Logo image
Logo image

"Siyah Köpek Günü" Nedir Biliyor Musunuz?

3 dakika
"Siyah Köpek Günü" Nedir Biliyor Musunuz?
Son Güncelleme: 30 Mayıs, 2018

Herkes Black Friday’in (Kara Cuma) ne olduğunu biliyor. Bir Amerikan geleneği olarak başlamış olmasına rağmen, tüm dünyaya yayılmış durumdadır. Her yerde milyonlarca insan Kasım ayında Black Friday’in gelmesini iple çekmektedir. O gün, olağanüstü fiyatlara iyi ürünler satın alabilirsiniz. Şimdi de Black Dog (Siyah Köpek) Günü var. Bunun ne olduğunu biliyor musun? Size anlatacağız.

Siyah köpek sendromu

Makalelerimizden birinde, siyah köpeklere karşı yayılan bir ayrımcılık olan siyah köpek sendromu hakkında konuşmuştuk. Her ne kadar, kara kedilerin (köpeklerin değil) kötü şans getirdiği söylense de, bu renk hakkında batıl inanca sahip pek çok insan var.

Some figure

Bazıları, siyah köpeklerin ifadelerinin daha sert ve korkutucu olduğunu ya da fotojenik olmadıklarını söylerler. Ve diğerleri, köpeklerin gözlerinden çok iyi okunan duyguları okuyamayacaklarını söyler. Yorum yok…

Bir köpeği kabul etmeye karar veren insanlar için siyah, seçecekleri son renktir. Aslında, size makalede anlattığımız gibi, terk edilmiş köpeklerin oranı, siyah olanlarda daha fazladır.

Bu nedenle siyah köpekler için ayrıcalıklı ve özel bir gün olan Siyah Köpek Günü’nü yaratmaya karar verdiler. Size nedenini anlatacağız.

1 Ekim, Siyah Köpek Günü

Siyah Köpek Günü’nün her yıl kutlanması için, bu tarih seçildi. Bu, siyah köpeklere adanmış bir gün. 

İstediğimiz şeyi daha düşük fiyatlara bulabildiğimiz Black Friday gibi, benzer bir şekilde,  Siyah Köpek Günü’nde de, bir köpeği sahiplenmek isteyenler barınaklara gittiklerinde en güzel köpekler arasından seçim yapabileceklerAncak, sadece tek renkte olacaklar – siyah.

Siyah köpekler üzerine güzel bir kitap oluşturan bir fotoğrafçı vardı. Siyah köpeklerin ne kadar eşsiz bir güzelliğe sahip olduklarını ve aynı zamanda, çok fotojenik olabileceklerini gösterdi. Aslında, onun çalışmasında bir tema vardı – siyah. Siyah bir arka plan önünde siyah köpekler fotoğraflandı.

Fotoğraflar, bu hayvanların hiçbir gerekçe olamadan haklarındaki efsaneleri ortadan kaldırması bakımından görülmeye değer. Bununla birlikte, güzellik her şey değildir ve siyah bir köpeği sahiplenmeniz için daha pek çok sebep vardır. Bunları bilmek ister misiniz?

Siyah Köpek Gününde siyah bir köpek sahiplenin

Siyah bir köpek, rengi nedeniyle diğer köpeklerden farklıdır. Ama bunun dışında, hiçbir büyük ayrım yoktur. Neden siyah bir köpek sahiplenmelisiniz:

Onlar da diğerleri kadar sevgi dolu ve sadıktırlar

Sadakatin, renklerinden bağımsız olarak köpekler için doğuştan gelen bir nitelik olduğunu unutmayın. Görünüşleri önemli değil, sadece içleri önemlidir. Siyah bir köpek, köpeğe özgü nitelik ve hisleri ile, tıpkı diğerleri gibi bir hayvandır.

Onlar gizemli değillerdir.

Pek çok kişi, siyah rengin uğursuzluk getirdiğine veya gizeme yorar. Fakat, siyah bir köpeğin tıpkı diğerleri gibi, size verebileceği ve sizinle paylaşacağı çok fazla şey var. Çevreye bağlı olarak daha iyi kaynaşabileceği doğrudur, ancak bu sadece bir avantaj olup, bir kusur değildir.

Temizlemeleri daha kolaydır

Siyah köpekler tüylerinin parlaklığı ile karakterizedir. Tüylerinin rengi, oltu taşı gibi parlayacak ve kirlendikleri çok belli olmayacaktır. Hiç beyaz bir köpeğiniz oldu mu? O zaman neden bahsettiğimizi biliyorsunuz.

Onlar harika birer ısıtıcı olurlar

Siyahın ısıyı çektiği söylenir. Bu nedenle, siyah köpeğiniz soğuk kış gecelerinde etkili ısıtıcınız olacaktır. 

Her zaman stil sahibi olacaksınız

Some figure

Hangi devirde yaşarsak yaşayalım, siyah bir klasiktir. Ne giyeceğinizi bilmediğiniz zamanlarda, dolabınızdan siyah bir elbise çıkarttığınızda, harika ve modaya uygun görünmek için yalnızca iyi bir saç modeli ve iyi bir ayakkabıya ihtiyacınız olur. Stil sahibi olmak için siyah bir köpekten daha iyi ne olabilir ki?

Onlar mükemmel bekçi köpekleridir

Siyah köpekler insanlara ürkütücü geliyor. Büyük, siyah bir köpeğe sahip olmak, hırsızlara veya sizi rahatsız etmeyi sürdüren eski erkek arkadaşınıza ya da eski kız arkadaşınıza karşı en iyi korumanız olacaktır.

Unutmayın, siyah köpekler diğer köpekler kadar güzel ve normaldirler. Evinizin yakınındaki barınakların Siyah Köpek Günü’nü kutlayıp kutlamadığını öğrenin. Ve iki kere düşünmeyin, siyah bir köpek sahiplenin.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.