Ömür Boyu Arkadaşlık: Kurt Romeo ve Onun Köpek Arkadaşı

Ömür Boyu Arkadaşlık: Kurt Romeo ve Onun Köpek Arkadaşı

Son Güncelleme: 07 Kasım, 2018

Farklı türlerden hayvanlar arasında yaşanan dostluklar bizler için her zaman çok şaşırtıcı olmuştur. Ve bu tür arkadaşlıklar hiç beklenmedik bir şekilde yaşandığı zaman daha da ilginç bir hale gelirler. İki evcil hayvan birlikte yaşadıkları zaman, başlangıçta çok iyi anlaşamasalar da nihayetinde bir dostluk kurmayı başardıkları zaman, aslında bunda şaşılacak bir şey yoktur.

Ancak böyle bir şey tamamen iki yabancı arasında yaşanırsa, işte o zaman hikaye bambaşka bir yol almış olur. Siz de Kurt Romeo ve bir köpeğin paylaştıkları yakın arkadaşlığın hikayesini okuyarak kalbinizi ısıtın. Bu arkadaşlık, gerçekten de çok garip bir şekilde gerçekleşti…

Kurt Romeo ve Bir Köpek Arasında Yaşanan Mükemmel Dostluk

Diğer günler gibi sıradan bir günde, köpeği ile dağlarda yaşayan Jans adında birinin çok özel bir ziyaretçisi oldu. Jans ve köpeği verandada otururken, ormanın içinden bir kurt çıktı geldi. Kurt, orada durup Jans ve köpeğine bir süre baktı.

Köpek, cesur bir şekilde, hiç düşünmeden bu davetsiz misafirin kim olduğuna bakmak için kurdun karşısına dikildi. Onu kokladı ve ne yaptığını öğrenmeye çalıştı. Jans bunlar olurken köpeğine bir şey olacak diye çok endişelenmişti. Sonuçta köpeğinin karşısındaki vahşi bir kurttu. Ancak her iki hayvanın verdiği tepkiler kesinlikle hiç beklenmedik tepkiler olmuştu.

Bu iki hayvan, tanıştıktan sonra birlikte oyun oynamaya başladılar ve böylece güzel bir arkadaşlığın hikayesi başlamış oldu. O günden bu yana, kurt sürekli olarak Jans’in evine geldi. Kurt, Jans’i ve köpeğini o kadar çok ziyaret etti ki, en sonunda Jans ona bir isim vermeye karar verdi: Kurt Romeo.

İnsanlarla ve diğer hayvanlarla birlikte olmaktan keyif alan ve onlara karşı arkadaş canlısı olan bir kurt ile karşılaşmak gerçekten de çok ilginç gibi görünüyor. Sizce de öyle değil mi? Özellikle de kurdun vahşi bir hayvan olduğunu düşünürsek. Ancak Romeo az önce söylediklerimizden çok daha fazlasına sahip. Bu enteresan kurt, Jans’ın köyü olan Juneau’da büyük bir heyecan yarattı. Öyle büyük bir heyecan yarattı ki, burası turistik bir yer haline geldi.  Bu köye gelen bütün ziyaretçiler Kurt Romeo ile tanışmak istiyorlardı.

Daha fazlası da var. Köpeği olan köyün yerel sakinleri ve turistlerin hepsi Romeo ile oynamak için köpeklerini getirmeye başladı. Bu insanlar, Romeo ve köpekleri ile bir sürü fotoğraf çektirdiler. Bu fotoğraflar daha sonra internette çok popüler oldu. Romeo’nun büyük, zarif varlığı insanların gözlerini korkutsa da, kısa bir süre sonra Romeo’nun adeta oyuncu bir köpek yavrusu gibi olduğunu fark ettiler.

Kurt Romeo ile Oynamak

Dahası, Romeo ile oynayan yalnızca köpekler değil, insanlardı da! Romeo, insanlarla birlikte koşmayı, oraya buraya atlayıp sıçramayı, onlar tarafından sevilmeyi çok seviyor. Bu sevimli kurt, orada yaşayan ya da o köyü ziyaret eden herkesin kalbini kazandı. Ne de olsa bir kurt, evcilleştirilmemiş bir köpekten daha fazlası değil.

Aslına bakılırsa, Romeo bir gün Jans’ın arkadaşlarından birinden bir şamandıra çaldı ve onu saklamaya gitti. Arkadaşı hemen Jans’ı aradı. Jans ilk başta korkmuştu; ancak daha sonra fark etti ki, Romeo sadece bir köpek gibi davranıyordu.

Her ne kadar Romeo her zaman kendi doğal ortamında yaşamış olsa da, bir şekilde insanların söylediği şeyleri anlayabiliyor ve komutlara uyabiliyordu. Jans, kurtlar, köpekler ve insanlar olmak üzere birbirinden çok farklı üç türün eşsiz birleşimi ile iletişime geçme deneyimini yaşamış oldu.

kurt köpeği

Şimdilerde ise, yani Romeo’nun ilk kez ortaya çıkmasından altı yıl sonra, bu güzel köpeğin davranışları hala tamamen aynıdır ve bu sevimli kurt hala insanların ön yargılarını yıkmaktadır. Bu hikayenin ne olduğunu düşünmeyi bir an için bırakırsak, Romeo’ya karşı herhangi bir ön yargı gösterenlerin sadece insanlar olduğunu fark edebiliriz: Önce Jans ve ardından da köylüler.

Yine de, ne Jans’ın köpeği, ne Jans, ne de köylüler ya da turistler, bu oyuncu kurt Romeo ile oyunlar oynamayı bırakmak istemiyorlar. Hayvanlar bazen bize çok değerli dersler verebilirler. İnsanların aksine köpekler Romeo’nun dış görüşünüşüyle ya da nereden geldiğiyle ilgili hiçbir endişe yaşamadılar ya da bu tür şeyleri hiç umursamadılar. Onlar yalnızca Kurt Romeo’nun kalbinin güzelliğini gördüler. Eğer insanlar da birazcık olsun hayvanlar gibi olabilseydi, belki dünya bir miktar daha iyi bir yer olabilirdi.

Fotoğraf kaynağı: es.newsner.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.