Köpeğinizle Birlikte Sıcak Havaların Tadını Çıkarmak

Köpeğinizle plaja gidebileceğiniz gibi kırsal alanlar ya da parklarda da eğlenebilirsiniz. Bahçesi olan restoranlarda yemek yiyebilir veya köpeğinizi bazı yarışmalara götürebilirsiniz. 
Köpeğinizle Birlikte Sıcak Havaların Tadını Çıkarmak

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Sıcak havalarda yürüyüşe çıkmak, egzersiz yapmak, yüzmek veya sadece temiz havanın tadını çıkarmak gibi aktiviteler için dışarı çıkmayı seviyoruz. Köpeğiniz de öyle! Bu makalede, köpeğinizle birlikte sıcak havanın tadını nasıl çıkaracağınıza dair bazı tavsiyeler paylaşacağız.

Köpeğinizle birlikte sıcak havanın tadını çıkarmak için ipuçları

Evcil hayvanların tatile ihtiyacı olmadığını kim söylüyor? Onların da havanın iyi olduğu zamanlarda dışarı çıkmaları gerekiyor! Yaz aylarında insanlar köpeklerini daha uzun yürüyüşlere çıkarmak, parkta daha uzun süre kalmak ve hatta birlikte bir yolculuğa çıkmak isterler.

Siz de köpeğinizle birlikte sıcak havanın tadını çıkarmak istiyorsanız bu ipuçları ve aktiviteler hoşunuza gidecektir:

1. Köpeğinizle birlikte sahile gidin

Evcil hayvanları kabul eden plajlar her geçen gün artıyor. Deniz ve kum, köpeğinizle birlikte kaliteli zaman geçirebileceğiniz harika bir yer. Bununla birlikte, köpeğinizin tasmasını çıkarmamak gibi kurallara uymayı da unutmamalısınız

Ayrıca, köpeğinizin oynayarak veya dinlenerek geçirdiği zamana dikkat etmelisiniz. Köpeğinizi sıcak çarpmasından korumak için öğlen saatlerinde dışarı çıkmaktan kaçınmak ve bol su vermek önemlidir. Bir an bile gözünüzü köpeğinizden ayırmayın ve eve döndüğünüzde, enfeksiyonları önlemek için kulaklarına sıkışan tüm kumları temizlediğinizden emin olun.

plajda koşturan köpek

2. Terası veya bahçesi olan bir restoran bulun

Bir başka harika seçenek de köpeğinizi şehirde köpeklerin girebileceği bir mekana götürmektir. Ama bunun için köpeğinizin çok sakin ve terbiyeli olması gerek. Kısacası, gördüğü herkese, diğer hayvanlara, güvercinlere veya kelebeklere vs. havlayıp duran köpeklerden olmamalıdır. Etrafınızdaki insanları rahatsız etmek istemezsiniz.

Köpeğinizle birlikte biraz rahatlamak için teraslı bir bar veya kafe mükemmel bir mekan olacaktır. Bazı yerler evcil hayvanlar için özel bir menü bile sunmaktadır. Çoğu yerde en azından bir su kabı sağlayacaklardır.

3. Kırsal alanda yürüyüşe çıkın

Köpeğinizle birlikte sıcak havanın tadını çıkarmak için, sahile gitmenize gerek yok. Eğer kırda veya dağlarda tatile gitmeyi tercih ederseniz, köpeğiniz sizinle birlikte gelebilir! Birlikte egzersiz yapmak için mükemmel bir fırsattır bu.

Yürüyüş iyi bir seçenek. Açık havada olmanın tadını çıkarırken köpeğinizle aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Köpeğinizin tasmasını çıkarmamak, iyi bilmediğiniz yerlere gitmemek, öğlen saatlerinde dışarı çıkmaktan kaçınmak ve su molası vermek gibi bazı güvenlik önlemlerini unutmayın.

4. Parkta yürüyüşe çıkmak

Şehirde kalmaya karar verirseniz,köpeğinizle birlikte parkta yürüyüşe çıkabilirsiniz. Evinize yakın yeşil alanların tadını çıkarabilirsiniz. Hatta bazı parklarda evcil hayvanlar için belirlenmiş alanlar bulunmaktadır.

Köpeğinizi parka götürmek için en iyi zaman, sabahın erken saatleri veya sıcaklığın daha düşük olduğu akşam saatleri olacaktır. Top, Frizbi ya da bir sopayla git getir oyunu oynayabilirsiniz. Parklar, köpeğinizi eğitmek ve diğer insanlarla ve hayvanlarla sosyalleşmesini sağlamak için de harikadır.

köpeğinizle birlikte parka gitmek

5. Köpek yarışmalarına katılın

Canicross, köpeğinizle birlikte sıcak havanın keyfini çıkarmanın en iyi yollarından biridir. Özellikle de şu köpek cinslerinden birine sahipseniz: Border Collie, Labrador Retriever, Airedale Terrier, Jack Russell Terrier veya Vizsla.

Hem profesyonel hem de amatör olarak yapabileceğiniz bir diğer eğlenceli aktivite ise bisiklete binmek. Siz bisiklete binerken köpeğiniz de sizi takip edecektir. Bunun için köpeğinizin en az bir buçuk yaşında ve sağlıklı olması gerekir.

Köpeğinizle birlikte gerçekten harika bir yaz geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru yer ve aktiviteleri seçmektir. Köpeğinizin egzersize, yabancıların etrafında olmaya ya da normalden daha uzun yürüyüşlere çıkmaya nasıl tepki verdiğine dikkat edin. Bu şekilde, ikiniz de egzersiz yapabileceksiniz.  İlginizi çekebilir ...

Köpeğinizi Sıcak Tutmak: Soğuk Havalar İçin Harika Bir Rehber
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Köpeğinizi Sıcak Tutmak: Soğuk Havalar İçin Harika Bir Rehber

Eklem ve kemik hastalıkları soğuk havalarda kötüye gider. Köpeğinizi kışa hazırlarken yapmanız gereken şey, onu sıcak tutmanız ve soğuktan korumanızdır.