Erkek Köpekler İçin 4 İsim Türü

İster bir isim jeneratöründen yaralanarak isterse bilimden ilham alarak seçtiğiniz bir isim olsun, köpeğinize sevimli bir isim verebilirsiniz. Elbette, seçeceğiniz isim hayal gücünüze bağlı olacak. 
Erkek Köpekler İçin 4 İsim Türü

Son Güncelleme: 08 Mart, 2019

Köpeğiniz için hangi ismi seçerseniz seçin, gerçekten önemli olan tek şey, siz ve evcil hayvanınızın çok hoşuna giden bir isim olmasıdır. Elbette, ona sarılıp sevdiği yiyecekleri verdiğiniz takdirde köpeğiniz ona seslenirken kullandığınız her isme bayılacaktır. Bununla birlikte, özellikle erkek köpekler için bir isim seçmek karmaşık olabilir. Bu nedenle, aşağıda erkek köpekleri isimlendirmek için bazı ipuçlarına yer verdik.

Tarih boyunca çoğu insanlar, köpeklerin yalnızca emirleri anladığına inanmıştır ve böyle düşünmeye devam etmektedirler. Oysa bu doğru değil. Köpekler birçok şeyi anlar. Köpeklerin insanlara yönelik olan empatisi çoğu zaman insan anlayışını aşar.

Erkek Köpekler İçin İsim Seçmek

İsim üreteci kullanmak

Erkek köpekler için anlamlı bir isim bulmakta zorlanıyorsanız, bir isim üreticisi aradığınız çözüm olabilir.

İşlem kolaydır. Ancak kullandığınız isim üretecisi belirleyici olacaktır. Köpeğinizin cinsiyetini seçmeniz yeterlidir. Ayrıca başka seçeneklerin de bulunduğu bir kutu seçebilirsiniz. Daha sonra, isim üreteci köpek yavruları için mükemmel olan bir isim listesi gösterecektir.

Ayrıca bazı ismi üreteçleri kitaplar, TV dizileri veya köpeğinizin en sevdiği yiyeceklerden ilham almanıza yardımcı olur.

Dahası, köpek isimleri konusunda katı kurallar yoktur. Bahsettiğimiz gibi bir isim üreteci kullanabilir ya da mitolojiden ve hatta köpeğinizin yüzündeki ifadeden ilham alabilirsiniz. Eğer yine de iyi bir isim bulamadıysanız, o zaman bir klasik isimde karar kılabilirsiniz.

erkek köpekler için sevimli isimler

Tatlı ve Sevimli İsimler

Bununla birlikte, köpeğinizin erkekliğini incitme korkusuyla “sert” adlar seçmek zorunda değilsiniz. Erkek köpekler için şu sevimli isimleri kullanabilirsiniz: Berry, Black ve Blacky. Kim demiş erkek köpekler sevimli isimlere sahip olamaz diye?

İşte erkek köpekler için diğer sevimli isimler: Karamel, Sandy, Şekerleme, Şanslı, Kahve, Çikolata, Romeo, Benji, Gizmo, Leo, Jax, Simba veya Elvis.

Büyük Boy Erkek Köpekler İçin İsimler

Tiny, Hobbit veya Mini gibi komik isimleri olan Newfoundland veya St Bernard cinsi köpekler görmek kesinlikle çok güzel. Bu isimler, kocaman köpeklerin gerçekte olduğundan daha tatlı görünmelerini sağlar!

Bununla birlikte, bu arkadaş canlısı dev köpeklere mükemmel bir şekilde uyan güçlü bir isim arıyorsanız şu seçeneklere bir göz atın: Khan, Hodor, Atlas, Lord, King, Butch, Hulk, Thor, Beowulf, Baloo, Boksör, Kurt, Kaptan, Kronos, Argos, Zeus, Dante, Ulysses veya Magnum.

Bilimden İlham Alarak Seçtiğimiz Erkek Köpek İsimleri

Bu başlıkla kast ettiğimiz şey, köpeğinize bir bilim insanının adını vermek değil ama Einstein adında bir köpeğe sahip olmak da fena değildir. Bizim sözünü ettiğimiz şey, köpeğinizi adlandırmak için bilimi kullanmak.

Davranış uzmanları, erkek köpekler için kısa, tek heceli isimlerin onları eğitmeyi kolaylaştırdığı sonucuna varmıştır. Bunun nedeni, köpeklerin kısa seslere iyi tepki vermesidir.

köpek eğitimi

Köpek isimleri söz konusu olduğunda, köpeğinize öğrettiğiniz emirlere benzeyen isimlerden kaçınmanız gerekir. Tüm bilimsel verilere bakıldığında Fen, Dash, Ben veya Ash gibi isimler mükemmel olacaktır !

Erkek köpekler için diğer bilimsel isimler: Lou, Sam, Zeb, Moe, Max, Ned, Poe, Ray, Bond, Brad, Liam, Yang, Nuh, Flick, Zar, Felix, Koga, Alex.

Pop kültürüne dayalı isimler

Bilim kurgudan bahsetmezsek yazımız eksik kalacaktır. Bilim kurguya hayran köpek sahipleri için çizgi romanlar, popüler filmler, muhteşem video oyunları ve TV dizileri bir altın madeni.

Bizim favori isimlerimizden bazıları şunlar: Frodo, Hagrid, Yoda, Peeta ve Shadow. Bunlar erkek köpekler için harika isimler. Kalbinizi ısıtan köpeğinizi nasıl adlandıracağınızı kendinize sorarken hayal gücünüzü serbest bırakın.

Diğer “inek” köpek isimleri ise Kratos, Lunatic, Canuto, Legolas, Chewy, Errol, Anakin, Sonic, Dumbledore, Drogon, Viserion Rhaegal veya Draco’dur.

Köpeğiniz için bir isim seçmek – zor bir görev olmasına rağmen – eğlenceli ve ilginç bir süreç olmalıdır. Köpeğinizin sıkıcı bir adı var diye düşünüp stres yapmamalısınız. Köpeğiniz için hangi ismi seçerseniz seçin, sizin için en etkileyici olanda karar kılmış olacaksınız.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.