Eski Kıyafetlerle Köpeğinize Oyuncaklar Yapın

Eski Kıyafetlerle Köpeğinize Oyuncaklar Yapın

Son Güncelleme: 17 Haziran, 2018

Çoğu insan çok fazla itiraf etmek istemez; fakat bir evcil hayvan sahibi olmak maddi anlamda külfetli bir durumdur. İnsanların maddi gücünün yetmediği bazı harcamaları vardır, bu nedenle daha az para harcamak için ve tasarruf yapmak için farklı yollar bulmaya çalımak çok da kötü bir fikir değildir. Bu makalede size eski kıyafetlerle köpeğiniz için nasıl oyuncak yapabileceğinizi öğreteceğiz. 

Köpeklerin olmazsa olmaz şeylerinden bir tanesi de oyuncaklarıdır; çünkü oyuncaklar, köpeklerin akıllarını kullanmasına yardımcı olur. Oyuncaklar aynı zamanda köpeklerin refleksleri, koku duyuları ve daha birçok şey için de faydalıdır. Bu nedenle, eğer köpeğinizin oyuncaklara ihtiyacı varsa ve sizin de hiç oyuncak alacak paranız yoksa, artık bu konu hakkında hiç endişe duymayın.

Aşağıda kendiniz de yapabileceğiniz oyuncaklar ile ilgili bazı tavsiyeler bulunuyor. Güzel olan tarafı ise bu oyuncakları yaparken tek kuruş bile harcamanıza gerek yok. Çünkü ihtiyacınız olan tek şey eski kıyafetler, normalde direkt çöpe attığınız bazı şeyler ve sizin birazcık zamanınız. Sonucunda ise köpeğiniz dünyadaki en orijinal oyuncaklara sahip olacak.

Köpeğiniz İçin Yapabileceğiniz Oyuncak Fikirleri

köpek ve oyuncağı

İşte köpeğiniz için bir miktar tasarruf etmenizi ve yaratıcılığınızı kullanmanızı sağlayacak harika oyuncaklar yapmanız adına sizin için sunduğumuz en iyi fikirler!

Eski Gömleklerden Yapılmış Isırma Oyuncağı

Zaman geçtikçe, daha önce indirimde olduğu için satın aldığınız, size bir hediye olarak verilen ya da hatta bazıları size ödünç olarak verilen gömlekleri sakladığınızı biliyoruz. Ancak bir yıl boyunca kullanılmamış olan eşyaları atmanızı tavsiye eden bazı akademik çalışmaların bulunduğunu size hatırlatmamıza izin verin. 

Şimdi kıyafet dolabınıza gidin ve bir yıllık süre boyunca hiç kullanmadığınız gömleklerinizin kaç tane olduğunu sayın. Bu, sade ve yapması çok kolay oyuncağı kendiniz yapabilmeniz için yalnızca üç tane eski giysiye ihtiyacınız olacak. Birlikte güzel görünen üç farklı renkte giysiler seçmeye çalışın. Hangi giysileri köpeğinizin oyuncağı yapacağınıza karar verdikten sonra gömleğin alt kısmını kesin ve atın. Ardından, köşeleri ve dikiş yerlerinden birini bir şerit haline gelebilecek şekilde kesin.

Şimdi, bu üç şeride güçlü birer düğüm atın ve üçlü örgü şeklinde örün. İşiniz bittiğinde, sonuna da bir düğüm atın. Köpeğinizin düğümü çözebileceğini düşünüyorsanız, bu üç şeridi kalın ipliklerle birbirine dikebilirsiniz. Köpeğiniz bu oyuncağa bayılacak.

Bez Bebek

Bez parçaları çok çabuk eskir ve siz bile henüz fark etmeden evin içinde birikmeye başlar. Hepsini öylece çöpe atarsanız da çok yazık olur. Bu yüzden, eskimiş bezlerinizle köpeğiniz için bir bez bebek yapabilirsiniz. Bezlerden kare şeklinde birkaç parça kesin ve bu parçaları bebeğin vücudunu oluşturacak şekilde birbirine dikin. Ardından bebeğin kafası ve bacakları için bir renk düzeni düşünün. Ve renkli kumaş parçalarından bazı parçalar kesip onları birbirine dikerek kafasını ve bacaklarını oluşturun. Kulaklarına gelince, kulağın iç kısmı ile dış kısmının rengi birbirinden farklı olabilir.

Bir sonraki adımda, bebeğin vücudu olacak olan ve daha önce kare şeklinde kesip birleştirdiğiniz parçalar ile, oluşturduğunuz kafa kısmını birleştirin. Ellerini ve kulaklarını da dikerek birleştirin. Bacaklarındaki, gözlerindeki ve burnundaki yamalar gibi küçük detaylar için hayal gücünüzü kullanın. Bu model sadece size bir fikir vermek için anlattığımız temel bir dizayn. Sizin de bir bez bebek yapmak için kendiniz de üretebileceğiniz daha pek çok örnek var! Hayal gücünüzün sınırları yoktur.

Çoraplarla Yapabileceğiniz İnteraktif Bir Oyuncak

Bu oyuncak, köpeğinizin en çok sevdiği oyuncaklardan biri olacaktır. Bütün eski çoraplarınızı ve tekini kaybettiğiniz çorapları toplayın. Portakal dilimlerine benzeyen kısımları olan bir balon bulun ve bu dilimlerin arasını kesin. Her boşluğa içinde köpeğinizin en sevdiği ödül mamalarından biri olan ya da en sevdiği atıştırmalığından bir parça olan bir çorap yerleştirin.

Hatta eğer köpeğiniz için işleri biraz daha zorlaştırmak isterseniz, çoraplara düğüm atın. Ve hatta bir topun tamamını bile bir çorapla sarabilirsiniz. Köpeğinizin ne kadar zeki bir hayvan olduğunu ve tüm ödül mamalarını nasıl da çıkarıp yemeyi başardığını siz de göreceksiniz.

Köpeğinizi Koşturmak İçin

sahibiyle oynayan köpek

Eski gömlek ya da tişörtlerinizin uzun kollu olanlarından bir tanesini ve bir çift renkli kravatı kullanarak, bir plastik şişe (mümkünse çok ses çıkarmayacak bir tane bulmaya çalışın) ile bir nevi şeker yapabilirsiniz. Şişeyi gömleğin kol kısmının içine yerleştirin ve artan kumaş parçalarını kesin. Daha sonra şeker şekli verebilmek için düğüm atacaksınız. O nedenle gömleğin küçük bir parçasını kesmeden bırakın. Ardından şeker kabı gibi bir şekil verebilirsiniz.  Köpeğiniz bu oyuncağın peşinden koşmaya bayılacak!

Yukarıda bahsettiğimiz oyuncaklar, köpeğiniz için eski kıyafetlerle yapabileceğiniz oyuncak fikirlerinden yalnızca bazıları. Eğer siz de evde yapabileceğimiz oyuncaklarla ilgili bir fikre sahipseniz, bu fikirleri diğer insanlarla paylaşmaktan çekinmeyin.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.