Kendine Has İzleri olan Sekiz Köpek

Kendine Has İzleri olan Sekiz Köpek

Son Güncelleme: 15 Mayıs, 2019

Herhangi iki köpeğin birbirine benzemediği içim tüm köpeklerin kendine has ve yerine konulamaz özellikleri olduğunu biliyoruz. Yine de, bazı köpeklerin bazı kendine has izleri, onları diğerlerinden ayırır ve daha çok dikkatimizi çeker. Bu makalede bu köpekler hakkında size bilgiler vereceğiz.

Görülmesi Gereken İzleri Olan Güzel Köpekler

Köpeklerin kalplerimizde bir iz bıraktığı doğrudur ama tüylerinin üzerinde de kendilerini daha özel kılan izler de bulunur. Aşağıdaki örnekleri görünce bunları hiç unutamayacaksınız:

1.Kalın Kaşlı Köpek

kalın kaşlı köpek

İnsanlarda köpeklerdeki gibi aynı yüz ifadesi bulunmaz. Bunun nedeni köpeklerde şaşırdıklarını, mutlu olduklarını ve öfkelendiklerini belli eden kaşların olmamasıdır. Bu duyguları başka şekillerde gösterirler Köpeklerin alınları da terlemediği için, gözlerini korumaları için kaşlara ihtiyaçları yoktur.

Bu resimdeki tatlı, küçük dostumuz ise, gözlerinin üstündeki iki kalın kaş ile dünyaya gelmiştir. Yüzü beyaz olduğu için, kaşları hemen ortaya çıkmaktadır. Mutlu olduğu zaman onu görmek sizi de mutlu eder. Burnunun altında ise küçük siyah bir bıyığının olduğuna da dikkat çekmek istiyoruz. Tıpkı Charlie Chaplin gibi tek eksiği bir şapka ve baston.

2. Bilim İnsanı Köpek

Bu köpeğin öz geçmişine, laboratuvarda çalışırken çok zaman geçirdiği yazılabilir– ne tür dertlere çare bulmuştur kim bilir! Ta ki bir gün, meslektaşlarından biri şaka yapmak için mikroskop camına siyah boya sürene kadar. Köpek, mikro organizmalara bakmak için eğilir ve kafasını kaldırdığında gözlerinin etrafında siyah daireler ortaya çıkar.

3. Kalbi olan Köpek

Evcil hayvanlarımızın sevimli canlılar olduğu aşikardır. Ama, bunu bu kadar doğru bir şekilde gösterebileceklerini hiç düşünmedik. Bu güzel chihuahuas türü köpeğin göğsünün tam ortasında kalp şeklinde bir iz var. Ve işin tuhafı, yavrusu da aynı yerde aynı iz ile doğdu. Her ikisini de sevmek için bir neden daha!

4. İki Yüzlü Köpek

Marvel çizgi romanlarındaki ‘iki yüzlü’ karakteri zaten biliyorsunuzdur (Batman hikayesinde var). Belki bu köpek de, kendi kahramanını çok sevdiği için yüzünü böyle tam ortadan ikiye böldü: yarısı siyah, yarısı beyaz. Sadece yüzü değil, aynı zamanda sırtı siyah ve göbeği beyaz olduğu için Yin Yang diye de çağrılabilir.

5. Kuş Köpek

Ya da melek, hayal gücünüze kalmış. Kimileri için, yüzüne kuş konmuş kimileri için ise kendisini koruyan koruyucu bir melek. Beyaz yüzündeki bu ilginç siyah nokta görülmeye değer güzel bir iz.

6. Çizmeli Köpek

ayaklarında çizme olan köpek

İsminde hata yapmadık. Ayaklarını sanki bir kova siyah boyaya batırmış tatlı bir köpek yavrusundan bahsediyoruz. Ya da çok üşümüş ve ayağına bot giymiş, modayı takip eden bir köpek de denebilir.

7. Maskeli Köpek

Köpeklerin yüzlerinde izler oldukça tuhaf olabiliyor. Burada ise, kahverengi suratının üzerinde siyah bir maske olan yaşlı bir köpek görüyoruz. Bir Zoro hayranı olabilir ya da Venedik maske karnavalına katılmak istemiş olabilir.

8. Batman Köpek

Büyüdüğü zaman, bu küçük yavru kötü adamlar ile savaşabilecek ( ve yukarıdaki iki yüzlü köpeğe karşı da). Zaten bir süper kahraman kıyafeti giydiği için, Batman’in arabasının ruhsatını da kendisine verirler mi ?

Kaynak:  3.bp.blogspot.com, static.paraloscuriosos.com and cdn1.lanubedealgodon.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.