Logo image
Logo image

Köpeklerle İlgili Unutulmaz Filmler

4 dakika
Geçmişte sevdiğiniz ya da şimdi seveceğiniz köpeklerle ilgili harika filmler ile ilgileniyorsanız, işte size en iyi seçimlerimizden birkaçı.
Köpeklerle İlgili Unutulmaz Filmler
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Köpeklerle ilgili pek çok harika ve unutulmaz film vardır. Bu filmler kalbinizi ısıtacak ve kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz filmlerdir. O halde gelin “Köpeklerle ilgili unutulmaz filmler” listemizin tamamına bir göz atın!

Köpeklerle İlgili Unutulmaz Filmler: Beethoven, 1992

Serinin ilk ve devam filmi Chris adında bir Saint Bernard ile çekildi. Chris aslında tüm filmler için işe alınmıştı; ancak filmin ikinci bölümünün çekilmesinden kısa bir süre sonra öldü.

Bu ünlü köpek, Karl Lewis Miller ve aynı zamanda “Köpeklere Fısıldayan Adam” lakabıyla bilinen César Millán tarafından eğitildi. Chris’in yerini almak için türlü türlü köpeklerle aşağıdaki filmler çekildi. Bunların arasında öne çıkan bazı filmler vardı:

  • Yavru köpek sahnelerinde rol alan Dolly
  • Aksiyon sahnelerinde rol alan Boomer.
Some figure

Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi, 2009

Köpeklerle ilgili unutulmaz filmler listemizde bulunan bu film, köpeklerin sadakati ile ilgili var olan en güzel hikayelerden biridir. Haçiko ise sinema tarihinin en sembolik köpeklerinden biri olmuştur.

Filmde Richard Gere, köpeğin sahibi rolünü oynamıştır. Yapımcılar Haçiko’yu canlandırabilecek bir köpeğe rol vermek istediler. Haçiko’yu oynayan köpek, Forest isimli bir köpek oldu.

Forest, kahverengi ve beyaz renkli tüyleri olan bir Japon Akita idi. Birçok insanın da bildiği gibi, bu film Haçiko adındaki bir köpek ve sahibinin gerçek hikayesine dayanmaktadır.

Lassie

Lassie, kurgusal bir Collie cinsi köpeğin adıdır. Bu kurgusal karakter, filmlerden televizyon programlarına ve hatta kitaplara kadar her türlü ürünün üretiminde yıllardır kullanılmıştır.

Tüm bu olanlar sebebiyle Collie cinsi köpekler dünyadaki en ünlü köpekler haline geldi. Lassie, ilk olarak İngiliz yazar Eric Knight tarafından yazılan bir hikayede yaratıldı. Ardından bu hikaye 1943’te bir film uyarlaması haline getirildi.

Bu filmde Lassie’nin rolü, bu karakteri canlandıran ilk köpek olan Pal tarafından oynandı. Pal 1958 yılında bu dünyaya veda etti; ancak kendinden sonraki nesiller bu rolde başarılı olmasını sağladı.

101 Dalmaçyalı, 1961

Bu film Walt Disney Pictures tarafından 1961 yılında yapılan bir animasyon filmidir. Bu filmde Perdy ile birlikte kendisine yeni bir aile kuran yetişkin bir Dalmaçyalı olan Pongo’nun hikayesi anlatılır.

Ardından da sırayla sahipleri Roger ve Anita’yı bir araya getirmeye çalışırlar. Ve bu mutlu aile, eksantrik kötü kadın Cruella de Vil tarafından rahatsız edilir.

Bu kadın köpekleri ve köpeklerin yavrularını yakalamak ve bu hayvanların kürklerinden, dünyanın en lüks kürkü olan Dalmaçyalı kürkü yapmak ister. Dalmaçyalı iki köpek ve yavrularının güvende kalması ve Cruella de Vil’i yenmeleri gerekir.

Dikkat Köpek Var, 1989

Bu film başrollerinde Tom Hanks, Mare Winningham, Craig T. Nelson ve Reginald VelJohnson olan 1989 Amerikan yapımı bir komedi filmidir. Scott Turner hayatı kontrolü altında olan dikkatli bir dedektiftir.

Ancak çok dikkatli bir şekilde organize etmiş olduğu dünyası alt üst olacaktır. Temel olarak, bir Fransız mastifi olan Hooch adında bir köpekle çalışmak zorundadır. Her gün uğraşmak zorunda kaldıkları komik; ama bir o kadar da çetrefilli işler, dedektif ve yardımcısı olan köpek arasında iyi bir arkadaşlığın oluşmasına yol açıyor.

Çılgın Köpek, 2010

Bu film, canlı çekimler ve animasyonun birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir filmdir. Winslow ailesi ve evcil hayvanlarının hikayesini anlatır. Ailenin beslediği hayvanlardan biri de Marmaduke adında bir Danua’dır. Aynı zamanda Carlos adında Balinese cinsi bir kedileri de vardır. Film, temel olarak ailenin Kansas’tan Kaliforniya’ya taşınma hikayesini anlatır.

K-9,1989

Bu 1989 yapımı aksiyon ve komedi filminde James Belushi ve Mel Harris rol alıyor. Filmin yönetmeni ise Rod Daniel’dir. Siegel ve Scott Myers tarafından kaleme alınmıştır.

Hikayenin konusu yeni bir yardımcı alan San Diego polis dedektifinin etrafında dönüyor. Bu bahsettiğimiz yeni asistan ise uyuşturucu maddeleri tespit edebilen bir Alman çoban kurdudur.

Beyaz Diş, 1991

Köpeklerle ilgili unutulmaz filmler arasında Beyaz Diş öne çıkıyor. Amerikalı yazar Jack London’ın romanından uyarlanan Beyaz Diş, filmin baş kahramanıdır.

Kaçırılan bir evcil köpek, Alaska ormanlarında büyümek ve hayatta kalmak için atalarından kalma vahşi içgüdülerine geri dönmelidir. Film yapımcıları, Beyaz Diş filmini birkaç kez uyarladı. Tabii ki, en bilinen versiyonu Ethan Hawke’nin oynadığı 1991 yapımı olan filmdir.

Because of Winn-Dixie, 2005

Türkçeye “Winn-Dixie Yüzünden” şeklinde çevrilen; ancak “Sevgili Köpeğim” olarak da bilinen bu film, terk edilmiş bir köpeği sahiplenen yalnız bir kız çocuğunun hikayesini anlatıyor. Bu kız çocuğu, köpeği bulduktan sonra ona Winn-Dixie adını verir.

Bu isim aynı zamanda kızın köpeği bulduğu süpermarketin ismidir. Kız çocuğu ve yeni arkadaşı arasındaki ilişki giderek büyür. Bu da küçük bir Florida kentinde yaşayan insanların bir araya gelmesine sebep olur. Bu arada kız, babasıyla yaşadığı uyuşmazlık dolu bir ilişki ile başa çıkmaya çalışıyor.

Kutup Macerası, 2006

Kutup Macerası, gerçek olaylara dayanarak Antartika’daki üç bilim insanının hikayesini anlatıyor. Beklenmedik bir kaza ve korkunç hava koşullarının ardından sevgili rehber köpeklerini geride bırakmak zorunda kalırlar.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.