Oscar, İnterneti Değiştiren Köpek

Oscar, İnterneti Değiştiren Köpek

Son Güncelleme: 01 Mayıs, 2019

Konu evden taşınmak olduğunda, geride hiç bir zaman bırakmak istemeyeceğiniz bir şey olur: Evcil hayvanınız. Evcil hayvanınız ailenin bir üyesidir. Onu nasıl geride bırakabilirsiniz? Bu aklınızdan bile geçmemeli! Ve işte bu nedenle, Oscar interneti değiştiren köpek oldu. Bu duygusal hikayeyi daha önce duymadıysanız, Benim Hayvanlarım’da okuyun.

Köpek Oscar’ın hikayesi insanların kalplerine dokundu

Oscar Arjantin, Buenos Aires’te yaşayan bir köpektir. Sahibi Benjamin ve onun eşi Cristina ile yaşayan değerli, 11 aylık bir boxer cinsidir. Oscar evlerine geldiği zamandan itibaren, ortam çok daha keyifli oldu. Üçü beraber yeni bir aile yarattı. Hepsi birbirlerini seviyor ve koruyor.

Diğer köpekler gibi, Oscar yemek yemeyi ve yürüyüşe çıkmayı seviyor. Ayrıca kanepede bir yorgan altında yatmaya ve soğuk kış geceleri sırasında sahiplerinin yanında uzanmaya bayılıyor.

Oscar böyle sevgi dolu bir aile ve bakıcılar bulduğu için çok şanslı! Ama hayatın onlara bir oyun oynayacağını ve mutluluklarını tehlikeye atacağını hayal bile edemezlerdi.

Taşınma

Yeni bir iş fırsatı ve daha kaliteli bir yaşama sahip olmak için, Oscar’ın sahipleri Meksika’ya taşınmaya karar verdi. Şüphesiz, “köpek çocukları”nı da yanlarına alacaklardı. Çok heyecanlı bir şekilde, biletleri almaya gittiler. O zaman çok talihsiz bir sürprizle karşılaştılar. Oscar brakisefalik bir hayvandır. Başka bir deyişle, kısa, düz bir burnu vardır. Uçağın bagaj bölmesinde basınç solunum yolları problemlerine yol açabilir ve ölümüne neden olabilir.

Benjamin ve Cristina ne yapacağını bilemeden çaresizdi. Oscar’ın uçak kabininde yanlarında kalması için izin istediler. Ama maalesef, hiçbir havayolu şirketi buna izin vermez.

Başka bir çözüm onu bir kargo şirketi kullanarak taşımaktı. Bu da çok pahalıya mal oluyordu. Bedelini ödemeleri mümkün değildi.

Köpek Oscar’ın hikayesi internette yayılıyor

Benjamin ne olduğunu bilmiyor. Hikayesini çok dokunaklı bir videoda anlatmaya karar verdi. Bu videoda, “oğlu”na yaşadıkları sorunları açıkladı. Videoda, Oscar’ın çok dikkatli bir şekilde babasını dinlediğini görebilirsiniz. Sanki babasının ne dediğini anlıyormuş gibidir.

Benjamín hikayesinin bu kadar ileri gideceğini hiç düşünmemişti. Video, sadece birkaç gün içinde 7.000.000 kez izlendi. Ve, Facebook‘ta 70000 takipçisi oldu. Kısa bir süre sonra da destek mesajları almaya başladı. Bu mesajlar dünyanın her köşesinden geliyordu.

Hatta onlara çözüm bulabileceğini söyleyen havayolları ve pilotlar da oldu. Bu hala gerçekleşmedi. Ama en azından bir umut ışığı var. Benjamin’in Oscar’la yumuşak bir tonda konuşması ve problemlerini açıklaması hayvanseverlerin kalbine dokundu. Herkes benzer problemler yaşayanlara yardım etmek istedi.

Evcil hayvanlarımızı insan gibi, ailenin bir üyesi olarak görürüz. Ama ne yazık ki, herkes bunu yapamıyor. Bu yüzden böyle üzücü hikayeler var.

Bu hikayenin nasıl biteceğini bilmiyoruz. Sizleri bu konuda güncel tutacağız. Umuyoruz, nazik bir ruh bu çifte ve köpeklerine yardım edebilecektir. Sadece hayatlarını başka bir yerde paylaşmaya devam etmek istiyorlar.

Size hikayenin sadece bir kısmını veremeyiz. Videodan bahsettiğimiz için, bu makaleyi de onunla bitireceğiz. Görmek istediğinize eminiz. İspanyolca olmasına rağmen, Benjamin’in vücut dili kelimelerden daha yüksek sesle konuşuyor. İşte burada!

Ana görüntü kaynağı: www.lanacion.com.ar


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.