Seninle Dünyanın Sonuna Kadar

Bir köpeği sahiplenmeden önce uzun uzadıya düşünmüşsünüzdür. Hayatı paylaşabileceğiniz sadık bir dost bulduğunuz için kararınızdan hiç pişman olmadığınıza eminiz. Büyük ihtimalle, ölene kadar onunla beraber olmaktan sıkılmazsınız.
Seninle Dünyanın Sonuna Kadar

Son Güncelleme: 24 Mayıs, 2019

Bu anları ölümsüzleştirmek için, sahibinden köpeğine bir mektup yazmak istedik. Bunu sizlerin de paylaşmak istediğinize eminiz.

Dünyanın Sonuna Kadar Seninle Olacağımı Düşünmezdim

sahibi köpeği seviyor

Ne zaman sokakta küçük bir yavru görsem, bir tane sahiplenmeyi isterdim. Yine de, üzerimdeki sorumluluk hissiyatını düşündükçe, köpek sahibi olma fikri uçar giderdi.

Yine de bir gün karşıma sen çıktın.

Yağmurlu bir gündü ve o yağmurda o kadar savunmasız bir şekilde kalan o küçük canlıya çok üzüldüm.

Çok küçük bir yavruydun ve seni daha önce hiç görmemiştim. Ama bir gün işten eve dönerken, seni soğukta titrerken gördüm. Eğer seni orada öyle bıraksaydım nasıl bir insan olurdum?

Seni asla dışarıda bırakamazdım! Bir an bile düşünmeden, ceketimi çıkarıp, seni içine bir güzel sardım ve eve götürdüm. Akşam yemeği yerken sana olan ilgim bir kat daha arttı. Oradan oraya gidişimi izlerken, biraz tuhaf görünüyordun, ne yapacağını bilmez bir haldeydin. 

Hak ettiğin hoş geldin partisini senin için düzenlemediğim için üzgünüm. Sana verebilecek herhangi bir yemeğim de yoktu. Sana yatak yapacak bir battaniyem de yoktu. Yine de elimde ne varsa seninle paylaşmaktan çekinmedim, rahat et istedim.

Adım Adım Seninle Dünyanın Sonuna Kadar Yaşamak İstedim

Günler geçti ve aramızda bir güven oluştu. Her geçen gün, benim için daha önemli biri haline geldin. Ve her gün, benim de senin için önemli biri olduğumu gösterdin. Hayat yolunu beraber yürümeye başladık.

Hayatımın bir parçası haline geldin ve o savunmasız halde seni evime alaraktan doğru kararı verdiğimin farkına vardım. Daha iyi birisini seçemezdim ve sen de aynı şekilde düşünüyorsundur diye umuyorum.

Bana verdiğin ve vereceklerin için teşekkür eder, beraber bu yolda yürümeye devam etmeyi umarım.

Köpeğinize Neden Dünyanın Sonuna Kadar Onunla Olduğunuzu Söylemelisiniz?

köpek ve kitap

Bir köpek sahibi olan herkes, her ne kadar her birinin kendi yapısı ve doğası olsa da, köpeklerin her gün aşık olunan ortak başka özelikleri ile beraber içinde oldukları bu durumu bu mektupta görürler.

  • Empati: Kendini başkalarının yerine koymak ve durumlarını iyileştirmeye çalışmak, köpeklerde en baskın görülen özellikler biridir.
  • Sadakat: Şüphesiz, köpekler eşittir sadakat. Bu can dostları ne olursa olsun, canları pahasına olsun koşulsuz şartsız size sadık olacaklardır.
  • Dostluk: Koşulsuz şartsız sizin dostunuzdur. Size ihanet etmezler ve her zaman yanınızda dururlar.
  • Sevgi: Siz ne kadar kızsanız da, size karşı olan sevgisi her zaman ona ilgi ve alaka göstermenizi sağlayacaktır.

Eğer bir köpeğiniz varsa, o zaman bir hazineye sahipsiniz demektir. Onu olduğu ve hak ettiği gibi sevin. Eğer ona gerekli ilgiyi göstermezseniz, sonrasında pişman olursunuz.

Eğer köpeğiniz konuşabilseydi, dünyanın sonuna kadar sizinle olduğunu söylerdi.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.