Fox Terrier Cinsi Köpekler Hakkında İlginç Bilgiler

Fox Terrier Cinsi Köpekler Hakkında İlginç Bilgiler

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Bir köpek sahiplenmek çok heyecan verici olabilir. Bununla birlikte, az bilinen ırklar söz konusu olduğunda bu köpeklerle yaşamak gerçek bir macera haline gelebilir. Bu yüzden, bir Fox Terrier cinsi köpek sahiplenmeden önce bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için bu makaleyi mutlaka okuyun.

Fox Terrier Cinsi Bir Köpek Sahiplenmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi tüm cinslerin ortak ihtiyaçları olan belirli ihtiyaçlar olsa bile her köpeğin farklı ihtiyaçları vardır.

Her köpek farklıdır, ancak cinsleri tarafından belirlenen bazı özelliklere sahiplerdir. İşte bu nedenle, Fox Terrier türü hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda ele aldık.

Enerjileri

Bu cinsin temel özelliklerinden biri de enerjileridir. Yavruyken her yere koştururlar, eşyaların üstüne atlayıp her türlü yaramazlığı yaparlar. İlk başta bu hareketleri komik ya da sevimli bulsanız da, size saygı duymaları için köpeğinizi eğitmeniz şarttır.

Kolayca Uyum Sağlarlar

Bu, Fox Terrier cinsi bir köpeğe sahip olmanın en büyük avantajlarından biridir. Küçük olmalarının yanında, harika bir kişilikleri vardır ve hemen hemen her türlü ortama uyum sağlarlar. Bu yüzden şehirde, kırsal alanda, büyük veya küçük bir evde yaşamaları fark etmez. Çünkü Fox Terrier cinsi köpekler çevrelerine mutlu bir şekilde uyum sağlar.

fox terrier cinsi köpeklerin tüy bakımı

Özen Gerektiren Kürkleri Vardır

Fox Terrier köpeklerin bakımı zor olan kaba kürkleri vardır. Kolayca karıştığı için profesyonel bakım gerektirir. Bir Fox Terrier cinsi köpeğiniz varsa, bu karşılamanız gereken ekstra bir masraftır.

Bunun küçük bir detay olduğunu düşünsek de bu konuda bilgili olmak önemli. Elle yapılan bakım, bu cins köpeklerin tüyleri için en iyi bakım yöntemidir.

Bol Egzersiz Yapmaya İhtiyaçları Vardır

Fox Terrier cinsi köpeğiniz yorgun olmanızı ya da dışarı çıkmak istemediğinizi umursamaz. Canınız dışarı çıkmak istemese de köpeğinizin egzersize ihtiyacı vardır. Yüksek düzeyde enerjiye sahip olmaları ve gergin hissetmeleri nedeniyle, yürüyüş yapmak veya eğlenmeleri için onları dışarı çıkarmak sağlıkları bakımından önemlidir.

Bu cins köpekler, birlikte koşu yapmak veya bisiklete binmek için mükemmel birer arkadaştır. Fox Terrier köpekler, enerjilerini yakmak için beş dakikalık yürüyüşlerden çok daha fazlasına ihtiyaç duyar. Bu yüzden bir Fox Terrier sahiplenmeden önce, ona ayıracak zamanınız ve enerjiniz olduğundan emin olmalısınız.

Çok bağımsızdırlar

Bu Fox Terrier köpeklerin en göze çarpan özelliklerinden biridir. Sahiplerine karşı çok sevecen olmalarının yanında ne istediklerini de bilen hayvanlardır. Yalnızlıktan ve bağımsız olduklarını göstermekten hoşlanırlar. Ancak sevgi ve şefkatlerini gösterme zamanı geldiğinde, bu köpekler size doyamayacaktır.

Sizi her gördüğünde zıplayıp koşturacak gerçekten sevecen bir köpek arıyorsanız, o zaman bir Fox Terrier size göre değildir.

Harika Birer Nöbetçidirler

Fox Terrier köpekler güçlü bir av içgüdüsüne sahiptir. Bu yüzden, her zaman tetikte olurlar. Yani iyi bir bekçi köpeği olmak doğal özellikleridir. Bu özellik aynı zamanda Fox Terrier cinsi köpekleri çocuklar için mükemmel bir arkadaş kılar. Öyle ki sahiplerini korumak için kendi hayatlarını feda edecek noktaya gelebilirler.

fox terrier köpek koşturuyor

Güçlü kişilikleri vardır

Bazı insanlar Fox Terrier’lerin kötü huylu olduğunu düşünür ama bu doğru değil. Bu hayvanlar güçlü bir kişiliğe sahip. Bu yüzden erken yaştan itibaren uygun şekilde sosyalleşmeleri gerekiyor. Bu, sadece diğer köpeklerle değil, aynı zamanda insanlarla da sorun yaşamalarını önler.

Toprağı Kazma Eğilimi

Fox Terrier cinsi köpekler sıkıldıklarında, toprağı kazma eğilimi gösterirler. Bu kuşkusuz köpek için çok eğlenceli, ama sahipleri için sinir bozucu ve hatta tehlikeli olabilir.

Bir bahçeniz olmayabilir. Belki de evinizde çiçek saksıları vardır. Durum buysa, işten geldiğinizde köpeğinizin saksılardaki toprakları döktüğünü görürseniz hiç şaşırmayın.

Bunlar bir Fox Terrier cinsi köpeği sahiplenmeden önce bilmeniz gereken önemli şeyler. Eğer tüm zorluklara rağmen bu cinsi bir köpeği beslemeye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, hiç durmayın! Bir Fox Terrier sizin için mükemmel bir arkadaş olabilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.