İsim Oyunu: Polis Köpekleri İçin İsimler

Bu yazımızı polis köpeklerine isim verme konusuna ayırdık. Bu soylu köpekler öyle iyi eğitilmiştir ki isimleri uzun bile olsa kolayca anlayacaklardır. 
İsim Oyunu: Polis Köpekleri İçin İsimler

Son Güncelleme: 13 Şubat, 2019

Bir evcil hayvana isim vermek her zaman kolay değildir. Bazen köpeğinizle ilk tanıştığınızda vereceğiniz isim aklınızdadır, bazen ise bir türlü karar veremezsiniz. İşte bugünkü yazımızda , polis köpekleri için bazı isim fikirleri paylaşacağız.

Polis köpeklerine isim vermenin püf noktaları

Polis köpeklerine isim vermek, ev hayvanlarını adlandırmaktan daha zor olabilir. İsimleri, çok yaygın olmayan görevleri kadar önemlidir. Aksi takdirde, insanlar köpeklerin ismini yanlış şekilde söyleyebilir ya da çok kolay şekilde tahmin edebilir. Bu da köpeklerin dikkatini dağıtacaktır.

Bununla birlikte, diğer köpeklerin aksine, iki heceden daha uzun isimlere sahip olabilirler. Genel olarak, daha iyi anlayabilmeleri için köpeklere kısa isimler vermek en iyisidir, ancak polis köpekleri uzun kelimeleri anlayabilecek kadar zeki ve iyi eğitimlidir.

Dişi polis köpekleri

Yunan mitolojisi dişi polis köpeklerine isim bulmak için iyi bir kaynaktır. Esasen tüm mitoloji ve efsanelerden faydalanmanız mümkün.

Yunan mitolojisinde Hera, Zeus’un karısı ve tüm tanrıların annesiydi. Kraliçeleri olarak Olimpus tahtına oturmuştu. Sonra, baharla birlikte gelen ve ekinleri büyüten bereket tanrıçası Ceres vardı.

Kelt mitolojisinde Aina, zeka ve muhakeme tanrıçasıydı. Polis köpekleri işlerinin çoğunda bu özellikleri kullanmak zorunda. Morrigan sağlık tanrıçasıydı ve her şeyin olması gerektiği gibi gerçekleşmesini sağlardı.

Budist mitolojisinde Tara, sevgi ve şefkatiyle bilinen İlahi Anneydi. Budizm’de bütün tanrıçalara Dakini denir. Bu da dişi polis köpekleri için iyi bir isim olabilir.

dişi polis köpekleri için isimler

Yer isimleri de dişi polis köpekleri için harika isimler olabilir. Örneğin, Sierra dağ sırası da özgün ve güzel bir isimdir. Delta kelimesi, coğrafyayla ilgilidir. Ayrıca uluslararası askeri alfabenin bir parçasıdır.

Hindistan, Asya veya Afrika gibi uygun isimler de var. Bu basit ve orijinal isimler kusursuz şekilde işe yarayacaktır. Aynı şekilde, Kenya’nın başkenti Nairobi veya Litvanya’nın başkenti Riga’yı kullanabilirsiniz. Ayrıca Okyanusya’da bir ülke olan Samoa veya Afrika’daki Zambiya da güzel birer seçenek olabilir.

Erkek polis köpekleri için isimler

Erkek polis köpekleri filmlerde ve televizyonlarda yaygındır, bu nedenle klasik isimlerinin bazıları biraz “kullanılmış” olabilir ve daha yaratıcı olmanız gerekir.

Yunan mitolojisine geri dönersek: Zeus, tüm tanrıların babası ve Hera’nın kocasıydı. Herkül, şaşırtıcı gücü ile bilinen bir yarı tanrıydı. Bacchus şarap, festival ve kutlamalar tanrısıydı.

Breogan, şimdi İspanya’nın Galiçya bölgesi olan Kelt topraklarında bir kraldı. Fakat tanrılara geri dönersek, Taranis gök gürültüsü, gökyüzü ve ışığın tanrısıydı. Vosego av ve orman tanrısıydı.

erkek polis köpekleri için isimler

Uzay da erkek polis köpekleri için isim arayabileceğimiz başka bir harika kaynak. Mars ve Pluto güneş sistemimizdeki iki gök cismidir. Orion, bir avcıyı temsil eden bir takımyıldızdır. Perseus takımyıldızı ise her yıl kayan yıldızlar gösterisine sahne olur.

Coğrafyadan bir isim istiyorsanız, Krater harika bir seçimdir. Harita koleksiyonu ya da dev bir dünya haritası anlamındaki Atlas kelimesini kullanabilirsiniz. Veya Güney Amerika’daki And Dağları sırası güzel bir seçenektir. Fiyort, Kuzey Avrupa’da yaygın olan kayalıklarla çevrili uzun bir deniz şerididir. Nunatak, bir buzulun zirvesidir.

Bütün polis köpekleri Dana veya Rex adını almak zorunda değil. TV ve filmlerde genellikle bu isimler kullanılır ancak her zaman yeni, orijinal, farklı isimler için ilham kaynağı bulabilirsiniz. Polis köpekleri çok iyi eğitildiğinden, ev köpeklerinden çok daha uzun isimleri anlayabilirler. 


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.