Köpeğinizle Tatile Çıkmak: Yaz Planlarınızı Yapın

Köpeğinizi yanınıza aldığınız takdirde tatil boyunca evde yalnız kaldığı için endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca birlikte eşsiz ve unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Ne var ki bütün geziyi planlamanız ve ihtiyacınız olan her şeyi yanınıza aldığınızdan emin olmanız gerek. 
Köpeğinizle Tatile Çıkmak: Yaz Planlarınızı Yapın

Son Güncelleme: 06 Mart, 2019

Köpeğinizle tatile çıkmak, harika bir şeydir. Onun varlığı seyahati daha da özel hale getirecektir. Bunun nedenini bilmek ister misiniz?

Köpeğinizle tatile çıkmak neden güzel bir fikirdir?

Köpeğiniz için endişelenmenize gerek kalmaz

Sahipleri, evcil hayvanlarını, çocuklarıymış gibi sever. Dolayısıyla, siz iyi vakit geçirirken onları yalnız bırakmak, hiç kimse için eğlenceli değildir. Evcil hayvanınızı evde bıraktığınızda iyi durumda olup olmadığını sürekli merak eder ve onu çok özlersiniz.

Köpeğinizi evde bırakmak yalnızca endişelenmenize neden olur ve seyahatinizden zevk almanızı engeller. Köpeğinizle tatile çıkarsanız, bu durumdan kaçınabilirsiniz. Köpeğiniz yanınızda olduğundan içiniz rahat edecektir. Sonuçta evcil hayvanları kabul eden oteller ile restoran ve alışveriş merkezleri giderek yaygınlaşıyor.

Büyük olasılıkla sosyal medyada evcil hayvanlarının eğlenceli resimlerini paylaşanları görmüşsünüzdür. Bazıları özgünlükleri ve evcil hayvanlarıyla verdikleri komik pozlar nedeniyle çok sayıda takipçiye sahip. Evcil hayvanınızı bir sosyal medya yıldızı olarak hayal edebiliyor musunuz?

Ayrıca köpeğinizle tatile çıkmak , onlarla geçireceğiniz en eğlenceli anları saklıyor olabilir. Hiç düşünmeden bu kararı alın çünkü köpeğinizle tatil yapmak harika bir fikirdir.

Yeni arkadaşlar edineceksiniz

Kim şirin bir köpek yavrusunu sevmez? Turistlerin ziyaret ettiği bir yere götürürseniz, işiniz daha da zordur. İnsanların köpekleriyle tatile çıkması yaygın değildir, bu yüzden çok popüler olacaksınız ve herkes küçük köpek arkadaşınızla tanışmak isteyecektir.

Sonunda diğer turistlerle ve hatta yerli halktan insanlarla tanışacaksınız. Bu, eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır. Yeni arkadaşlarla tanışabilir ve hatta hayatınızın aşkını bulabilirsiniz – kim bilir? Her şey mümkün.

köpeğinizle tatile çıkmak için plan yapmak

Köpeğinizle tatile gitmek için ipuçları

Köpeğinizle tatile çıkmak, tüm avantajlarını göz önünde bulundurduğunuzda harika bir karardır. Ama bu kararı alırken iyi bir seyahat deneyimi yaşamak için birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Bunlardan bazıları:

Aşılar

Yurtdışına seyahat etmeseniz bile, köpeğinizin tüm zorunlu aşılarının yaptırılması gerektiğini unutmayın. Havayolu veya otel tarafından istenmesi durumunda mikroçip ve dokümanlar da gerekecektir. Ayrıca başka bir ülkeye gidiyorsanız, polis bu tür belgeleri isteyebilir.

Pasaport

Yurtdışına çıkıyorsanız, evcil hayvanınızın pasaporta ihtiyacı olabilir. Veteriner kliniğinizden bir pasaport basmalarını isteyebilirsiniz. Çok pahalı bir şey değil.

Eşyaları

Köpeğinizin yolculukta ihtiyaç duyacağı her şeyi almayı unutmayın. Muhtemelen ister araba veya tren isterse uçakla seyahat ediyor olun, bir taşıyıcı kullanmanız gerekecektir. Yiyeceklerini ve suyunu getirmek, rutindeki değişiklikler ile başa çıkmalarına ve strese girmemelerine yardımcı olacaktır.

tatile çıkarken köpeğinizin eşyalarını almak

Oyuncakları, en sevdikleri yiyecekleri ve yatakları (eğer mümkünse), tatile giderken köpeğinizin ihtiyaç duyacağı şeylerdir. Hayvanların rutinlere ihtiyacı vardır ve bu da yolculuğu olabildiğince rahat hale getirir. Değişikliklerle başa çıkabilmesinin en iyi yolu budur.

Tasma ve koşum

Bir tasma ve koşum köpeğinizle tatile gitmek için çok önemlidir. Yaşadığınız yerde köpeğinizi tasma olmadan gezdirmeye alışmış olsanız da, yabancı yerlerde serbest bırakıldığında hayvanınız kaybolabilir. Bu yüzden köpeğinizi asla tasmasız bırakmayın.

Beğeneceği bir yer seçin

Köpeğinizle tatile çıkmak için karar aldıktan sonra beğeneceği ve zevk alabileceği bir yer seçin. Köpeklerin alındığı bir plaj gibi bir açık hava alanı veya turistik bir merkez olabilir. Köpeğinizi kimse sizden daha iyi tanımaz. En çok nerede eğleneceğini biliyorsunuz. Bu yüzden, akıllıca bir seçim yapın!

Köpeğinizle tatile çıkmak bugüne dek cesaret edemediğiniz bir şeyse, önceden plan yaptığınız ve çaba gösterdiğiniz sürece, ikiniz için de çok özel olacağını bilmelisiniz. İyi eğlenceler!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.