Seni Uzun Zamandan Beri Kollarıma Almak İstiyorum

Seni Uzun Zamandan Beri Kollarıma Almak İstiyorum

Son Güncelleme: 10 Kasım, 2018

Bütün çocuklar, ya da en azından büyük bir çoğunluğu evcil hayvanları çok severler. Hangimiz çocukluk dönemimizde evcil hayvan istemedik ki? Pek çok ebeveyn evcil hayvan sahibi olmak istemez, bu da çocukların daha da çok istemesine yol açar. Aileniz evcil hayvan sahibi olmanızı kabul etse nasıl hissederdiniz? Bu yazımızda, gelecekteki evcil hayvanına ithafen çok güzel bir mektup yazmış olan genç bir çocukla tanışacaksınız. Şöyle diyor: “Seni uzun zamandan beri kollarıma almak istiyorum!”

Birazdan, bir çocuğun köpeğine yazdığı bu tatlı mektubu okuyabilirsiniz. Mektup, birkaç karışık duyguyu içeriyor: Bir evcil hayvana sahip olma arzusu ve bekleyememenin vermiş olduğu masum sabırsızlık.

Nihayet sana kavuştum! Şimdi seni yanımda istiyorum

Anne ve babama uzun zamandır evcil hayvan istediğimi söylüyordum. Bana pek çok kez “hayır” dediler ve bundan dolayı hep üzgündüm. Arkadaşlarımın evlerinde köpekleri var ve evlerine gittiğimde onlarla oynamama rağmen, kendi evime döndüğümde içimde hep bir boşluk hissettim…

köpekler ve çocuklar

Ailemden her gün, onu seveceğim ve onunla oynayabileceğim bir evcil hayvanımın olması istedim, ama onlar her zaman “hayır” dediler. Arkadaşlarımı evcil hayvanları ile birlikte her gördüğümde onları kıskanıyorum. Ama bugün, nihayet annem bana iyi haberler verdi. Nihayet bir köpek yavrusu sahiplenmişlerdi! Seni.

Annem bana çok küçük olduğunu ve birkaç hafta kadar annen ve kardeşinle birlikte kendi evinde olman gerektiğini söyledi. Sadece birkaç hafta! Bu kadar bekleyebilir miyim bilmiyorum… Annem bana senin bir fotoğrafını gösterdi, sen ne kadar sevimlisin!

Seninle kucaklaşmak, sana sarılmak ve seni öpmek için birkaç hafta bekleyebilir miyim bilmiyorum. Senin benim arkadaşım, kardeşim ve eşlikçim olmanı istiyorum. Sürekli olarak, ilk karşılaşmamızın nasıl olacağını, sana sarılmanın nasıl bir his olacağını ve seninle birlikte gezintiye çıkmanın nasıl olacağını düşünüyorum.

Seninle yatmama izin verecek mi, ya da seni yürüyüşe çıkartabilecek miyim diye sürekli sorular sorarak annemi deli ediyorum. Şimdilik her şeye “hayır” diyor, ama endişelenme, onu ikna edeceğim.

Annem senden daha güzel bir köpek seçemezdi. Sen benim için mükemmelsin ve tam olarak hayal ettiğim gibi bir evcil hayvansın. Sadece resmine bakarak bile bunu söyleyebilirim. Seninle tanışmak, kişiliğini öğrenmek, sinirlenince ne yaptığını ve yanındayken bana nasıl bakacağını bilmek için sabırsızlanıyorum.

Hala haftalar var! Senin geleceğini bütün arkadaşlarım çoktan duydu bile. Bazıları, seni şahsen görmeden buna inanmayacaklarını söylüyor. Kimsenin gelip seni görmesini istemiyorum, sadece beni sevmeni ve benden başka hiç kimseyi sevmemeni istiyorum.

Sonunda, sana sahip olacağım ve diğer köpeklerle birlikte zaman geçirdikten sonra eve eli boş dönmek zorunda kalmayacağım. Artık evden dışarı çıkmayacağım! Her zaman senin yanında, senin yakınında olacağım.

Bazen sokaklarda terk edilmiş köpekler görüyorum, onlar her zaman üzgünler. Onları anlıyorum, eğer ailem beni de terk etse çok üzülürdüm. Ama bilmeni isterim ki, sen asla üzülmeyeceksin çünkü seni asla terk etmeyeceğim. Henüz seni tanımıyor olsam bile, sen her zaman benimle olacaksın. Aileme, sonsuza kadar seni seveceğime ve seninle ilgileneceğime söz verdim.

terk edilmiş köpekler

Henüz sadece bir çocuk olsam da, verdiğim sözü her zaman tutarım. Bu mektubu okuman ne kadar sürecek bilmiyorum. Ben sadece seni burada beklediğimi söylemek istiyorum. Hadi git, annene ve kardeşlerine bizim evimize gelmen gerektiğini söyle. Benim sana daha çok ihtiyacım var. 

Artık senin evin burası. Bundan sonra senin ailen biz olacağız ve seni sonsuza kadar koruyup, kollayıp, sana hep iyi bakacağız. Bu yüzden sakın korkma ve emin ellerde hissset. Burası senin evin.

Ah! Annemden sana yatak ve oyuncaklar almasını istedim, bu yüzden önümüzdeki haftalarda sen gelmeden önce her şey hazır olmuş olacak! Daha fazla dayanamıyorum… Çok beklemek zorunda kaldığım için ağlamaklıyım ve aynı zamanda yakında birlikte olacağımız için de sevinçten haykırmak istiyorum. Umarım bize gelmekten dolayı korkmayacak ve pişman olmayacaksın, umarım olmazsın. Ben seni çok hevesle bekliyorum. Seni çok seviyorum ve çok uzun zamandan beri burada olmanı istiyorum.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.