Yoga Yapan Köpek Pancino ile Tanışın

Yoga Yapan Köpek Pancino ile Tanışın

Son Güncelleme: 30 Mart, 2019

Köpekler her zaman bizi nasıl gülümseteceklerini bilirler. Üzgün veya mutsuz olmanız önemli değil. Her zaman sizi daha iyi hissettirmeyi bilirler. Asla hayal edemeyeceğiniz eğilimleri ve başka herhangi bir hayvanda bulması imkansız görünen davranışları vardır. Bu yazıda, bu şaşırtıcı hayvanlardan biriyle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Pancino, yoga yapan köpek. Bu hikayeyi kaçırmayın!

Pancino, yoga yapan köpek

sahibinin kucağında duran chihuahua

Nic Bello, bu özel Chihuahua’nın sahibi. Nic yoga yapmayı çok seviyor ve sadece spor salonunda değil evde de yapıyor. Yoga nedir?

Hindistan’da ortaya çıkan ve zihinsel ve fiziksel rahatlama ile ilgili bir disiplindir. Bu bir köpeğin yapması için oldukça inanılmaz bir şey gibi görünüyor! Amaç maneviyat ve ruhu birleştirirken fiziksel refah elde etmektir.

Pancino’nun İtalyan sahibi Nic, günlük yoga seanslarından birini yapıyordu ve aniden, sevecen bir biçimde Pancino adını verdiği köpeği Pancho’yu hareketlerini taklit ederken gördü.

Bunun sadece bir defalık bir olay olduğunu düşünüyordu. Ancak, Pancino’yu hareketleri arka arkaya takip ederken gördüğü zaman, kısa sürede bunun saf şanstan fazlası olduğunu fark etti.

Hatta, “Nic ve Pancho” adında bir Youtube kanalı yarattı. Sonra birlikte yoga yaparken ikisinin videolarını yayınlamaya başladı.

Nic, Pancino’nun yoga merakından çok yararlandı, ona öğretmeye karar verdi. Sonuçlar aşağıdaki videoda görülebilir. Ne de olsa, bir resim bin kelimeye bedeldir. En iyi bilinen üç yoga pozları olan aşağı doğru bakan köpek, sfenks ve meditasyon oturuşunu yapmadaki yeteneğine bir bakın.

Hepsini bir profesyonel gibi yapıyor. Yoga yapan köpek Pancino’nun bu videosu, evcil hayvanınızla aranızdaki bağın ne kadar güçlü olduğuna açık bir örnektir. Fakat, bir ilişki ancak sevgiye dayandığında güçlü olur. Öyleyse, belki köpeğinizle olan bağınızı nasıl güçlendirebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Nic ve Pancino gibi evcil hayvanınızla bağınızı güçlendirin

Köpeğinizle bağınızı güçlendirmenin farklı yolları vardır. Bazıları diğerlerinden daha erişilebilir olabilir. Ancak köpeğinizin sizi bir arkadaş olarak görmesi için yapabileceğiniz birçok kolay şey vardır.

  • Onları yürüyüş için dışarı çıkarın, fakat bunu yapmak zorunda olduğunuz için değil, bunu yapmak istediğiniz için yapın. Meşgul, stresli ve bir sürü işe boğulmuş olsanız bile, evcil hayvanınıza zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Köpeğinizin sizinle birlikte iyi vakit geçirmesi gerekiyor. Unutmayın, yürüyüşlerini beş dakika ile sınırlandırmayın, bunu yaparsanız yalnızca tuvalet ihtiyacını giderebilir. Sizinle birlikte temiz hava alması, eğlenmesi, diğer insanları, diğer köpekleri görmesi ve kesinlikle sizinle zaman geçirmesi gerekir.
  • Onunla yapmak için aktiviteler bulun. Köpeğinizle yapabileceğiniz şeyleri veya onun gidebileceği yerlere gitmeyi düşünün. Bunu göz önünde bulundurun ve onlara zaman ayırın. Bunu yaparsanız, daha çok sevildiğini ve istendiğini hisseder.
  • Onunla konuşun. Kulağa çılgınca gelebilir, ama değil. Söylediğiniz her şeyi anlayacak diye bir şey de yok. Ayrıca size tavsiyede de bulunmayacak. Fakat dikkatini çektiğinizi göreceksiniz. Oda sizinle aynı şeyi yapacak.
  • Onunla oynayın.
  • Onu okşayın. Onu şımartın ve fazlaca okşayın. Bu onu sizin gibi yapacak. İşe yarayacak!
  • Sakin kalın. Köpekler yaramazdır. Ama ona kızarsan, kendini reddedilmiş hisseder.
  • Ona bağırmayın. Üzgün olsanız bile, ona karşı sürekli sevgi dolu bir ton kullanmaya çalışın. Kızgınlığınızın nedeni olmasa bile, öfkenizi ondan çıkarmayın. Eğer kızgınlığınızın nedeni oysa, duygularınızı kontrol etmeniz gerekir.

Bu temel öneri, sizi köpek arkadaşınıza karşı daha yakın hissetmenizi sağlayacaktır. Ve köpeğinizi de size karşı daha yakın hissettirecektir. Ancak, sizinle yoga yapacağına dair söz veremeyiz…

Ana fotoğraf kaynağı: http://news.urban360.com.mx


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.