kahvaltı saatleri dışında) restorana götürebilirsiniz ve hatta büyük köpekler de otel tarafından kabul ediliyor.

2. Hotel Solamar

Amerika Birleşik Devletleri’nin San Diego şehrinde yer alan otel en “hayvan dostu” otel olarak biliniyor. Dört bacaklı misafirler doga dersleri (sahipleriyle birlikte köpeklerin yoga yapması) de alabiliyorlar. Otel ayrıca 24 saat boyunca kedi ve köpek yemekleri de içeren oda servisi de sunuyor. Otele ulaştığınızda “Bear” tarafından güzel bir şekilde karşılanıyorsunuz. Aslında Bear de otelin “köpek ilişkileri direktörü” ünvanını elinde bulunduran sevimli bir kaniş.

3. Hotel Parco San Marco

otel odasında köpek
Görsel: hotelesia.com

İtalya’nın Lombardy Bölgesi’nde Porlezza şehrinde yer alan otel köpek sahiplerine evcil hayvanlarıyla birlikte 100% doğal bir ortamda yürüyüş yapma şansı sunuyor. Hayvanlar otel odalarında özel olarak karşılanıyorlar, kaliteli mamalar, rahat bir yatak ve temiz su bulabiliyorlar. Ayrıca hayvan sahiplerine de köpekleriyle birlikte yürüyebilecekleri en güzel yerlerin bir haritası veriliyor. Otelde tasma, koşum takımı ve mama kaseleri bulunuyor o yüzden yanınızda herhangi bir şey getirmenize de gerek yok.

4. Cashel House

İrlanda’da Comenara Ulusal Parkı’nda yer alan otelin köpeğinizle (işaretli rotalar da dahil) yürüyüş yapabileceğiniz orman ve dağlarla kaplı 2 bin hektarlık bir arazisi var. Otel evcil hayvanlarınızın asla yemek veya su sıkıntısı çekmeyeceği odalara sahip. Ek olarak, profesyonel yürüyüşçü hizmeti de sunuyor.

Yazıda kullanılan görsellerin kaynağı: laopinion.es, diariopublico.es ve hotelesia.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.