Bir Köpek Nasıl Obez Sahibinin Hayatını Kurtardı

Bu iyileşme, kefaret, umut ve kişinin hayallerini gerçekleştirmesi ile ilgili ilham verici ve bilgilendirici bir hikaye. Bir köpeğin obez sahibinin hayatını kurtarmasının ve aralarındaki karşılıklı, koşulsuz sevginin hikayesi.
Bir Köpek Nasıl Obez Sahibinin Hayatını Kurtardı

Son Güncelleme: 15 Nisan, 2021

Bu, bir köpeğin obez bir kişinin hayatını nasıl kurtardığının hikayesidir. Her şey yedi yıl önce Eric O’Grey doktorundan bir ültimatom aldığında başladı: eğer temel, sağlıksız alışkanlıklarından bazılarını değiştirmezse, kendisi için bir tabut almak adına alışverişe başlayabilirdi.

O sırada orta yaşlı olan adam 155 kilo ağırlığındaydı ve fazla kilosunun sonucu olarak her türlü koşuldan muzdarip olmuş haldeydi. Neyse ki, Peety adlı bir köpeği sahiplenmeye karar verdikten sonra hayatı daha iyiye gitmeye başladı. Bu, bir köpeğin sahibinin hayatını nasıl kurtardığının hikayesinin başlangıcıdır.

Bu gerçek hikaye ilk olarak Mutual Rescue organizasyonu tarafından yapılan bir kısa filmde ortaya çıktı. Bir hayvanı sahiplendiklerinde insanların yaşamlarının nasıl dönüştürülebileceğini göstermek istediler. Bir köpeğin ve bir adamın birbirine nasıl yardım ettiğini anlatan video Eric ve Peety adı altında listelenmiştir (bu yazının sonuna doğru videonun bir bağlantısını bulabilirsiniz).

Karşılıklı Bir Kurtarma Hikayesi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi O’Grey, 2010 yılında kilo vermeyi kendine görev edinmedikçe 5 yıldan fazla yaşayamayacağı konusunda uyarılmıştı. Adam halihazırda şu semptomlara sahipti:

Buna ek olarak, hassas sağlık durumunu iyileştirmek için çok az şey yapan ilaçlar ve takviyeler için bir servet harcamıştı.

İşte bir köpeğin obez sahibinin hayatını nasıl kurtardığının hikayesi. Bahsetmediğimiz şey, bunun aynı zamanda bu obez kişinin köpeğinin hayatını nasıl kurtardığına dair bir hikaye olmasıdır. İşte karşılıklı bir kurtarma hikayesi.

Eric, Hayatını Kurtaran Köpek Peety İle Tanışır

Sahibi ile birlikte koşan bir köpek.

O sırada San Francisco’daki bir şirketin satış temsilcisi olan O’Grey’in, Eric yüzünden hepsinin uçuşlarını kaçırabileceğinden şikayet eden bir adamı duyduktan sonra çok utanç hissetmesi bardağı taşıran son damla oldu. Endişenin kaynağı, hostesin onun için bir emniyet kemeri bulamaması idi, o kadar obezdi.

Yani, durumunu değiştirmek için onu harekete geçiren olay buydu. Bir beslenme uzmanı buldu ve bu uzman sadece ona sağlıklı bir diyet için talimatlar vermek ile kalmadı, aynı zamanda bir köpek sahiplenmesini de tavsiye etti. Bunun arkasındaki mantık evcil hayvanın, diğer şeylerin yanı sıra, onu her gün yürüyüşe çıkmaya teşvik etmesiydi.

Eric, Silikon Vadisi Humane Society’ye gitti ve onlardan “orta yaşlı obez bir köpek” istedi. Kendisiyle ortak bir yanı olan bir evcil hayvan istiyordu ve Peety bu şekilde hikayenin içine dahil oldu.

Peety, Pek Çok Problemi Olan Bir Köpek

Tahmin edebileceğiniz gibi, hayvanın da sağlık sorunları vardı. Bunlar:

  • Neredeyse 12 kilo fazla kilosu vardı
  • Artriti vardı
  • Cilt alerjileri vardı

Ayrıca çok üzgündü ve depresyondaydı. Bu, onu tamamen terk eden son sahibinin ilgisizliği ve ihmalinin bir sonucuydu.

İlk birkaç saat Peety ve Eric için tuhaftı, çünkü ikisi de ne yapacağını bilmiyordu. Ancak, kısa sürede ayrılmaz iki arkadaş oldular ve hayatları daha da iyi hale geldi.

Bir Köpek Nasıl Sahibinin Hayatını Kurtardı (ve Sahibi De Onu Kurtardı)

Tanıştıktan kısa bir süre sonra adam ve köpeği günlük yarım saatlik yürüyüşlerin tadını çıkarmaya başladılar ve sağlıklı bir diyet uyguladılar. Harika olan ama şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir yıl sonra Peety neredeyse 11 kilo, ve Eric ise 64 kilo kaybetmişti. Ek olarak, O’Grey artık diyabet semptomlarına sahip değildi ve bu nedenle bu durum için ilaca ihtiyacı yoktu.

Bu hikayedeki belki de en önemli şey, hem insanın hem de köpeğin nasıl daha açık ve özgüvenli hale geldiğidir. Sadece bu da değil, ikisi de daha mutluydu. Köpek ruhunu geri kazandı ve adam da sadakatin ne olduğunu öğrendi.

Görünüşünüz ya da daha az arzu edilen özellikleriniz ne olursa olsun birisinin sizi gerçekten olduğunuz gibi sevebileceğini öğrendi. Eric, Peety ile olan arkadaşlığı sayesinde daha iyi bir insan olma motivasyonunu bulduğunu söylüyor.

İşte size bu arkadaşlık ve kurtuluş öyküsü hakkında daha fazla ayrıntı verecek video – birbirini kurtaran iki problemli varlık.

Jake, Eric’in Yeni Arkadaşı

Ne yazık ki hiçbir şey sonsuza dek sürmez. İkili birkaç yıl boyunca birlikte mutlu bir şekilde yaşadıktan sonra, yaşlılık ve hastalık sonunda Peety’yi yakaladı ve hayatı sona erdi. Böylece, hedefi bir maraton için birlikte antrenman yapmak olan Eric mahvoldu. Yine de, sevgi dolu köpeği ile yaşadığı deneyimler boşuna değildi.

Bu, şu anda ikamet ettiği Seattle’daki bir hayvan barınağını ikinci kez ziyaret etme ve Jake’i evlat edinme kararını aldığı zamandı. Köpek, barınağa yeni gelmişti.

O’Grey formda kalmak için yeni arkadaşı ile birlikte her gün koşmaya başladı ve şimdi birkaç maratona katılıyor. Sadece bununla da kalmadı, aynı zamanda lise sevgilisi ile yeniden bir araya geldi ve ardından onunla evlendi.

Kuşkusuz ki, Eric’in hayatı epey değişti ve Peety’nin bununla çok ilgisi vardı. Köpek kesinlikle sahibinin hayatını kurtardı ve o da onu asla unutmayacak. Öldüğü güne kadar minnettar kalacak.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.