Köpek Burçları: İkinci Altılı

Bazı insanlar bir köpeğin doğduğu tarihin direkt olarak köpeğin kaderi ile ilgili olduğuna inanırlar. Köpek burçlarının bir şekilde her hayvanın etraflarındaki dünyayı nasıl algıladığını ve bu dünya ile nasıl etkileşime geçtiğini etkilediğini düşünürler.
Köpek Burçları: İkinci Altılı

Son Güncelleme: 15 Nisan, 2021

Yıldızların belirli bir andaki konumunun evcil hayvanınızın kaderini ve kişiliğini nasıl etkileyebileceğini hiç düşündünüz mü? Önceki bir yazımızda, köpek burçları astrolojik işaretlerinin ilk 6’sından bahsetmiştik. Şimdi ikinci altılıyı tartışacağız.

İnsanlarda olduğu gibi, evcil hayvanınızın doğum günü de kaderini etkileyebilir. Bazılarına göre, yıldızların doğum anındaki konumuna göre atanan kişiliğe bağlı olarak hayvanınız şanslı olabilir ya da olmayabilir. Evcil hayvanınızın yıldız işareti, köpek burçları hakkındaki önceki yazımızda bulunan altılıdan biri değilse, burcunu kesinlikle bunlar arasında bulacaksınız.

Köpek Burçları: İkinci Set

Bir önceki yazımızda Koç’tan Başak’a kadar olan burçları ele almıştık, bugün ise Terazi ile başlayıp Balık ile biten kalan burçlardan bahsedeceğiz:

Teraz (23 Eylül – 22 Ekim)

Daha önce de söylediğimiz gibi, yıldız işaretleri, evcil hayvanınızın doğduğu tarihler ile el ele gider, bu nedenle sizin evcil hayvanınız 23 Eylül ile 22 Ekim arasında doğduysa, o zaman genellikle bir denge ile temsil edilen Terazi burcu ile yönetilirler.

Bu burcun temel özellikleri barış, uyum ve iş birliğidir. Ek olarak, büyük bir egzersiz ihtiyaçları vardır. Üstelik bu tip, duygularını ifade etmekte güçlük çeken kişiler ile çok uyumludur. Bu burcun yönettiği köpekler genellikle arkadaş canlısı ve neşelidir, ve yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle, evden uzakta çok fazla zaman geçiriyorsanız, Terazi burcunda doğan evcil hayvanlardan uzak durun.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep evcil hayvanları, Ekim ve Kasım ayları arasında doğanlardır. Bu hayvanların çok fazla karakteri ve gücü vardır ve aynı zamanda oldukça bağımsızdırlar. Örneğin Rottweiler, bu burcun harika bir simgesi olacaktır.

Bu köpekler, sahipleri için her türlü şeyi yapabilecek ve kesinlikle emirlerine itaat etmeye ve isteklerini yerine getirmeye çalışacak olsalar da, çok sosyal değillerdir. İyi bir egzersiz rutini sakinleşmelerine ve güçlü karakterlerini korumalarına yardımcı olacağından, onları aktif tutmalısınız.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Kameraya bakan bir köpek.

Yay burcu ile yönetilen köpekler, farklı ortamlara çok uyumludur ve bu özellik onları ideal birer seyahat arkadaşı yapar. Enerjileri, genellikle aşırı derecede aceleci olma noktasına ulaşma seviyesinde, neredeyse tükenmezdir. Karakteristik özellikleri bir avcının özellikleridir.

Ek olarak; macera ruhları geniş, açık alanlarda olmaları gerektiği anlamına gelir. Dolayısıyla, eğer yay burcu köpeğinizi küçük bir alanda tutmanız gerekiyorsa, onu yorana kadar egzersiz yapmasını sağlayın. Aksi takdirde evinizi ve içindeki her şeyi kişisel oyun parkı ve çiğneme oyuncakları olarak kullanabilirler.

Diğer Köpek Burçları

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak köpekleri, Aralık ve Ocak ayları arasında doğan köpeklerdir; bu yaratıklar düzeni sever. Evet, doğru okudunuz. Ne dağınık bir evde ne de düzensiz bir insan ile birlikte rahat olabileceklerdir.

Bu köpek, istediği bir şeyin peşindeyken inatçılık ve takıntı noktasına kadar kararlıdır. İstedikleri şeyi alana kadar durmayacaklarını unutmayın. Bu özelliğin olumlu tarafı sadakattir, sevdiklerini korumaya her zaman hazır olacaklardır ve hayatlarını onlar için tehlikeye atmaktan çekinmeyeceklerdir.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu tarafından yönetilen bir köpek oldukça zeki ve enerjiktir. Çok dışavurumcu değillerdir, bu yüzden duygularını bilmek zordur. Ancak, otantiktirler ve insanlarını her şeyin üzerinde tutarlar.

Bu hayvanlar gürültülüdür, kötü bir niyetleri olmasa da ilgi odağı olmayı seven insan Kovalarına benzerdirler. Ayrıca, bu burcun üyeleri söz konusu olduğunda cinsiyetler arasında farklılıklar vardır. Dişiler daha sakinken ve monotonluktan hoşlanırken, erkekler enerji doludur ve yeni şeyler keşfetmeyi severler.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Kuru yaprakların arasında duran bir köpek.

Balık burcunda doğan köpekler, köpek burçları arasında en hassas olanı ve aynı zamanda en empatik olanıdır. Keskin hassasiyetleri, insanları sadece onlara bakarak anlamalarını sağlar. Bu köpekler, insanlara yardım etmeyi sevdikleri için harika eğitim köpekleridir. Ayrıca sakin, huzurlu bir kişiliğe sahiptirler.

Balık köpekleri meraklarını gidermek için geceleri dolaşmayı severler. Gece yarısı kalkıp bir bardak su içerken, onları evinizin her köşesini incelerken bulursanız şaşırmayın. Duyarlılıkları, onlara karşı tatlı ve şefkatli olmanız için size ilham verecektir. Her şeyden önce, onlarla yumuşak bir şekilde ve sevgi ile konuşmaya çalışın.

Köpek Burçları: Sonuç Olarak

Bu, köpek burçları hakkındaki iki bölümlü yazımızı sonlandırıyor. Belki de evcil hayvanlarınızı biraz daha iyi anlamanıza ve onlarla birlikte yaşamınızı geliştirmenize yardımcı olurlar.
İlginizi çekebilir ...

Köpekler Neden Ulur?
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Köpekler Neden Ulur?

Uluma köpeklerin, türlerinin diğer üyeleriyle iletişim kurmak için kullandığı yollardan yalnızda birisidir. Bugün bu davranışlarının sebeplerine bakacağız.