Kediler Hakkında Bir Eğlence Programı: Hayvanlar İçin Reality Tv

İnsanların dahil olduğu yüzlerce eğlence programı gördük ve izledik. Peki ya evcil hayvanları konu alan bir programa ne dersiniz?
Kediler Hakkında Bir Eğlence Programı: Hayvanlar İçin Reality Tv

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2021

Evde olmadığımız zaman evcil hayvanlarının ne yaptığını kim bilmek istemez ki? Neler yapabiliyor olacaklarına dair bir şeyler gösteren animasyon filmleri olsa da birçok evcil hayvan sahibi hala hayvanlarının evde yalnız başına kaldıklarında ne yaptıklarını merak ediyor. İşte kediler hakkındaki bu eğlence programı, bu soruya cevap bulmamızda bize yardımcı olabilir.

Kediler için “Biri Bizi Gözetliyor”: Kediler hakkındaki bir eğlence programı heyecan yaratıyor

“Keeping Up With The Kattarshians” (Keeping Up With the Kardashians isimli şovdan esinlenilmiş) ismiyle bu İzlanda eğlence şovu gerçekten büyük bir başarı yakaladı.

Biri Bizi Gözetliyor’un evcil hayvanlar versiyonunda beş yavru kedi var. Bir hayvan barınağında yaşıyorlar ve yüzlerce maceraya atılıyorlar. Bu şovun “kedilerin gerçek hayatını” gösterme fikri ABD’de bulunan Kardashian ailesini (Kim, Kourtney, ve Khloe Kardashian, Kendall ve Kylie Jenner, ve Kanye West ve diğerleri) takip eden bir programa dayanıyor.

Programın formatı oldukça benzer olsa da ana karakterler oldukça farklı. Bu İzlanda projesi yerel bir kedileri koruma topluluğu olan Cat Protection Society ile beraber yürütüldü. Amaçları ise evcil hayvan sahiplenme konusunda halk arasında farkındalık yaratmaktı.

Kattarshians kedileri
Kaynak: eltiempostatic-a.akamaihd.net/

Program ne ile alakalı

Her şey terk edilmiş bir kedi olan Kattholt ile başladı. Kendisi Reykjavik sokaklarından kurtarılan bir kedi. Sokak kedilerinin olduğu bir barınağa götürdüklerinde hamile olduğunu fark ettiler. Tamı tamına 5 adet yavrusu oldu. Ama muhteşem bir şekilde hepsi (anne de dahil olmak üzere) aynı aile tarafından sahiplenildi. Yavrular yeterince büyüdüğünde anneleri gitmeleri konusunda “ısrar etti.”

Aynı topluluk nasıl geliştiklerini anlamak için kedilerin her birini geri topladı. Sonrasında birinin onları eve götürmesini beklerken bu eğlence programını yarattılar. Kedilerin isimleri Por, Bubbi, Vigdís, Katla, ve Hekla. Onlar devasa oyuncak bebek evlerinde eğlenirken biz de onların nasıl yaşadığını izleyebiliriz.

Keeping Up With The Kattarshians, şüphesiz sadece İzlanda değil dünya üzerindeki sosyal mecraya bir devrim yarattı. Bu kedilerin neyin peşinde olduğunu görebilmek için tek yapmanız gereken sadece canlı yayını aratmak.

Meksika’da evcil hayvanlar hakkında bir eğlence programı

Eğlence programları ve evcil hayvanlar
Kaynak: http://2.bp.blogspot.com

Bu programın adı “Sanando a mi mascota” (ya da Hayvanımı İyileştirmek). Bu hikayenin ana kahramanları hayvanlar. Program temel olarak Bandfield Hospital of the National Autonomous University of Mexico (Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi Bandfield Hastanesi) ve şehirdeki diğer hayvan kliniklerindeki veterinerlere danışılanları konu alıyor.

Uzmanların farklı hastalık, kaza vakaları ya da köpekler, kediler, kaplumbağalar, vb. arasındaki kavgaları çözmeleri gerekiyor. Bir saatlik program sırasınca seyirciler farklı hikayeler, teşhisler ve tedavileri izliyorlar.

Garip hastaları ve ilginç rahatsızlıkları gözlemleyebilirsiniz. Ciddiyetinden dolayı mutlu sona bağlanmayabileceğini düşünebileceğiniz bazı vakalar bile var. Ancak nihayetinde her şey gayet iyi sonuçlanıyor. Bununla birlikte doktorlar hayvanın sahiplerine pratik tavsiyelerde bulunuyor ki farklı acil durumlarda hayvanlarına yardım edebilsinler ve onlarla ilgilenebilsinler.

Çin’deki evcil hayvanlar hakkında bir eğlence programı

Programın adı “Muhteşem Hayvanlar.” Bu programda ulusal aktörler, şarkıcılar ve ünlüler veteriner ve hayvanat bahçesi görevlisi oluyor. Çekimleri Guangdong bölgesinde yer alan, Çin’in en büyük hayvanat bahçesinde yapıldı.

Katılımcılar (WWF Çin elçileri de dahil olacak şekilde) beş hafta boyunca bir tesisin içerisinde yaşadı. Bu tesisin içerisinde her zaman uzmanların gözetim ve rehberi altında bir görevli rolü oynamaları gerekiyordu. Hayvanat bahçesindeki hayvanlar pandalardan zürafalara, balinalara, şempanzelere, fillere, koalalara ve daha birçoğuna kadar çeşitliydi.

Bu eğlence programı hayvan sevgisinin ve onları nasıl koruyabileceğimizin değerini göstermeyi hedefliyor. Aynı zamanda programın yönetmenine göre, hayvanlara karşı sahip olduğumuz sorumluluğun da altını çiziyor.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.