Köpeğiniz Sizi Çok İyi Tanıyor

İlk geldiği günden beri sizin en yakın arkadaşınız oldu. Sizi hep dinledi, yeri geldiğinde neşelendirmeye çalıştı ve hep yardıma hazırdı.
Köpeğiniz Sizi Çok İyi Tanıyor

Son Güncelleme: 05 Haziran, 2018

Köpeğiniz sizi herkesten iyi tanıyor. Onu evinize ilk getirdiğinizde hayatınızda bu kadar büyük bir yeri olacağını hiç tahmin etmemiştiniz.

Beraber geçirdiğiniz bunca seneden sonra ayrılmaz arkadaşlar oldunuz. Bu yüzden artık sizi köpeğinizden iyi tanıyan kimse yok. Nasıl mı?

Köpeğiniz sizi herkesten iyi tanıyor

ormanda köpek

Yazar: Ana Fuentes

Sizden bir şeyler istemek için doğru anı biliyor.

Yüzünüzde nasıl bir ifade olduğu ya da o an ne yaptığınızın hiçbir önemi yok. Köpeğiniz dışarı çıkarılmak, kendini sevdirmek ya da ödül maması istemek için doğru anı her zaman bilir. Sizinle geçirdiği bunca zamandan sonra sizi çok iyi okuyabilir. Vücut dilinizi nasıl yorumlayacağını bilir ve buradan da size ne zaman yaklaşıp yaklaşmaması gerektiğini anlar.

Gülseniz bile üzgün olduğunuzu anlar

Çok kötü bir gün geçirdiniz ama sadık dostunuzun sizi üzgün görmesini de istemiyorsunuz. Siz üzülünce onun da üzüldüğünü biliyorsunuz, bu yüzden evin kapısından gülümseyerek içeri giriyorsunuz. Onu kandırdığınızı mı sandınız? Mümkün değil! İçinizde neler hissettiğinizi, o gülümsemenin arkasında neler olduğunu biliyor. Köpeğinize yalan söylemeniz mümkün değil.

Sinirlenince yanınıza gelmez

Saklamaya çalışsanız ve hatta onunla hiç konuşmamış bile olsanız köpeğiniz sizin kızgın olduğunuzu anlar. Anladığını siz de fark edebilirsiniz, çünkü çağırsanız bile yanınıza gelmez. Sizi rahatsız etmek için iyi bir an olmadığını anlar ve sakinleşmeniz için size zaman verir.

Birinden hoşlanmadığınızı anlar

Köpeğinizin bazı insanların yanında kötü davrandığını hiç fark ettiniz mi? Belki de bu insanları gerçekten sevip sevmediğinizi ya da onlarla olan ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Büyük ihtimalle köpeğinizin davranışı tesadüfi değil.

Köpeğiniz vücut dilinizden birini sevip sevmediğinizi anlayabilir. Size olan sevgisinden dolayı o da bu insanı sevmeyecektir. Sizin düşmanınız onun da düşmanıdır.

Hamile olduğunuzu anlar

Daha siz fark etmeden köpeğiniz ten kokunuzdaki değişiklikten hamile olduğunuzu anlar. Köpeklerin bebeklere olan derin sevgisi belki de sizden bile önce onların gelişini bilmelerinden geliyordur.

Başka köpeklerle olduğunuzu anlar

Eve geldiğinizde üstünüzü deli gibi kokluyorsa aç olduğundan değil başka bir köpeğin yanından geldiğiniz içindir. Sadece kıyafetlerinizde kalan kokudan o köpeğin dişi mi erkek mi olduğunu ve ne yemek yediğini anlayabilir. Dikkat edin, köpeğinizden habersiz iş yapamazsınız!

Hasta olduğunuzda anlar

parkta köpek ve kedi

Belki köpeklerin hastalık tespit etme becerisini duymuşsunuzdur. Köpeğiniz, kokunuzdan vücudunuzda bir tuhaflık olduğunu anlayabilir. Vücudunuzda sürekli aynı yeri kokluyorsa belki de köpeğinizin içgüdülerini dinleyip doktora gitmenizde fayda var. Kaybedecek bir şeyiniz yok.

İlgiye ihtiyacınız olduğunu anlar

Empati, belki de köpeklerin en öne çıkan özelliklerinden biri. İlgiye ihtiyacınız olduğunu anlarlar ve daha da iyisi size sarılmak için hemen yanınıza gelirler. Böylesi koşulsuz bir sevgiyi hak etmek için ne yaptık? Peki, köpeğinizin sizi herkesten iyi tanıdığına dair bir şüpheniz kaldı mı?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.