Ayrılmaz Dostlarla İlgili İçinizi Isıtacak Üç Hikaye

Çocuklar insan, köpekler ise hayvandır; ancak her ikisinin de birbirlerinin kalbinde özel bir yeri vardır. Bugün size ayrılmaz arkadaşlarla ilgili üç hikaye anlatacağız.
Ayrılmaz Dostlarla İlgili İçinizi Isıtacak Üç Hikaye

Son Güncelleme: 21 Şubat, 2021

Bir çocuk ve bir köpeğin dostluğundan daha tatlı bir şey var mıdır? Ayrılmaz arkadaşlar hakkında üç hikayemiz var ve ilki Oliver ve Ruby hakkında.

Bahsettiğimiz bu arkadaşların en keyif aldıkları şey mahallede dolaşmak ve bölgede devriye gezmekti.

Çocukların büyüdüklerinde ne olacaklarını ne çok merak ettiklerini ve bu konudaki fikirlerini ne kadar fazla değiştirdiklerini bilirsiniz. Bir gün itfaiyeci, ertesi gün astronot. Bir sonraki gün bir futbol oyuncusu, ardından belki de marangoz…

Görünüşe göre 5 yaşındaki Oliver büyüdüğünde ne olmak istediğinden oldukça emin: O, bir polis olacak.

Eller yukarı! Bizler Oliver ve Ruby, ayrılmaz dostlarız

beraber poliscilik oynayan oliver ve ruby

Oliver, büyüyüp polis olana kadar bekleyemedi ve şimdiden erken yaşta seçtiği bu meslek için pratik yapmaya başladı. Televizyondan çok etkilenen ve ailesinin tam desteğine sahip olan Oliver, müthiş bir hediye aldı; bir polis motosikleti.

Elbette hediyesinin yanında yanında mavi bir üniforma ve Ray-Ban tarzı bir güneş gözlüğü de vardı. Bununla birlikte, bu hediyede dikkatini çeken başka bir paket daha vardı: Ayrılmaz köpek dostu Ruby için ikinci bir polis üniforması. Artık kesinlikle eğleneceklerdi!

İlk başta, evinin yakınındaki sokaklarda dolaştı, ikisi de bu özel durum için uygun giyinmişti. Sonra Oliver daha fazlasını istediğine karar verdi. Köpeğiyle birlikte gerçek bir polis olmak istiyordu. Bu yüzden, ailesinden onu Kansas’taki Overland Park Polis Departmanına götürmelerini istedi.

Ailesi isteğini yerine getirdi. Polisler onu sadece güzel bir şekilde karşılamakla kalmadı, ayrıca karakolu da gezdirdiler. Ayrıca birçok fotoğraf çektiler ve gitmeden önce ona bir onur nişanı verdiler. Bu nişan onun “yasalara uyan bir vatandaş ve yetkililerin dostu” olduğunun gösteriyor.

Oliver karakolda polis köpekleri olduğunu öğrendiğinde, dört aylık köpeği Ruby’nin de eğitilmesini istediğine karar verdi. Babası Brandi Davis, Oliver’ın mahallesinde polislik yapma fikrine çok heyecanlandığını söyledi.

Bir süre eğitildikten sonra, köpek yavrusu aynı zamanda bir polis köpeği olmak için gereken temel davranışları ve temel komutları öğrendi. Birbirinden ayrılmaz olan bu dostlar, yerel huzur evinde toplum hizmeti bile veriyor. Orada yaşayanların günlerini kesinlikle aydınlatıyorlar.

Owen ve üç bacaklı köpeğinin hikayesi

Bazı insanlar onların birbirleri için yaratılmış varlıklar olduklarına inanıyor. Eğer bu insanlardan değilseniz, bu hikayeyi okuduktan sonra siz de inanacaksınız.

Owen Hawkins, Schwartz-Jampel Sendromu adı verilen ender bir hastalıkla doğdu. Hayatının çoğunu depresyonda geçirdi. Ancak, en iyi arkadaşı haline gelecek olan köpeği Haatchi ile tanıştığı zaman her şey değişti.

Şu anda 10 yaşında olan Owen eklemlerinde, kemiklerinde ve kaslarında sorunlar yaşıyor. Hastalığının farkına vardıktan sonra çok depresif olmaya başladı. Artık kimseyle ilişki kurmak istemiyordu ve ziyaretçi kabul etmiyordu. Okula gitmek bile istemedi.

O zaman ailesi ona sakatlığı olan bir köpek yavrusu almanın iyi bir fikir olacağını düşündü. Söz konusu köpek, tren çarpması sonucu bir bacağını kaybetmişti.

Bu köpek sayesinde Owen, bu dünyada farklı olan tek kişi olmadığını anladı. Dahası, köpek yavrusu bir bacağını kaybetmesine rağmen mutlu yaşayabiliyorsa, o da yaşayabilirdi.

Şimdi onlar, boş zamanlarının tamamını birlikte geçiren ayrılmaz bir çift arkadaş. Haatchi bir an bile dostunun yanından ayrılmıyor.

Dylan ve köpeği aynı gün doğdu

aynı gün doğan bebek ve yavru köpek beraber vakit geçiriyorlar

Ve son olarak, sadece doğum günlerini değil, birçok macerayı da paylaşan iki küçük arkadaşın hikayesini anlatacağız.

Her şey, bir fotoğrafçı olan Ivette Ivens adlı bir kadın, oğlu Dylan ile aynı gün doğan bir French Bulldog yavrusu hakkında bir evcil hayvan evlat edinme duyurusu gördüğünde başladı. Karşı koyamadı ve gidip evcil hayvanı sahiplendi.

Ivette köpeği eve getirdi ve ona Farley adını verdi. Eve geldiği andan itibaren, çocuk ve köpek yavrusunun nasıl ayrılmaz arkadaşlar olduklarını fark ettiler. Banyo yapmak dahil her şeyi birlikte yapıyorlardı.

Ivette, Dylan’ın Farley’i başka bir anneden doğmuş olan tüylü bir kardeş olarak gördüğünden emin!

İlginizi çekebilir ...
Köpek Sevgisi Sınırlara Karşı Koyduğunda
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Köpek Sevgisi Sınırlara Karşı Koyduğunda

Birinin köpek sevgisi ne kadar uzağa gidebilir? Bugün sizlere kilometrelerce ötedeki köpekleri sahiplenmeye karar veren insanların hikayelerini anlatacağız.