Köpeği Kurtarmak İçin Donmuş Göle Atlayan Kız

Bir köpeği tehlikeden kurtarmak için ne yapmayı göze alırsınız?
Köpeği Kurtarmak İçin Donmuş Göle Atlayan Kız

Son Güncelleme: 10 Aralık, 2019

Selena Malortie bir köpeği kurtarmak için buzlu bir göle hiç tereddüt etmeden atladı. Size onun hikayesini anlatacağız.

köpeği kurtarmak için göle atlayan kadın
Kaynak: i.dailymail.co.uk

Olay, kuzey Londra’da, 3 yaşındaki Beagle Gia, köpek gezdiricisi Malortie ile birlikte Alexandra Park’ta yürürken gerçekleşti. Köpek ördekleri kovalarken eğleniyor ve buz kaplı gölde onları takip ediyordu. Ancak ince buz tabakası kırıldı ve köpek buzlu sulara düştü.

Malortie kazayı fark ettiğinde bir saniye bile tereddüt etmedi. Çabucak paltosunu ve ayakkabılarını çıkardı. Sonra bir can simidi buldu ve köpeği kurtarmak için kendini göle attı. Kurtarma videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Köpek ve insan bir kez daha karaya döndüklerinde, parktaki insanlar hızlıca yardım ettiler. Yakınlarında, kuruyabilecekleri ve ısınabilecekleri bir kafeye götürüldüler.

Neyse ki, ne Gia ne de Selena Londra kışının ortasında buzlu sulara dalmaktan ötürü bir hastalık yaşamadı. Tahmin edebileceğiniz gibi, Malortie’nin kurtarma videosu kısa sürede sosyal medyaya yayıldı.

31 yaşındaki kadın, Gia’yı gölün tehlikeli, buzlu sularından kurtardığı için bir kahraman olarak kabul edildi. Bununla birlikte, Malortie övgüyü reddetti. Böyle bir durumda herkesin aynı şeyi yapacağını söyledi.

Gia ve Malortie hakkında

Kaza gerçekleştiğinde, Malortie üç haftadır köpeğe bakıyordu. Ona göre, aralarında gerçek bir bağ vardı. Gia aslında ilk “müşterisi” idi. Genç kadın kısa süre önce bir köpek yürütme hizmeti vermeye başlamıştı.

Malortie, yakın zamana kadar bir lisede fizik öğretmeni olarak geçimini sağlıyordu. Ancak hayvanlara olan aşkı öğretmenlikten vazgeçmesine ve kendini hayvanlara adamasına neden oldu. Planı Cambridge Üniversitesi’nde veterinerlik bölümüne gitmek.

Malortie ayrıca durumdan ötürü ortaya çıkan adrenalin nedeniyle köpeği kurtarırken soğuğu bile hissetmediğini söyledi. Hatta, sadece 24 saat önce evcil hayvanlar için bir ilk yardım kursunu tamamlamıştı, bu nedenle kazadan ötürü büyük sorunlar yaşamış olsaydı Gia’ya mükemmel şekilde yardım edebilirdi.

Köpeğin sahibi Ina Hristova da, olanlar hakkındaki ilk anda yaşadığı öfkeye rağmen Selena’nın tavrını takdir etti. Fakat Malortie, kazadan sonra Gia’ya iyi baktı ve onu eve götürdü. Anlayabildiği kadarıyla köpek donmuş gölden hiç korkmamıştı.

malortie ve gina
Kaynak: i.dailymail.co.uk

Biz insanlar en kahramanca davranışların yanı sıra, aynı zamanda en aşırı zalimlikleri de yapabiliyoruz. Maalesef hayvanlar istismar edilmektedir – ama neyse ki iyi davranışlarımız da bizi motive etmektedir.

Bir başka örnek: Kısa bir süre önce, başıboş bir köpeği kurtarırken bacağını kaybeden İranlı askerin haberlerini duyduk. Köpek bir mayın tarlasının çevresindeki tellere hapsolmuştu.

Türümüze mensupların birçoğu tarafından günlük olarak diğer canlılara karşı işlenen zulümlere gelince, onlardan burada BenimHayvanlarım’da çok sık bahsediyoruz. Bugün haberleri olumlu tutmayı tercih ediyoruz.

Görsellerin kaynağı: dailymail.co.uk


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.