Köpekler İçin Airbnb: Yeni Bir Çözüm

Köpekler İçin Airbnb: Yeni Bir Çözüm

Son Güncelleme: 09 Ekim, 2018

Dünyanın hemen her yerinde kullanılan Airbnb fazlasıyla popüler oldu. Bu internet sitesi sayesinde, tatilde nereye giderseniz gidin uygun fiyatlı konaklama bulabiliyorsunuz. Peki köpekler için de Airbnb olduğunu biliyor muydunuz?

Evet, bu doğru. Sadece siz istediğiniz herhangi bir yerde konaklama bulmakla kalmıyor, aynı zamanda internet sitesinde listelenen evlerden birine de köpeğinizi bırakabiliyorsunuz. Çok faydalı bir çözüm ve bugün bu aplikasyonla iligili her şeyi öğreneceksiniz. 

Artık köpekler için Airbnb var

Çoğu köpek sahibi tatile giderken evcil hayvanını nerede ve kiminle bırakacağını bilmediği için her seferinde geriliyor. Hatta köpek korktuğunda ve başka köpeklerin yakınında olmak istemediğinde problem daha da büyüyor. 

airbnbköpek oteli

Ancak, köpekler için Airbnb ile artık bunlar geride kaldı. Aşağıda size köpekler için konaklama hizmeti sunan bazı web sitelerini listeliyoruz.

  • Gudog
  • Dogbuddy
  • Holydog

Gudog beş yıl önce Madrid‘de kuruldu. İspanya, İngiltere ve Almanya’ya kadar büyüdü. Evcil hayvan sahibi olan Loli Garrido bir köpek oteli ile yaşadığı kötü bir tecrübeden sonra bu internet sitesini kurmuş.Garrido köpeklerin sanki birer mahkum gibi kafeslerde tutulduğunu ve çok kısa yürüyüşlere çıkarıldığını belirtiyor. O yüzden köpeğine bakması için güvenilir birini bulmak, köpeğinin de kendini evinde gibi hissetmesini sağlamak istemiş. Bu durumda bir internet sitesi yaratmaktan daha iyi bir çözüm var mı?

Bu, işe yarayan, yenilikçi bir yaklaşımdı. Ve diğerlerinin de takip edeceği, iyi bir izlenim bıraktı. 

Nasıl çalışıyor?

Ev sahipleri köpeklerle ilgilenmeyi, onları yürüyüşe çıkarmayı ve on saat boyunca kendilerini evde hissettirmeyi teklif ediyorlar. Aslında bu servisi daha uzun süre de alabiliyorsunuz, ancak bu standart süre.

Örneğin, bu servis düğünler, toplantılar ve diğer zaman alıcı aktivitelerde kullanmak için ideal. Eğer bir tatile çıkacak olursanız, pek çok hayvansever de bir günden uzun süren zamanlarda köpeğinizle birlikte kalabiliyor. 

Ücret günlük 6 ila 10 Euro arasında değişiyor, ve internet sitesi de %19 hizmet bedeli alıyor. 

Bir başka kolaylık da, rezervasyonu köpeğinize bakacak olan kişiyle direkt olarak da yapabiliyorsunuz, müşteri hizmetleri aracılığıyla da. Aynı zamanda, aplikasyon sizin içinizi rahatlatacak bir destek de vererek acil durumlar halinde veteriner sigortası sunuyor. Bir hayvansever dışında böyle bir iş kuracak başka kimse olmaması çok ilginç.

Köpekler için güvenli mi?

Gudog’un ifadesine göre, web sitesi bakım servisi sunanları detaylı bir şekilde araştırıyor. Bakıcıların hayvanlarla iletişim deneyimleri olması ve bir dizi kişilik testini geçmiş olmaları gerekiyor. 

köpek otelleri

Çoğu kullanıcı bu sitenin köpek bakımını çok ciddiye aldığını belirtiyor, ki böylesine iyi bir bakım çoğu köpek oteli ve barınağında yok.

Aynı zamanda sigorta da, hayvan bakımının büyük sorumluluk getirmesi sebebiyle, köpek sahiplerinin içini rahatlatıyor. Sigorta, herhangi bir şey olduğunda tüm kaybı karşılamayı kapsıyor.

Hem bakıcılar hem de hayvan sahipleri bir anlaşmaya varmadan önce yüz yüze görüşebiliyorlar. 

Yukarıda bahsettiğimiz diğer internet siteleri de benzer hizmetler sunuyorlar. Bu siteler hayvanseverlerin dünyasında son derece iyi bir izlenim bıraktılar.

Tabii bu tüm köpek otellerinin kötü olduğu veya hayvanlara kötü davrandığı anlamına gelmiyor. Maalesef, bazıları olumsuz yorumlar almış olabilir ama bu yüzden hepsini yargılayamayız. Neye karar verirseniz verin, köpeğinizi birine emanet etmeniz gerektiğinde, ona iyi bakılacağından emin olun. Asıl önemli olan onun iyiliği.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.