Köpeğiniz İle Seyahat Edebileceğiniz 5 Yer

Olağanüstü doğal güzellikler sunan bu yerlerin bazılarında, köpeğinizle rehber eşliğinde gezintilere bile çıkabilirsiniz.
Köpeğiniz İle Seyahat Edebileceğiniz 5 Yer

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2019

Bir tatil planlarken köpek sahiplerinin aklını kurcalayan hep bir soru vardır: köpeğimi de götürsem mi? Köpeğiniz ile seyahat edebileceğiniz Amerika’daki bu evcil hayvan dostu mekanlar, köpeğiniz ile seyahat etmeniz ve gezmeniz için harika bir fırsat sunmaktadır!

Köpeğiniz İle Seyahat Edebileceğiniz 5 Yer

Kaliforniya sahillerinde uzun yürüyüşler

Kaliforniya’daki Highway One yolu boyunca yapılan seyahatler, Route 66’e yapılanlardan sonraki en ünlü evcil hayvan dostu seyahatler olabilir. Bu yollar sizi sahil şeridinin en renkli bölgelerine götürecek.

doğal güzellik

Eğer San Francisco’dan başlarsanız, Fort Funston Doğa Parkı’na tırmanabilir ve orada kamp kurabilirsiniz. Köpeğiniz, parkta geçirilmiş bir günden sonra enerjisini attığı için halinden memnun olacaktır.

Ayrıca, eğer okyanus ve dağlar tam size göreyse, Big Sur’ a yol alabilirsiniz. Bu harika sahil bölgesinde okyanusların arasından yükselen nefes kesici Santa Lucia dağlarının manzarasını seyredebilirsiniz.

Seattle ve San Juan Adaları

Evcil hayvanınızla geçirebileceğiniz en zevkli tatillerden birisi de, şehir yolculuğu sırasında bir köy alanında vakit geçirmektir. ABD’nin Pasifik Kuzeybatısındaki, özellikle Seattle yakınlarındaki, kasabalara gitmenizi tavsiye ediyoruz.

güzel doğa manzarası

Seattle ve San Juan Adaları’ndan 90 km uzaklıkta olan bu adalar, halka açıktır ve oraya feribot ile ulaşım sağlanmaktadır. Adını, buraları 1971’de keşfeden İspanyol Kaşif Francisco de Eliza’dan almaktadır.

Özellikle Orca adasında, evcil hayvan dostu parklara ve yürüyüş yollarına rastlayacaksınız.

Montana sıradağlarını keşfedin

Çoğu insan, Montana’yı köpekler için ideal eyalet olarak sınıflandırmaktadır. Rocky dağları gibi sıradağlarında, yürüyüş patikaları içeren manzaralar sunmaktadır. Bu patikalar, ABD’nin batı göllerinden ve dağlarından geçmektedir.

orman içinden akan dere

Köpeğinizle yapabileceğiniz en eğlenceli aktivite, Bison Range Ulusal Parkı’nın tepeleri ve çayırlarında iki saat yürümektir. Bu park, Missoula şehrine 50 km uzaklıktadır.

Ayrıca, köpeğinizle birlikte bir kanoda kaliteli zaman geçirebileceğiniz Flathead Ulusal Ormanı’ndaki gölü de ziyaret edebilirsiniz.

Şikago ve Büyük Göller

Köpeğinizle yapılan en iyi seyahatler Amerikan Büyük Göller’inden geçmektedir. Şikago’dan başlayarak Michigan Gölü’nün doğu sahillerine yol alabilirsiniz.

deniz kenarı

Michigan ve Indiana arasındaki sınırda, Round Barn şarap evini ve içki fabrikasını ziyaret edebilirsiniz. Bu şarap evi, evcil hayvan dostu etkinlikler ve turlar düzenlemektedir.

Kuzeye doğru, Glen Arbor şehri yakınlarındaki parkı da ziyaret etmeyi unutmayın. Bu parkta, Sleeping Bear Dunes’dan görünen Michigan Gölü‘nün harika manzarasını seyretme şansı bulacaksınız.

New England ve hayvan dostu cazibe merkezleri

Bu gezinin zevki, özellikle yaz sonu ve sonbahar başındayken çıkar. Yapraklar renk değiştirmeye başlar ve tüm manzara sıcak, kırmızımsı bir renk tonuna bürünür. Sonbaharın tadını tam anlamıyla çıkarmak için New England’e mutlaka uğramalısınız!

sonbahar manzarası

Bu seyahatin ilk durağı Maine eyaletinin Portland şehridir. Köpeğinizle şehri çevreleyen adalara vapurla geçebilirsiniz. Portland’dan sonra, kuzey batı yönünde kamp kurabileceğiniz ve yürüyüş yapabileceğiniz White Mountain Forest’ın kuzeybatısına doğru yol alabilirsiniz.

Bir sonraki durağınız Vermont’taki ünlü Dog Mountain olabilir. Bu evcil hayvan dostu turistik mekanda, köpekler için çiftlikler, sanat galerileri ve ibadethaneler yer almaktadır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.