Şok: Katran Çukurundan 3 Yavru Çıkarıldı!

Üzücü sonları olan üzücü hikayeler olduğu gibi, mutlu sonla biten üzücü hikayeler de vardır. Üç yavru köpeğin kurtarılma hikayesinde ise durum tam olarak bu.
Şok: Katran Çukurundan 3 Yavru Çıkarıldı!

Son Güncelleme: 18 Ekim, 2018

Doğru duydunuz: Üç yavru köpek katran çukurundan sağ salim kurtuldu. Bu hikayeyi sizinle paylaşıyoruz çünkü sizin de mutlu sonları sevdiğinize eminiz!

Katran Çukurunda Üç Yavru Köpek

Bu üç yavru köpeğin katran çukuruna bilerek atıldığını ispatlayamasak da, bütün işaretler bu durumu gösteriyor. Neden mi bu kanıya vardık? Çünkü bu üç yavru köpek de çok sağlıklı. Hayvanların özel içgüdülerinden bahsetmiyoruz bile.

“Gezinti” sırasında bir tanesinin çukura düşmesi düşünülebilir, ancak bu neredeyse imkansız ve diğer iki yavrunun, ilkine olanları gördükten sonra düşmeleri çok zor.

Maalesef, evcil hayvanlar yavruladıktan sonra yavrulardan kurtulmak için zalimce yollara başvuran sahipler var. Bu da onlardan birisi gibi gözüküyor.

Bu olay, İspanya’nın Murcia şehrinde gerçekleşti. Hayvan koruma ekipleri katran çukurunda sıkışan üç yavrunun ihbarını aldılar. Daha sonra kurtarmaya gelen ekip, bu üç hayvanın talihsiz durumuyla karşılaştılar.

Katran çukurundan kurtulan köpeklerin iyileşme süreci

Üç yavru barınağa geldiğinde, durum göründüğünden de karmaşıktı. Bütün katranı, tüylerinden ve derilerinden çıkartmak hiç de kolay olmayacaktı. Ve, bu acımasız olayın kurbanı olmadan önceki hallerine dönmeleri günler sürecekti.

Aslında, içlerinden bir tanesi bulunduğu talihsiz durumdan dolayı uyutulmak zorunda kaldı. Diğer ikisi üstlerindeki zehirli yağın miktarından dolayı ne gözlerini ne de ağızlarını açabildiler. Her ne kadar, ilk üç saat boyunca zehirli sıvının bir kısmını sıcak su ve yağ çözücü sabunla temizleseler de yetmedi.

Tabii bu, Murcia’da yer alan barınaktaki iki gönüllüyü yıldırmadı. Bütün vücutları katrandan tamamen temizlenene kadar devam ettiler. Sonra da onlara Chapa ve Pote ismini verdiler.

katran çukurundan kurtarılan yavru

Katran çukurundan kurtarılmaları sayesinde

Bilmeyenler için “chapapote”  İspanyolca bir kelimedir. Galiçya sahillerinde, içinde katran bulunan bir depo taşıyan teknenin havaya uçması olayını ifade eder. Bu olayın sonucunda deniz suyu kirlenmiştir. Farklı ülkelerden binlerce insan sahilleri temizlemek için gelmiş ve katranı ifade ederken hep “chapapote” kelimesini kullanmışlardır.

Bu yüzden, bu iki isim, katran çukurundan kurtulan iki yavru için biçilmiş bir kaftan gibi. Chapa ve Pote, şuanda iyi durumdalar ve altın tüylerinde üzücü geçmişlerinden kalan siyah lekeler artık yok. Umarım yakında birisi onları sahiplenir!

Bu zulümün akıbetinden sonra, hayvan barınağı boş durmadı ve çukurun bulunduğu çiftliğin sahibini ihbar etti. Çiftlik sahibinin bu olayla bir ilgilisi varsa, adaletin yerini bulmasını umut ettiler.

Hayvan Zulmü: Bir şey görürsen söyle!

Sizi de aynı şeyi yapmak için teşvik ediyoruz. Eğer bir hayvanın zulme uğradığını görürseniz, şikayet edin! Sessiz kalmayın. Yetkililere gidin ve hırpalanmış bu hayvanlar için adalet arayın çünkü onlar buna değer. Değerli bir hayat sürmek onların da hakkı.

Sokakta mı yoksa komşunuzun evinde mi olduğu, dayak ve çığlık seslerinin gelip gelmediği ya da hayvanın tüm gün güneş altında bırakılıp bırakılmadığı fark etmez. Eğer ki, hayvana hak etmediği bir davranışta bulunulduğunu düşünüyorsanız, isim vermeden de ihbar edebilirsiniz. Böylece bu vicdansız kişiler, sizden intikam almaya da kalkışamazlar. Ama ne olursa olsun, lütfen sessiz kalmayın!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.