Kedi Sahibini Isırarak Onun Hayatını Kurtardı

Bugünkü yazımızda sizlere cesur kedilerin bazı şaşırtıcı ve ruhumuza dokunan kahramanlık hikayelerinden söz edeceğiz.
Kedi Sahibini Isırarak Onun Hayatını Kurtardı

Son Güncelleme: 21 Şubat, 2021

Hayvanların altıncı hisleri tehlike anlarında içgüdüsel olarak harekete geçmelerini sağlar. Kedi sahibini yangından kurtardı, köpek sahibini gerçekleşmek üzere olan kalp krizine karşı uyardı, hayvan evin soyulacağını önceden anladı gibi haberlerde her gün böyle durumlara tanık oluyoruz.

Bugünkü yazımızda, sahibini ısırarak uyandırıp onun hayatını kurtaran bir kediden söz edeceğiz. Kahraman kedilerin başka hikayelerine de ortak olacaksınız.

Kedi Sahibini Yangından Kurtardı

Kahramanımızın sahibi Kanada’nın Clairmont şehrinde ailesiyle yaşıyor. Uyurken bir şeyin onu ısırdığını hissediyor. Kedisinin onu uyandırmaya çalıştığını fark ediyor. Bunu yapmasının nedeni de evin yanıyor olması ve kedinin sahibini buna karşı uyarmaya çalışması.

Gerçekten de hayret edilecek şey doğrusu. Kedi bir şeylerin ters gittiğini anlıyor ve sahibini uyandırmaya akıl edecek kadar zeki bir harekette bulunuyor.

Kedinin sahibi hemen yanık ve duman kokusunu alıyor evin diğer sakinlerini uyandırmak için koşuyor. Diğer kedileri dahil herkesin uyuduğunu fark ediyor.

Neyse ki herkes evden sağ salim kurtuluyor ve hatta bazı değerli eşyalarını da kurtarma şansı elde ediyorlar.

Bu kahraman kedinin cesareti ve uyanıklığı sayesinde sahibini uyandırarak evdeki herkesin hayatını kurtardığına şüphe yok.

Bir Çocuğu Maganda Kurşunundan Kurtaran Kedi

Bu kedi gerçekten de üç yaşlarındaki minik dostu için hayatını riske attı. Çocuğun annesi Angelina Sipe eve camdan bir şey girmiş gibi bir cam kırılma sesi duyuyor.

Salona gittiğinde küçük bebeğinin uyuyor olduğunu görüyor. Opie adındaki kedileri ise vücudunun yanına bir kurşun yemiş!

Opie olmasaydı kurşun küçük çocuğa isabet edecekti. Aile kediyi hemen veteriner kliniğine götürüyor. Yara çok ciddi olduğu için hekim kediyi uyutmayı öneriyor. Fakat aile bunu reddediyor.

Yavaş yavaş minik kedicik iyileşiyor ama kurşun yarasının sonuçlarına katlanması gereken bir yaşama mahkum oluyor. Ailenin gözünde Opie gerçek bir kahraman.

Kedi Bebeği Soğuktan Koruyarak Hayatını Kurtarıyor

Olay Moskova’nın güneyinde Obinsk şehrinde geçiyor. Mahalle sakinleri tarafından Masha adı takılmış sokak kedisi üç aylık bir bebeğin hayatını kurtarıyor. Bebek annesi tarafından terk ediliyor ve bir apartmanın önündeki çöpün kenarına bırakılıyor.

Çöpün kenarında apartman sakinleri kedi için karton bir kutudan küçük bir barınak yapmışlar. Kedi kutunun içinde ağlayan bebeği bulunca onu ısıtmak için tüyleriyle bebeği sarmalıyor. Masha’nın kürkü çok kalın olduğu için bebeği soğuktan can vermekten kurtarıyor.

Kedi bebeğin yanında saatlerce kalıp yerinden dahi kımıldamıyor. Sonunda bir sakin durumu fark ettiğinde Masha bebeği yalıyor ve vücuduyla onu ısıtmaya çalışıyormuş.

Bebek yerel hastaneye götürülmeden evvel Masha onun yanından bir an bile ayrılmıyor. Görevliler onu ambulansa aldıklarında rahatlıyor.

Kedi Sahibini Köpek Saldırısından Kurtarıyor

Köpeklerin insanların en iyi arkadaşı olduğunu duymuşsunuzdur, değil mi? Bu haberimizde en iyi arkadaş mertebesinde olanın bir kedi olduğunu söyleyebiliriz. Kaliforniya Bakersfield’de küçük bir çocuk evinin önünde oynuyor. Bir anda bir köpek beliriyor.

Kedi sahibini seviyor

Bisiklete binen ufaklık bir anda köpek saldırısına uğruyor. Köpek çocuğu ayağından yakalıyor ve bisikletinden yere çekmeye çalışıyor. O sırada ev kedisi Tara olan biteni görüyor. Pençelerini açarak köpeğin üstüne fırlayıveriyor ve köpek anında oradan uzaklaşıyor.

Aile çocuklarını köpeğin ısırdığı yerden dikiş attırmak için hastaneye götürüyor. Peki ya Tara? Tara yerel bir kahraman haline geliyor, ödül ve övgü yağmuruna tutuluyor fakat tüm bu üne rağmen sevgili ailesiyle birlikte mazbut bir yaşam sürüyor.

Kahraman kedilerle ilgili bu yaşanmış olayları beğendiğiniz mi? Kedilerin cesur canlılar olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

İlginizi çekebilir ...
Kedi Sahibi Olmak ve Faydaları
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Kedi Sahibi Olmak ve Faydaları

Evinize bir kedinin gelmesi büyük bir duygusal öneme sahiptir. Ayrıca bir kedi sahibi olmak hayatınıza çeşitli açılardan önemli faydalar sağlar.