Parka Her Gün Tek Başına Gidip Gelen Köpek

Parka her gün tek başına gidip gelen özgür köpek Eclipse ile tanışın. Hatta kendi başına otobüse dahi biniyor. Hangi türlerin daha bağımsız türler olduklarını keşfetmek için okumaya devam edin!
Parka Her Gün Tek Başına Gidip Gelen Köpek

Son Güncelleme: 18 Şubat, 2021

Kimileri hayvanların tamamen sahiplerine muhtaç olduklarını düşünürler. Bunun nedeni parka her gün tek başına gidip gelen köpeğin hikayesini duymamış olmaları olabilir. Eclipse kendi kendine yetebiliyor! Çoğu insanın evde böyle bir evcil hayvan dostunu ağırlamak isteyeceğinden eminiz.

Parka Her Gün Tek Başına Gidip Gelen Köpek Eclipse

Eclipse her gün otobüse binip parka gidiyor. Amerika’nın Seattle şehrinde yaşayan Eclipse otobüs şoförleri ve hattı her gün kullanan yolcular tarafından tanınıyor.

Yolcuların dediğine göre diğer yolculardan bir farkı yokmuş ve sessizce gideceği yere varmayı bekliyormuş. Otobüsü kullanan herkesin onu sevdiğini ve bu tatlı suratı görmekten keyif duyduğunu belirtiyorlar.

Seattle’da otobüs şoförü binmelerine izin verdikçe yolcuların köpeklerin de otobüsü kullanmasına itiraz etmesi gibi bir durum yaşanmıyor, köpeklerin de toplu taşıma kullanma hakları var. Bu şirin tüylü dostumuz da kendine hakim olabildiği ve diğerlerine oldukça saygılı olduğu için otobüse para vermemesine rağmen kimse binmesine karşı çıkmıyor.

Eclipse Mastiff ve siyah Labrador kırması. Biraz ilginç bir öyküsü var. Sahibi Jeff ile parka giden otobüse binmek için durakta bekliyorlar. Jeff sigarasını bitirmediği için bekleyen otobüse hemen binmiyor.

Parka her gün otobüsle giden köpek

Tabii Eclipse park gezintileri için sabırsızlanıyor. Bundan ötürü de sahibini otobüs durağında bırakıp otobüse tek başına biniyor. Otobüsün parka varmasını bekliyor ve vardıklarında diğer yolcular gibi o da iniyor. O zamandan beri de sahibi Jeff Eclipse’in arkadaşlarıyla favori mekanında tek başına buluşabileceğini biliyor, onu bizzat götürmesine gerek kalmıyor.

Eclipse çok akıllı bir köpek. Dört durak sonra ağaçlar ve çimlerin arasında oyun oynayacağı yerde inmesi gerektiğini biliyor.

Sahibi Facebook hesabından köpeğinin maceralarını paylaşıyor. Hesaptan bu bağımsız köpeğin otobüse binip parka gittiği andan, harika bir akşamüstü sonrası Belltown’dan eve dönüşünü takip edebilirsiniz.

Parka Her Gün Tek Başına Gidip Gelen Eclipse Gibi Bağımsız Hareket Edebilen Köpek Türleri

Eclipse gibi bir köpeğiniz olsun ister misiniz? Tabii ki sahibi böylesine zeki ve bağımsız bir köpeği olduğu için çok şanslı. Fakat diğerlerine kıyasla daha bağımsız ve kendine yetebilen türler de bulunuyor.

Tüm gün evde değilseniz (ya da kendi kendini parka götürebilen bir köpekle dost olmak istiyorsanız) aşağıdaki türlerden birini tercih edebilirsiniz:

1. Pug

Ufak bir tür olan puglar eğlence meraklısı ve oldukça sosyal hayvanlardır. Kendi başlarına dahi bir oyuncak ya da topla eğlenmenin bir yolunu bulabilirler. Çok fazla alan kaplayıp etrafı dağıtmadıkları için puglar evde beslemek için idealdir.

2. Chow Chow

Uzun yeleleri dolayısıyla aslana benzerler. Mavi dilleri de çarpıcı özelliklerinden bir diğeridir. Chow Chow pek sevgi dolu bir köpek türü olarak tanınmasa da sessiz ve bağımsız köpeklerdir. Huyları biraz kedilerinkine benzer.

3. Parka Her Gün Tek Başına Gidip Gelen Bir Köpek İstiyorsanız Tercih Edebileceğiniz Türler: İngiliz Bulldog

Çocuklar ve diğer hayvanlarla son derece iyi anlaşan bir türdür. Uslu, sadık ve bakımı kolay köpeklerdir. Sahiplerine çok bağlı olsalar da kendi kendilerini eğleyebilirler. İngiliz bulldoglar küçük yerlerde yaşamaya alışabilir ve günün büyük kısmına tek başına geçirebilirler.

4. Shih Tzu

Shih Tzular dışa dönük, oyuncu ve korumacı hayvanlardır. Kalın ve uzun kürkleriyle tanınırlar. Harika bir kişilikleri vardır, eğitilebilirler ve başkalarını rahatsız etmeden kendi kendilerine eğlenebilirler.

5. Maltese

Malteseler durgun hayvanlardır ve evde beslemek için idealdirler. Nazik ve sessiz köpeklerdir. Saatlerce uzanarak ya da uyuyarak vakit geçirebilir ve sahiplerinin ilgisine muhtaç davranmazlar.

6. Pekin Köpeği

Pekin köpekleri de kendi kendilerine yeten türlerden olsalar da tamamen kendi başlarına yaşamazlar. Tüm gün evde olmak onlar için sorun olmayacaktır ama işten eve geldiğinizde onlarla ilgilenmeniz ve oynamanız gerekir. Fakat sürekli sahibiyle olmak istemeyeceği için Pekin köpekleri de en bağımsız türler arasında yer alır.

İlginizi çekebilir ...
Bağımsız Köpek Yetiştirmek İçin Eğitim Tavsiyeleri
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Bağımsız Köpek Yetiştirmek İçin Eğitim Tavsiyeleri

Bağımsız bir köpek yetiştirmek için uygulayabileceğiniz bazı teknikler, püf noktaları ve yaklaşımlar vardır. Makalemizde bu yararlı teknikleri anlatıyoruz.