Dünyadaki En Büyük Pitbull Köpeği: Hulk

Rekor kıran bu köpek sizi çok şaşırtacak!
Dünyadaki En Büyük Pitbull Köpeği: Hulk

Son Güncelleme: 29 Ekim, 2018

  Sadece 18 aylıkken 80 kilo geliyordu. Hulk dünyadaki en büyük Pitbull cinsi köpeği olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi ve şimdi de baba oluşuyla haberlerde. Bu makalede size onun hikayesini anlatacağız.

En büyük pitbull köpeği Hulk’u tanıyın

Böyle bir isme sahip bir hayvanın bu kadar büyük olması hiç de şaşırtıcı değil. Ancak yine de, yeşil renkli değil ve sinirlendiğinde daha da büyümüyor. Hulk, kendine çok uyan bir isme sahip. Devasa boyutlarına rağmen de (sadece başı bile korkutucu büyüklükte) sahibinin söylediğine göre son derece sevecen bir hayvan. Bununla birlikte, gerek olduğunda güçlü havlamalarıyla ailesini korumakta da hiç tereddüt etmiyor.

Pitbull cinsi köpeklerin kötü ve tehlikeli olduğu algısı ve bir insandan daha ağır olması yüzünden Hulk’ı gören herkes hayrete düşüyor. Bununla birlikte, köpeğin devasa boyutları ailesiyle birlikte hayatın tadını çıkarmasına engel de olmuyor (kendisine maceralarında eşlik eden küçük bir çocukları olan bir çift ile yaşıyor).

Son zamanlarda bu XXL beden güzellikle ilgili yeni haberler vardı. O artık baba olmuştu! Pek çok köpek sever Hulk’un sahiplerini onun üzerinden para kazanmakla suçlamasına rağmen  (damızlık olarak kullanılmasına izin vermeleri için 20 bin dolar teklif edilmişti) bazıları da bakımı çok masraflı olan bu hayvanın para kazanmasının kötü bir fikir olmadığını düşünüyordu.

Hulk’un resmi internet sitesine göre, eğer aile üyelerinden birisi olan Maron Grennan’ın terbiye merkezine gidecek olursa doğan her bir yavru köpeğin 50 bin dolar değerinde (orada terbiye edilmezse değeri 27 bin dolar) olduğu belirtiliyor. Amaç da bu köpek yavrularını birinci sınıf bir koruma köpeği olarak yetiştirmek.

Maron’a göre, Köpek yetiştirme merkezi sahibi Dark Dynasty sahip oldukları en önemli değer.

Ancak yine de, köpek yavrularının büyüdüklerinde ne büyüklükte olacaklarını, aralarından bazılarının babasının izinde gidip gitmeyeceğini henüz bilmiyorlar.

Peki en büyük köpek cinsleri hangileri?

büyük köpekler

Hulk eşi benzeri olmayan bir hikayesi olan pitbull. Bununla birlikte, bazı köpek cinsleri var ki bütün üyeleri devasa boyutta. Örneğin birkaçı:

1. Great Dane

Yaşayan en büyük köpek cinsi Great Dane. Erkek Great Dane köpekleri 80 santimetre boy ve 60 kilogram ağırlığa ulaşabiliyor. Vücutları kaslı ve sağlam. Great Dane cinsi köpeklerin en büyük üyesi Dev George. 110 santimetre boyundaki köpek 111 kilogram ağırlığında. Ve sudan korkuyor!

2. St. Bernard

Beethoven filminden veya dağ kurtarma çalışmalarındaki başarılarından dolayı tanınan St Bernard cinsi köpekler hem en büyük köpekler arasında hem de en iyi kalplilerden. 70 santimetre boya ve 90 kilogram ağırlığa ulaşabiliyorlar. Çok yemek yiyorlar. Saçlarının her gün taranması gerekiyor ve çocukları çok seviyorlar.

3. Neapolitan Mastiff Napoli Mastif

Bilinen en eski Napoli Mastif köpeği M.Ö 300 yılında Büyük İskender’in isteğiyle Hindistan’dan Yunanistan’a getirtilmiş. Sağlam, güçlü ve dayanıklı vücutlarıyla Napoli Mastif cinsi köpekler çok sevecen, asil ve koruyucudur (ancak sebepsiz yere saldırmazlar). Ortalama 70 santimetre boyunda ve 60 kilogram ağırlığında olurlar. Günde 1,5 kiloya kadar yemek yiyebilirler.

4. Leonberger

Alman kökenli bu köpekler devasa vücutlarının yanı sıra uzun, kahverengi-gri tüyleriyle tanınıyor. Bu dağ köpekleri kaslı ve sağlamdır ancak mizaçları gereği aynı zamanda sakin ve arkadaş canlısıdırlar da. Leonberger cinsi köpeklerin ağırlıkları 75 kilograma, boyları ise 80 santimetreye kadar çıkabilir. Yalnız bırakılmaktan ve bağlanmaktan hoşlanmazlar.

5. Bullmastiff

büyük köpek

İngiliz bulldog ve İngiliz mastiff köpeklerinin kırması ve dolayısıyla %100 İngiliz olan bu köpekler son derece zeki ve dikkatlidir. Bir bullmastiff 50 ve 60 kilogram arası ağırlıkta olup boyları da 65 santimetre civarındadır. Orta seviyede hareketli olup sadık ve itaatkardırlar. Ancak tek bir sahibe ait olamayabilirler.

Diğer devasa boyuttaki köpek cinsleri ise Tosa Inus, Newfoundlands, Çek kurt köpekleri, Fila Brasileiros, Bordo köpeği, Tibet mastif köpeği ve Komondor cinsleri diyebiliriz.

Ana resmin kaynağı: e.radio-capital.io


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.