Futbol Oynayan Bir Köpek: Ronaldog

Ortalama bir köpek bir şeyleri yakalamayı, çekiştirmeyi ve bir şeyleri kovalamayı sever, ama futbol oynayabilen bir köpekle hiç tanıştınız mı? Bir tane var aslında, Ronaldog!
Futbol Oynayan Bir Köpek: Ronaldog

Son Güncelleme: 18 Nisan, 2020

Yetenekleri ve alışkanlıkları ile bizi şaşırtan birçok köpek var. Bugün sizinle tanıştıracağımız köpek de bir istisna değil – o, futbol oynayan bir köpek! Ronaldog ile tanışın!

Benim Hayvanlarım’da, her zaman bir köpek almak yerine bir köpek sahiplenmenizi öneririz, çünkü barınak köpeklerinin de bir evi olması gerekir. Aslında, Ronaldog gibi çoğu hayvan sahiplenilmiş hayvanlardır. Dediğimiz gibi, bu bir istisna değildir.

Futbol oynayan bir köpek

Kimse asıl adını bilmiyor, çünkü bu sevimli siyah köpek terk edilmiş bir köpek. Ancak Ronaldog o kadar arkadaş canlısı, sevecen ve eğlenceli bir köpekti ki Simpkins ailesi tarafından sahiplenildi.

Ronaldog, hala küçük bir köpek yavrusu iken Simpkins’lerin evine geldi ve o zamandan beri futbol toplarına özel bir ilgi duyuyordu. Diğer oyuncakları beğenmedi, sadece kendisinden çok daha büyük topları sevdi.

Topla olan yeteneği artmaya başladı. Peter Simpkins şöyle diyor, “Yavru köpekken topu kontrol etmeye çalışırken çok eğlendik, ama kısa sürede becerilerini geliştirdi”.

Bu nedenle, yeteneklerine daha uygun bir isim bulmaya karar verdiler. Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo‘nun onuruna Ronaldog’u seçtiler.

YouTube’da futbol oynayan bir köpek

Simpkins ailesi viral olacağını düşünmeden köpeklerinin becerilerini YouTube aracılığıyla tüm dünyayla paylaşmaya karar verdi!

Video binlerce beğeni ve yorum aldı. Bu nedenle, Ronaldog’un sahipleri futbol oynayan köpeklerinin daha fazla videosunu paylaşmaya karar verdiler, hatta aynı adı taşıyan bir kanal oluşturdular: Ronaldog. Bunlardan birini görmek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise aşağıya tıklayın!

Ronaldog, sosyal medyada futbol oynayan tek ünlü köpek değil. Bizi güldüren ve hatta ağlatan başka pek çok köpek var. Bazılarını hatırlayalım!

Sosyal medyadaki diğer köpekler

  • Oscar. Sahibi, havayolu şirketinin onlarla birlikte uçmasına izin vermediği için evi birlikte taşıyamayacağını açıklarken sevimli küçük ağlamasıyla ünlü olan bu Arjantinli köpeği hatırlayabilirsiniz. Çok tatlı!
  • Aslan köpek. Bir Alman fotoğrafçı Malaga’da bir sokak köpeğini kurtardı ve kafasına bir aslan peruğu koydu. Onu her yere götürdü ve dünyanın farklı yerlerinde bir sürü fotoğraf çekti. Fotoğrafları sosyal medyada paylaştı ve şimdi aslan köpek bir simge!
  • Pancho. Bu, sahibiyle yoga yapan bir köpek. Ayrıca çevrimiçi ortamlarda gerçekten ünlü oldu!
  • Lord köpek. Bu Schnauzer dünyayı dolaşıyor ve sahibi gittikleri her yerde onun fotoğraflarını çekiyor.
  • Loki. Son olarak Loki, gezgin köpek var. Dünyanın farklı yerlerindeki fotoğrafları, çevrimiçi olarak bulabileceğiniz en ünlü fotoğraflardan biri haline geldi.

Fotoğrafın kaynağı: www.holaciudad.com

This might interest you...
6 Adımda Köpekler için Dayanıklı Çiğneme Oyuncakları Yapın
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
6 Adımda Köpekler için Dayanıklı Çiğneme Oyuncakları Yapın

Çiğneme oyuncakları veya dişlikleri köpekler için mükemmel oyuncaklardır. Ayrıca bu oyuncaklar ağız temizliği açısından da fiziksel fayda sağlarlar...