Sosyal Medyadaki En Şirin Kutup Ayısı İle Tanışın

Kutup ayıları, kutup buzlarının erimesi gibi sebeplerden dolayı tehlike altındaki bir tür olarak ele alınır. Bugünkü yazımızda bu muhteşem ve inanılmaz hayvanlar hakkında daha fazlasını öğrenin.
Sosyal Medyadaki En Şirin Kutup Ayısı İle Tanışın

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2020

Normalde burada Benim Hayvanlarım’da şirin köpek ve kedi yavruları gördüğümüzde çılgına döneriz ama bugün konumuz muhteşem bir kutup ayısı!

Bu ayının ilk bebek adımları sosyal medyayı şaşkına çevirdi ama zaten kim buna dayanabilirdi ki? Hadi gelin hayvanın kendisine bakmadan önce kutup ayıları hakkındaki ilginç gerçeklere iyice bir bakalım.

Kutup ayısı, özel ve benzersiz bir hayvan

Kutup ayısı herkesin ilgi ve hayranlığını üzerinde toplayan bir hayvandır. Etkileyici varlıkları, beyaz kürklerinin saflığı ve komik jestleri onları çok az insanın bir hayranı olmadığını söyleyebileceği bir hayvan haline getirir.

Bunların hepsine ek olarak, onlarla ilgili sizinle paylaşmak istediğimiz 4 ilgi çekici gerçek var.

Dinlenmeden bir hafta boyunca yüzebilirler

Çok az hayvanın suda bu kadar uzun süre kalabilme yeteneği vardır. Kutup ayıları sadece dalıp öylece orada kalmazlar, dinlenmeden tam bir hafta boyunca yüzebilirler! Yemek ya da su olmadan bile – inanılmaz!

Buna ek olarak, durmadan 30 ile 100 kilometre yüzebildikleri söyleniyor. Bununla birlikte, özel durumlarda neredeyse 300 kilometre yüzdükler i örnekler de vardır.

Bunun bir örneği buzullar eridiğinde ve üzerinde durabilecek sert zemin bulamadıkları zamandır. Belki de bu sırtında bebeğiyle 9 gün boyunca durmaksızın yüzen dişi ayının durumuydu. Bu 685 kilometre yapar!

Dünyanın en büyük etçil hayvanı

Eğer filler gibi çok büyük hayvanları düşünürseniz, neredeyse hepsi otçuldurBununla birlikte, kutup ayısı etçildir ve boyutu onu dünyadaki en büyük etçil hayvan yapar. 

Bunun sebebi kutup ayılarının 3 metre uzunluğa ve 900 kilo ağırlığa ulaşabilmeleridir. Hatta kemiklerimizi hiç efor sarf etmeden kırabildikleri söylenir.

Karaciğerleri sizi öldürebilir

Maalesef, dışarıda onları hala yemek içi avlayan Eskimolar var. Karaciğeri dışında her parçasını kullanıyorlar. Neden? Çünkü karaciğerleri vücudumuzda çok kötü etkileri olan, yüksek seviyede A vitamini barındırıyor. Bu etkilerden bazıları cilt dökülmesi, kusma, kemik ağrısı ve duyarlılıkdır.

Beyaz değillerdir

Bir çocuk dahi kutup ayılarının beyaz olduğunu söyleyebilirken bu cümle biraz mantıksız bir ifade gibi gelebilir. Her nasılsa, kutup ayılarının tüylerinin rengi aslında renksizdir! Bunun bir sorunu olarak, her türlü ışığın yansımasını ve renklerin en safının vermesini sağlar: beyazın.

Sosyal medyadaki en şirin kutup ayısı

Başta söz verdiğimiz gibi, işte sosyal medyadaki en şirin kutup ayısı. Kanada’da Toronto Hayvanat Bahçesi’nde doğdu ve onunla ilgilenmekle görevli olanlar ilk adımlarını atmaya çalışırken çektikleri videodan sonra ünlü oldu.

Hayvanat bahçesi çalışanları ona yaşam alanına alışması için yardım etmek istediler ve dışarı çıkardılar, karın üstüne koydular ve yürümeye başlamasına izin verdiler

Çıkardığı sesler, tecrübe ettiği zorluk ve doğuştan güzelliği bu videonun saatler içinde ünlü olmasını sağladı. Bu sebepten dolayı, sizinle bu videoyu paylaşıyoruz ki neyden bahsettiğimizi anlayın. Tadını çıkarın!

Öne Çıkan Görselin Kaynağı: www.latina.pe

İlginizi çekebilir ...
Üstünde Hayvan Resimleri Olan Bozuk Paralar
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Üstünde Hayvan Resimleri Olan Bozuk Paralar

Hayvanlara ve bozuk para koleksiyonlarına karşı bir ilginiz mi var? Bugün antik çağlardan günümüze üstüne hayvan resimleri basılan paralardan söz e...


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.