İnsan Suratlı Köpek Yogi ile Tanışın

İnternette gerçekten de çok ilginç şeylerle karşılaşabilirsiniz. Bu hikayeye gelince, sahibi bile köpeğinin sosyal medyada böylesine büyük bir etki bırakacağını tahmin etmemişti.
İnsan Suratlı Köpek Yogi ile Tanışın

Son Güncelleme: 28 Haziran, 2018

Sosyal medyada gezinirken dikkatimizi çok fazla çeken bazı hayvanlar görüyoruz. Bu hayvanların bazıları görünüşleri ile, bazıları ise yapabildikleri ilginç şeyler ile dikkatleri üzerilerine topluyor.  Bu yazımızda ise internette gezinen insanları şok eden, insan suratlı köpek Yogi’nin hikayesinden bahsedeceğiz. Siz de onunla tanışmak ister misiniz?

İnsan Suratlı Köpek Yogi

Bu köpeği gördüğünüz zaman köpekler sahiplerine benzermiş, lafının çok mantıklı olduğuna bir kez daha kanaat getireceksiniz. Köpeğin sahibinin ismi Chantal Desjardins. Her ne kadar sahibi ile Yogi arasında bir benzerlik olmasa da, Yogi’nin suratı gerçekten de bir insanın yüzüne ancak bu kadar benzeyebilir.

Köpek Yogi’nin Facebook fotoğraflarından bir tanesi internette birden patladığından bu yana dünya çapında milyonlarca insan ile paylaşıldı. Köpeğin sahibi Chantal’ın kendisi bile şöyle söyledi: “Arkadaşlarım Yogi’yi görünce resmen çılgına döndüler. İnternette köpeğimi gören insanlar bana köpeğimin suratının insana benzediğini gösterene kadar ben böyle bir şeyi bir an için bile fark etmedim.”

Ancak Yogi’nin birden bu kadar meşhur olması Mark Zuckerberg’in platformunda değil, insanların her türlü yorumu ve tepkiyi birbirleri ile paylaştıkları bir yer olan Reddit’te gerçekleşti. O zamandan beri Yogi Google’da en çok aranan evcil hayvanlardan bir tanesi haline geldi.

köpek yogi ve arkadaşı

Tabii ki fotoğraflarla oynandığını söyleyen şüpheci insanlar her zaman vardı. Onlar böyle düşünedursun, belirli bir espri anlayışı olan ve Yogi’ye hayran kalan insanlar ise Yogi ile ilgili komik içerikler oluşturdular. Ve hatta Nicolas Cage ya da Ed Sheeran gibi ünlü sanatçılarla Yogi’nin karşılaştırmasını bile yaptılar. 

İster inansınlar ister inanmasınlar, insan suratlı Yogi’nin sosyal medyaya damga vurduğu gerçeğini kimse değiştiremez. Kimisi Yogi’yi komik buldu, kimisi inanmadı ve hatta kimisi ise Yogi’nin suratının korkutucu olduğunu bile söyledi. Peki ya siz Yogi’nin suratı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Medyada Meşhur Olmuş Diğer Köpekler

İnternette ünlü olan evcil hayvanlar şu sıralar oldukça popüler. Görünüşleri ya da yetenekleri sebebiyle internette bir anda meşhur olan pek çok köpek var. Gelin aşağıda yaşanan örnekleri sizlere göstererek, internette ünlenmiş hayvanları bir kez daha birlikte hatırlayalım:

bilgisayar kullanan köpek
  • Boo. Dünyadaki en güzel köpek olduğu düşünülen küçük bir Pomeranian (Ya da Pomeranya Köpeği). Boo, çok tatlı bir surata sahip minik ve tüylü bir arkadaşımız. Dünyanın en güzel köpeği ünvanını hak ettiğini kimse reddedemez diye düşünüyoruz. Boo, onun küçük bir tüy yumağı gibi görünmesine sebep olan tüylerinin kesim şekli sayesinde meşhur oldu. Sahipleri Boo’ya onun diğer köpeklerle tanışması için bir Facebook sayfası açtı ve şu an milyonlarca takipçisi var. Hatta Boo’dan ilham alınarak üretilmiş bazı ürünler bile var.
  • Ronaldog. Bu köpek ise futbol oynamak için sahip olduğu alışılmadık yetenekleri ve topla çeşitli numaralar yapabilmesi sayesinde popüler oldu. Ronaldog’un topla yapabildikleri gerçekten de inanılmaz. Siz de bu köpeğin kim olduğunu biliyor muydunuz?
  • Bizkit. Bu köpek uyurken gördüğü kabuslar sebebiyle meşhur oldu. Köpek uyurken sürekli bir takım komik hareketler yapıyor. Ancak, bu durumu eleştiren insanlar acı çeken bir hayvana gülmenin çok aşağılayıcı bir davranış olduğunu söylüyorlar. Yani, herkesin kendine ait bir düşüncesi var tabii ki.
  • Zappa, 42,000’den fazla İnstagram takipçisi olmuş olan; fakat bu dünyaya gözlerini çoktan yummuş olan bir köpek. Bu köpek, bir sağlık sorunu sebebiyle gözlerinin pörtlek olması ve dilinin sürekli dışarıda olması ile ünlü oldu. Zappa, sahip olduğu sorunlara rağmen her zaman çok mutluydu. Zaten internet dünyasının onu bu kadar çok sevmesinin sebebi de buydu.
  • Bu köpek sahiplerinin onu insan kıyafetleriyle giydirmesi sebebiyle 221,000 İnstagram takipçisine ulaşmış olan bir Shiba Inu köpeği. Köpeğin sahipleri, çok yaratıcı fotoğraflar çekiyorlar ve hatta hayvan, insan gibi poz bile veriyor.

İnsan suratlı köpek Yogi, Boo, Zappa ve daha pek çoğu sosyal medyada meşhur olmaya devam ediyor. Siz de bu köpeklere bir bakın ve ne kadar sevimli olduklarını kendi gözlerinizle görün.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.