Bir Çocuğun Ölen Köpeğine Yazdığı Mektuba Aldığı Cevap

İnsanı mutlu eden bunun gibi hikayeler köpeklerin aile hayatımızdaki etkisine en güzel örnek.
Bir Çocuğun Ölen Köpeğine Yazdığı Mektuba Aldığı Cevap

Son Güncelleme: 03 Haziran, 2018

Bir çocuğa evcil hayvanının öldüğünü söylemek en zor şeylerden biridir. Ve evcil hayvanımız nasıl ailemizin bir üyesi gibiyse, küçük bir çocuk için de aynı zamanda hem arkadaşı hem kardeşi gibidir. Ve küçükler ölümün ne demek olduğunu bilmezler. Bazı uzmanlar onların bu durumu anlamasına yardımcı olmak için bu konuda hikayeler uydurmanın doğru olmadığını söylüyor. Ancak diğerleri de bu fikre bir köpek evcil bir hayvandan daha fazlası olduğu için katılmıyor.Luke’un annesi bu ikinci gruptan. Luke ise Moe isimli Beagle cinsi köpeği öldüğü için çok üzülen 3 yaşında bir çocuk. Annesi başlarda Luke’un üzüntüsüne nasıl çare bulacağını bilememiş ancak sonradan cennetteki köpek yavrusuna bir mektup yazmasını önermiş. Ve Luke bu mektubuna bir cevap almış. Moe’nun Luke’a ne cevap verdiğini öğrenmek ister misiniz?

Luke’un ölen köpeği Moe’ya mektubu

Luke’un annesi, bu role uygun olarak, oğluna ölen köpeğin adresini şöyle vermiş: “Moe Westwood, Köpek Cenneti, 1. Bulut”.

Annenin aklındaki plan postacı gelmeden mektubu postadan almakmış ama sonradan bunu unutmuş.

Luke’un annesine dikte ederek yazdırdığı mektupta yazanlar ise:

Moe, veda etmeden gittin ama annem cennete gitmek zorunda olduğunu söyledi. Sanırım bu iyi bir şey ve orada mutlu olacaksın, ama seni çok özlüyorum.

Annem geri dönmenin mümkün olmadığını söyledi ama seninle birlikte yaşamayı gerçekten çok sevdiğimi ve seninle oynadığımız oyunları çok, hep çok özleyeüceğimi bilmeni istiyorum. Ve artık burada olmasan bile, sen her zaman benim arkadaşım olarak kalacaksın.”

Seni seviyorum

Luke”

Annesi, 3 yaşındaki oğlunun söylediği pek de anlaşılamayan sözleri yazarken gözyaşlarını tutamıyordu. Mektubu bir zarfa koydu, pul yapıştırıp postacının alması için Luke’un gözleri önünde posta kutusuna attı.

Sonradan mektubu oradan almayı unuttuğu için de kendisine kızgındı ancak mektuba bir cevap geleceğini hiç düşünmemişti.

Luke’un ölen köpeğinden gelen cevap

Birkaç gün sonra, Luke “Moe Westbrook, Köpek Cennet, 1. Bulut” adresinden bir cevap aldı. Luke’un annesi ise bu duruma çok şaşırmıştı.

“Köpek cennetindeyim, bütün gün oyunlar oynuyorum ve mutluyum.

Arkadaşım olduğun için çok teşekkür ederim. Seni seviyorum Luke.

Moe”

Annesi Luke’a mektubu okuduğunda küçük çocuğun üzüntüsünün geçmişti, neticede arkadaşı iyiydi ve hala onu seviyordu.

Ama Luke’un annesi için hala yapılacak bir iş vardı, o da mektubu kimin yazdığını bulmak.

Ölen köpekten gelen mektubu kim yazmıştı?

kitap okuyan çocuk ve köpeği

Tabii ki cevap Luke ve annesinin yaşadığı kasabanın posta ofisindeydi. O yüzden Luke’un annesi de oraya gitti. O bölgede çok fazla postacı yoktu o yüzden listeyi aldığında tek tek Luke’un mektubuna kimin cevap yazdığını sorması yetmişti.

Bu güzel hikayedeki kahramanın adı Zina Owens’dı ve kendisi Luke’un mektubunu alan postacıydı. Ve mektubu okuduğunda duygulanmaktan kendini alıkoyamayarak küçük çocuğun acısını hafifletmek için bir şey yapmak istemişti. Sonuçta da Luke’u neşelendiren o cevap mektubunu yazmıştı.

Luke’un annesi bu güzel nazik ve güzel hareketi için teşekkür ettiğinde Zina’nın cevabı:

“Dünya insanların ucu kendilerine dokunmadıkça umursamadıkları o kadar çok kötü şeyle dolu ki. Birazcık fedakarlık ve yardımseverlik dünyayı daha mutlu insanlarla dolu, daha güzel bir yer yapmaya yeter. Ben sadece oğlunuzu ve dolayısıyla da kendimi birazcık mutlu etmek istedim. Teşekkürler.”

İlk görselin kaynağı: www.lasexta.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.