Köpeğiniz İçin En İyi Köpek Eğitmeni Nasıl Seçilir?

Bu ilgi çekici makalemizde tüylü dostunuz için en iyi köpek eğitmenini nasıl seçeceğinizi keşfedin. Daha fazlası için lütfen okumaya devam edin!
Köpeğiniz İçin En İyi Köpek Eğitmeni Nasıl Seçilir?

Son Güncelleme: 03 Mayıs, 2021

Köpeğinizi eğitmeye ideal olarak o daha yavruyken başlamalısınız çünkü bu şekilde evcil dostunuz iyi davranışlara sahip itaatkar bir hayvan olacaktır. Bu yüzden yavru köpeğiniz daha yaşamının ilk aylarındayken onun için en iyi köpek eğitmenini seçmek harika bir fikir olacaktır. Bu, hayvan daha hayatının başındayken kurallara uyum sağlamasına olanak tanıyacaktır.

Aynı çocuklar gibi evcil hayvanlar da eğitilmelidir. Eğitim gelecekte köpeğinizle birlikte yaşamayı daha kolaylaştıracağı için erken yaşlarda davranış standartları oluşturmak önemlidir.

İyi bir eğitmen her zaman köpeğinizi yaşamının ilk aylarından itibaren nasıl eğiteceğini bilecektir. Peki, en iyi köpek eğitmeni nasıl seçilir? Bunun için bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

En iyi köpek eğitmenini seçmek için atılacak adımlar

Bir köpek eğitmeni seçeceğiniz zaman bazı belirli özellikleri düşünmeniz gerekir. İlk olarak hayvanların çevreyle kendi iletişim yollarının olduğunu bilmelisiniz. Bir köpek, bir insanın algıladığından çok daha fazla uyaran algılar. Ek olarak bu evcil hayvanlar çok zekidir ve kendi dilleri vardır.

En iyi köpek eğitmeni nasıl seçilir

Bir köpek herkes tarafından eğitilemez. Profesyonel bir yardım almak her zaman daha iyidir. Tüylü dostunuz için en iyi köpek eğitmenini seçerken dikkate almanız gereken birkaç adım var:

Olumlu pekiştirme

Bu metot, hayvanın sahibinin ne istediğini öğrenmesini sağlar. Eğitmen, hayvana tekrar yoluyla emirlere uymasını öğretir. Köpek eğitmeni köpeğe emir verir ve sonra tekrar tekrar itaat etmesi için onu uyarır.

Bu metot hayvanı cezalandırmayı içermez. Onun yerine sabra ve hayvanın anlamasını sağlamak için iş birliğine başvurur. Cezalandırılmayacağı için köpeğiniz stresten ve endişeden uzak kalacaktır. Bu yolla köpeğinizin konsantre olması daha kolay olacaktır. Bu, köpekleri eğitmede en etkili olan metotlardan biridir.

Olumlu pekiştirme; kucaklayışlar, oyunlar, oyuncaklar ve ikramlar gibi motive edici unsurları kullanır. Köpeğiniz bir şeyi her doğru yaptığında onu ödüllendirmeniz önemlidir. Herhangi bir nedenle tehdit kullanılmaz. Köpeğiniz asla korkmamalıdır.

İyi bir eğitmen her zaman bu metodu kullanacaktır çünkü olumlu pekiştirme oldukça iyi sonuçlar getirir.

Köpek eğitmeninin deneyimi

Bu arada iyi bir köpek eğitmeni, zor durumları çözüme kavuşturmak, yurt dışında okumuş olmak, diğer köpek sahiplerinden iyi referanslar almış olmak gibi iyi bir geçmiş performansa sahiptir. Köpek eğitmenini seçerken iyi bir itibara sahip olduğundan emin olmak önemlidir.

Normalde iyi bir köpek eğitmeni her zaman size özgeçmişini gösterecektir. Köpek eğitmeninin referansları ve fikirleri konusunda diğer insanlara danışmak her zaman en iyisidir.

Hayvan, gelişmiş davranış göstermelidir

Bu, bir köpek eğitmeninin iyi olup olmadığını anlamanız söz konusu olduğunda aslında kilit nokta sayılır. Eğer hayvan daha itaatkar ve daha kibar bir hale gelirse o zaman köpek eğitmeni işini iyi yapıyor demektir. Ama konu sadece olumlu pekiştirme ile çalışmak değildir. İyi bir eğitmen her zaman belirli kötü bir davranışı nasıl düzelteceğini bilecektir.

Her şeyin zaman aldığını hatırlamak önemlidir. Mucizevi sonuçların sözünü veren köpek eğitmenleri genellikle profesyonel olmaz. İyi bir eğitmen kurallar, stratejiler ve taktikler belirler ve en nihayetinde, bir süre sonra karşılığını alır.

Köpek eğitmeninin tutumu

Köpek eğitmeni aynı zamanda hayvanın sahibine onları eğitmeyi öğretmek zorundadır. İyi bir profesyonel hem evcil hayvanla hem de sahibiyle birlikte çalışır. Bu şekilde hayvan, sahibinin koşullarına da uyum sağlayacaktır.

en iyi köpek eğitmeni nasıl seçilir

Hayvanı bir yabancının ellerine çok uzun süre bırakmak hiçbir zaman tavsiye edilmez. Sahip, evcil hayvanından sorumludur. Köpek eğitmenlerinin yaptığı işe dikkat etmelisiniz. İyi bir profesyonel, eğitim aktivitelerine sahibin de dahil olmasında bir sorun yaşamamalıdır.

Köpek eğitmenleri aynı zamanda insanları da eğitir. Sahip ve hayvan arasındaki ilişki oldukça önemlidir ve güçlendirilmelidir.

Konu en iyi köpek eğitmenini seçmeye geldiğinde birçok harika profesyonel arasından nasıl seçim yapacağınızı bilmelisiniz. Hiçbir zaman şunu unutmayın: Hayvanlar çok içgüdüseldir. Köpeğinizin eğitmenini sevmesi harika bir işaret olabilir.

Ana resim kaynağı: SkyWideDesign.

İlgini çekebilir ...
Köpek Eğitimi: Köpeğinizi Nasıl Motive Edersiniz?
My AnimalsRead it in My Animals
Köpek Eğitimi: Köpeğinizi Nasıl Motive Edersiniz?

Köpeğinize, komutları yerine getirmeyi veya belirli bir şekilde davranmayı öğretmek zor olabilir. Peki, köpeğinizi nasıl eğiteceğinizi biliyor musunuz?