Kısa Tüylü Köpek İsimleri

Bu orijinal köpek isimleri sayesinde, köpekler parkta oldukları sırada kendilerini diğerlerinden ayırt edebilecektir. 
Kısa Tüylü Köpek İsimleri
Laura Huelin

Yazan ve doğrulayan köpek eğitimcisi Laura Huelin.

Son Güncelleme: 15 Aralık, 2022

Max, Buddy, Luna veya Prenses gibi klasik isimler, köpekler için çok fazla kullanılıyor. Bu yüzden yeni köpeğinize ne isim koyacağınızla ilgili fikirlere ihtiyaç duymanız halinde, sizler için hazırladığımız kısa tüylü köpek isimleri listemizi kullanabilirsiniz.

Kısa tüylü köpekler için orijinal isimler

Bazı aileler köpeklerine bilinen bir isim vermeyi önemsemiyorlar çünkü hatırlanması kolay ve kulağa hoş gelen bir isim bulmak zor değil. Buna rağmen, köpek parkları Lucy, Lola ve Charlie adındaki köpeklerle doludur.

Köpekler benzersizdir, bu yüzden isimleri de öyle olmalıdır. Birisi aynı isme sahip başka bir köpek çağırdığında, köpeğinizin parkta kafası karışmaz. Ayrıca, kısa tüylü köpeklere verilmiş çok sayıda farklı isim vardır. Aşağıdaki sıraladığımız bazı isim önerilerini kullanabilirsiniz:

Sanatçılardan ilham alınan isimler

Köpeğiniz akıllı görünen bir yüze sahipse veya akıllı görünüyorsa, harika bir sanatçıdan esinlenen bir isim iyi bir seçim olabilir. Ne yazık ki, tarihte bilinen kadın sanatçıların sayısı oldukça azdır, ancak bu isimlerin çoğu soyadı olduğundan dolayı, hem erkek, hem de dişi köpekler için tercih edilebilir.

Mozart, Bach, Beethoven ve Verdi harika klasik müzik bestecileriydi. Oysa Goya, Monet ve Dali kendi zamanının en iyi ressamlarıydı. Frida bu listedeki ilk isim ve aynı zamanda zamanının harika bir ressamıydı.

İspanyolca ağaç isimleri

Doğal elementlerin isimleri her zaman iyi bir seçenektir. İlk başta köpeğinizi bir ağaç adıyla çağırmak konusu garip gelebilir, ancak kısa bir süre sonra bu isim akılda kalıcı görünecek ve evcil hayvanınızı çağırmak için benzersiz, orijinal ve güzel bir tercih olacaktır.

orjinal isimler

İspanyolca isimler arasında, kısa tüylü köpekler için, özellikle de erkek köpeklere çok yakışan birkaç tane vardır: Olmo (Karaağaç), Roble (Meşe) ve Pino (Çam) İber Yarımadası’ndaki ağaçlardır. Ayrıca, Brezo (Süpürge otu) ilkbaharda açan çiçekleri ile, ormanları dolduran çok gür bir çalıdır.

Dişi köpekler için her zaman Cala (Gelin çiçeği), Lirio (İris), Lila (Lila) veya Lis (Lily) gibi çiçeklerin İspanyolca isimlerini kullanabilirsiniz. Ancak, ağaçların İspanyolca isimlerini kullanmak daha da özgün olurdu: Haya (Kayın), Sabina (Ardıç), Caoba (Maun) ve Bambu bunlara sadece birkaç örnektir. Aloe ise oldukça iyi bilinmektedir. Bu tıbbi özellikleri olan sulu bir bitkidir.

İspanyolca olan diğer hayvan isimleri

İspanyolca diğer hayvan isimleri genellikle küçük köpekler için uygundur. Tıpkı ağaçlarda olduğu gibi, kısa tüylü köpeğinizin ismini İspanyolca’daki diğer hayvanların isimleri ile adlandırmak garip gelebilir, ancak birkaç gün içinde orijinal anlamını kaybederler ve köpeğinizin adı benzersiz olur.

kısa tüylü köpekler

Erkek köpekler için bazı isim fikirleri; Ratón (Fare), Mero (Lagos balığı), Alce (Kanada / Amerika Geyiği), Cisne (Kuğu) veya Pato (Ördek) olabilir. Ancak, Lobo (Kurt) özellikle büyük köpekler için daha yuygundur. Bu isimler dişi köpeklerde daha az kullanılmaktadır. Ancak,  Arcilla (Sincap), Boa, Garza (Balıkçıl), Ibis ( Çeltik Kargası) ve hatta Oca (Kaz) hem güzel hem de orijinal olan iyi seçenekler.

Şehirler ve yerler

Coğrafya, köpeklere verilmek üzere değerli isimlerle doludur. Yeryüzündeki şehir isimlerini İspanyolca gibi diğer dillerde kullanabilirsiniz. Örneğin, İspanyolca dili kısa tüylü erkek ve dişi köpekler için oldukça uyumludur çünkü İspanyolca dilinde cinsiyet vardırOslo gibi O’da sona gelen şehirlerin isimleri, erkek köpekler için harika bir seçimdir. Bununla birlikte, Armenia gibi A’da sona eren şehirler, dişi köpekler için kulağa çok hoş gelir.

Paris ve Berlin, kısa tüylü köpekler için harika birer seçim olabilecek iki heceli iki Avrupa şehridir. Moskova veya Tokyo’nun köpeğinize vereceğiniz isimler arasında kulağa hoş gelenler olabileceğini unutmayın. Nairobi, Viyana veya Prag isimlerini dişi köpeklere verebilirsiniz. Ayrıca, India (Hindistan), Greece (Yunanistan) veya Libya gibi ülke isimleri de benzersiz birer alternatif olur.

Kısa tüylü köpekler için orijinal, kulağa hoş gelen ve kolay hatırlanan bir isim seçmek için pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu yüzden, bir köpeğin ismini tanıması için, ona iki veya en fazla üç heceli bir isim verilmesi en iyisidir. Bu iki veya üç heceli isimler, kısa tüylü köpeğinize verebileceğiniz sonsuz sayıda seçenek sağlar.


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.