Uzun Tüylü Köpekler İçin Güzel İsimler

Televizyon karakterleri, nehirler, yiyecekler ve filmlerden esinlenerek harika bir isim listesi hazırladık.
Uzun Tüylü Köpekler İçin Güzel İsimler

Son Güncelleme: 16 Şubat, 2019

Bir köpeğe isim vermek her zaman kolay değildir. İyi isimlerin çoğu herkes tarafından biliniyor, bu yüzden orijinal bir isim bulmak zor olabilir. İşte bugünkü yazımızda, uzun tüylü köpekler için bir isim listesi paylaşmak istiyoruz. Umarız, seçiminizde size yardımcı olabiliriz.

Uzun tüylü köpekler için isimler

Uzun tüylü köpeklerin benzersiz bir görünümü vardır. Mesela, bazılarının bıyıkları vardır veya her zaman kaşlarını çatıyor gibi görünürler. Ancak nezaketleri ve enerjileri bunun tam tersini söyler. Sonra görkemli görünen ama pek sakar olan ve kuyruğuyla sürekli bir şeylere çarpan köpekler vardır.

En iyi örnek uzun tüylü terrier köpeklerdir. Sevimli peluş hayvanlara benzerler, ancak gerçekte çok cesur hayvanlardır. Yorkshire ve westie cinsi terrier köpekler iradeleri ve gözü peklikleriyle, küçük birer süs hayvanı olmadıklarını gösterirler.

İşte, aşağıdaki isim listesini tüm bunları göz önüne alarak hazırladık. Bunlar her gün duyacağınız türden isimler değil, yani küçük arkadaşınız köpek parkındaki en özel isme sahip olacak.

Uzun Tüylü Köpekler İçin İsimler

TV dizileri , son on yıldır altın çağını yaşıyor. Uzun süre yayında kalan diziler söz konusu olduğunda, bir sürü harika karakter de var demektir. Uzun tüylü erkek bir köpek için kullanabileceğiniz bazı isimler şunlardır: The Big Bang Theory’den Sheldon veya Raj ya da The Office’ten Dwight, Jim veya Kevin. Bunlar, son yıllardaki en başarılı komedilerden ikisi.

uzun tüylü köpekler için isim örnekleri

Dişiler için yine The Office’den Pam veya Erin, The Big Bang Theory’den Penny var. Game of Thrones’un tüm karakterleri Sansa, Shae, Osha veya Arya gibi isimleri de kullanabilirsiniz.

Nehir isimleri

Coğrafi özellikler genellikle uzun tüylü köpekler için hoş, orijinal isimler olabilir. Afrika kıtasında Nil ve Asya’da, Hint ve Obi nehirleri var. Murray, Okyanusya’daki ana nehirlerden biridir. Duero, İspanya’nın en büyük nehirlerinden biridir. Ayrıca ülkenin kuzeyindeki Silto da güzel bir isim olabilir.

Dişilere gelince, Paris’in ünlü Seine nehri harika bir fikir olabilir. Volga, Avrupa’nın en uzun nehridir ve Rusya’ya yayılır. Amur, Asya’daki bir başka büyük nehir ve Rusya ile Çin arasındaki sınır boyunca akar.

Rehber karakterlerin isimleri

Uzun tüylü köpekler için isim bulmak, özellikle de doğal bıyıkları veya çatık kaşları varsa zor olabilir. Çünkü bu köpekler bilge ve huzurlu bir görünüme sahipler, oysa köpek isimleri genellikle daha eğlenceli ve daha az ciddidir. Neyse ki, pek çok kitap ve filmde ana kahramana yardımcı olan rehber karakterler var. İşte bu isimler, sizin köpeğiniz için mükemmel olabilir.

uzun tüylü dişi köpekler için adlar

Gandalf, Yüzüklerin Efendisi’nde Frodo’nun akıl hocasıdır. Albus Dumbledore, Harry Potter’ı hayatı boyunca korur. Yoda, Yıldız Savaşları’nda birçok farklı karakterin kılavuzudur. S onra, Matrix’ten Morpheus ve bir klasik olan Karate Kid’deki Bay Miyagi var.

Maalesef, bu tür karakterler neredeyse her zaman erkektir. Bu yüzden şu ana kadar dişi köpeklere göre bir ad bulamadık.

Yemek isimleri

Belki de çok ciddi olmayan bir şey arıyorsunuz. Eğlenceli, orijinal ve köpeğinizin enerjik kişiliğiyle uyumlu olan bir isim istiyorsunuz. Bu durumda yemek adları en iyi seçeneklerden biri olabilir.

Dişiler için Çilek, Ananas ve Şeftali gibi meyvelerin hepsi harika isimlerdir. Biber veya Biberiye gibi baharat adlarını da kullanabilirsiniz. Erkeklere gelince Karnabahar, Brokoli ve Kabak gibi sebze isimleri de harika, eğlenceli seçenekler olabilir. Coconut, Mısır ve Makarna da eğlenceli isimlerdir.

Uzun tüylü köpekler ciddi ve bilge görüntüleriyle uyumlu ya da bunun tam tersine doğal ve eğlenceli kişiliklerine yakışan isimleri alabilirler. Bu yüzden herkesin bildiği isimleri bir kenara bırakıp köpeğinizin parktaki en benzersiz ada sahip olması için daha özgün bir şey düşünmeye ne dersiniz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.