Labradorlarla Uyumlu Köpek Irkları

Bu ilginç yazıda, Labradorlarla uyumlu köpek ırklarını keşfedin. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!
Labradorlarla Uyumlu Köpek Irkları

Son Güncelleme: 09 Temmuz, 2021

Labradorlar, nezaketleri ve hassasiyetleri nedeniyle dünyanın en popüler ırklarından biridir. Ayrıca diğer evcil hayvanlarla çok iyi anlaşırlar. Ancak bazı köpek ırkları Labradorlarla daha uyumludur ve köpeğinizi çok daha mutlu edecektir. Bunların hangileri olduğunu bilmek ister misiniz? Bu makalemizden öğrenin.

Labradorlarla uyumlu köpek ırkları

Evde bir Labrador Retriever’iniz varsa ve ona eşlik etmek için yeni bir evcil hayvan sahiplenmek istiyorsanız, iyi haber şu ki bu cins diğerlerine uyum sağlar. Bununla birlikte, bazıları mizaçları nedeniyle diğerlerinden daha fazla tavsiye edilir.

Tabii ki, hepsi sahip oldukları sosyalleşmeye ve nasıl geçindiklerine bağlı, ancak gerçek şu ki Labradorlar aşırı derecede bölgesel veya agresif değiller. Bu nedenle, diğer evcil hayvanlar için mükemmel birer kardeş olurlar.

yan yana yatan yavru beagle köpekleri

Labradorlarla uyumlu köpek ırkları şunlardır:

1. Golden Retriever

Bu köpek ırkı onun en yakın akrabasıdır, bu kadar iyi geçinmelerinin nedeni muhtemelen budur. İkisinin de çok arkadaş canlısı bir mizacı vardır. Sevgi dolu, kibar ve oyuncudurlar. Ayrıca suyu ve aile hayatını severler. 7/24 bir arkadaşlık ve koşulsuz sevgi arıyorsanız, evinizde bir Labrador ve Golden Retriever bulundurmaktan çekinmeyin. Bu köpeklerin yürümek için çok fazla alana ve çok fazla yiyeceğe ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Yemek yemeyi seviyorlar!

Bu iki Retriever çok sosyaldir, mükemmel bir mizaca sahiptir, çocuklarla arası harikadır (en iyi bebek bakıcıları) ve oynarken iyi vakit geçirirler. Bu köpeklerin hem eğitilmesi çok kolay hem de öğleden sonra yürüyüşlerine birlikte çıkabilirsiniz. Tüm mahalle sizi kıskanacak!

2. Beagle

Bu cins, onlar gibi enerjik olduğu sürece herhangi bir köpekle oldukça iyi geçinir. Bir Beagle ve Labrador sahibi olmaya karar verirseniz, farklı cinsiyetlerden olduklarından (ve istenmeyen yavruları önlemek için kısırlaştırıldıklarından) emin olmanızı öneririz.

Aynı boyda olmasalar da ve bir Labrador oynarken bir Beagle’ı yere serebilse de, gerçek şu ki Beagle’ların çok fazla enerjisi var ve oldukça aktifler. Bu nedenle, mükemmel bir arkadaş olabilirler. Her iki türün de olumsuz yanı, yalnız olmayı sevmemeleridir. Bu nedenle, saatlerce evden dışarı çıkarsanız… eve geldiğinizde kırılmış nesneler veya yıpranmış mobilyalar bulabileceğinizi unutmayın.

3. Boksör (Boxer)

Her ikisi de aynı miktarda enerjiye sahip olduğu için Labradorlarla uyumlu köpek ırklarından biridir. Güçlü bir mizacı olduğuna inanabilirsiniz, ancak Boxer en sevgi dolu evcil hayvanlardan biridir. Size en çok sarılan olmak için kendi aralarında savaşacaklar! Eve döndüğünüzde bir öpücük yağmuruna ve zıplamaya hazır olun!

Boxer’ın özelliklerine gelince, arkadaş canlısı, atletik, güçlü, cesur ve meraklı bir köpek olduğunu bilmelisiniz. Ve bu köpek ailenin yanında olmayı sevse de, aynı zamanda iyi bir koruyucudur (Labradorlarda geliştirilmeyen bir beceri).

Bahçeli bir evde her iki köpeği de besleyebilirsiniz. Ancak, onları günde en az bir kez yürütmeniz gerekecek. Her ikisi de benzer boyutta olduğu için sorunsuz bir şekilde oynayabilecekler. Boksörün baskın olan veya lider olan olması muhtemeldir.

5. Boston Teriyeri

Çok enerjik olduğu için Labradorlarla uyumlu ırklardan biridir. Boston Teriyeri orta büyüklüktedir (Retriever’dan daha küçüktür) ve genellikle oldukça hiperaktiftir. Bu nedenle, özellikle aynı yaştalarsa, harika geçinirler. Bu köpek bir apartman dairesinde veya evde yaşama çok iyi uyum sağlar, ailesiyle çevrili olmayı sever ve hatta Labrador’un canlılığının bir kısmını yatıştırabilir.

İkisi ayrılmaz birer arkadaş olacak ve evin çocukları ile dostluklar kuracaklardır. Bu köpekler, siz salonda televizyon seyrederken kanepede uzanıp şekerleme yapmakta veya ayaklarınızın dibine uzanmakta tereddüt etmezler. İlginizi çekebilir ...

Bir Labrador Retriever Yetiştirmek
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Bir Labrador Retriever Yetiştirmek

Labrador Retriever sadece fiziksel güzelliği için değil, arkadaş canlısı ve sakin karakterinden dolayı dünyanın en değerli köpeklerinden biridir.