Köpeğini Terk Etmeye Çalışan Aileye Sert Tepki

İnsanların bu kötülüğü kesin olarak ortadan kaldırmamız gerektiğine dair her geçen gün daha fazla bilinçleniyor olmalarını görmek bizi çok mutlu ediyor.
Köpeğini Terk Etmeye Çalışan Aileye Sert Tepki

Son Güncelleme: 24 Aralık, 2018

Hayvanları terk etmek  sonu olmayan bir kötülük olmaya devam ediyor. Bu olayda, köpeğini sokağa bırakmaya çalışan bir aile, etraftakiler tarafından yuhalanıyor.

Görünen o ki, bunu göstere göstere yapacak kadar da dikkatsizdiler. Ancak birçok kişi bu ailenin köpeklerini terk etmeye çalıştıklarını fark etti ve işler sarpa sardı.  Size neler olduğunu anlatalım.

Bir Aile Köpeklerini Terk Etmek İstiyor

Olay Arjantin’in La Plata şehrinde gerçekleşiyor. Sahipleri onu sokağa atmak istediği için bir arabanın arkasından çaresizce koşan bir köpek görseniz ne yapardınız? Karşılarında durup onlara tepki gösterir miydiniz?

Bu hikayede bunu yapan bir şoför ve ona destek olan, olaya tanık olmuş diğer insanlar vardı. Evet bu aileye tepki gösteren kalabalık çok öfkeliydi; fakat hayvanlarını terk eden insanlar, bundan daha iyi bir tepkiyi de hak etmiyor.

Görünüşe bakılırsa zavallı köpek, şehrin içinde uzaklaşan sahibinin arabasını kovalıyor ve kendini yapayalnız ve çaresiz bir şekilde, hiç bilmediği bir yerde buluyor.

Bu bahsettiğimiz şoför ise köpeğin sahibinin arabasını takip edecek kadar yürekli bir insan. Arabayı takip ediyor, yollarını kesiyor ve hayvanlara karşı bu korkunç kötülüğü işlemek isteyen insanların karşısına dikilip, tepki gösteriyor.

Bu arada bahsettiğimiz köpek, uzun beyaz tüyleri ve kahverengi benekleriyle çok güzel bir köpek. Ve görünüşe göre oldukça da sevgi dolu. Davranışlarından anladığımız kadarıyla, arabaya bindiğinde ailesini görmek ve evine dönmek için can atıyordu.

İlk başta köpeği terk eden aile yüzlerini göstermek istemedi; ancak onları durduran cesur şoför arabanın yanından ayrılmadı. Hatta arabalarının camını bırakmayarak hareket etmelerini engelledi.

Köpeklerini terk ettikten sonra neler oldu

Yürekli şoför hakaretler ederek, ki bu tür davranışları onaylamıyoruz; ancak burada işe yarıyor, arabadaki insanlardan birini dışarı çıkartmayı başarıyor. Ardından, dışarı çıkan adamı köpeği geri arabanın içine alması için zorluyor. Sonra onlara, yolda köpeği tekrar bırakma ihtimallerine karşı, evlerine kadar takip edeceğini ve köpeğin evine geri döndüğünden emin olacağını söylüyor.

Yolun kapanmasına ve bu tırmanan gerginliğe rağmen, olaya şahit olan diğer arabalar da yaşanan olaydan etkilenmişlerdi. Kimse trafik durduğu için şikayet etmedi. Bunun bir sebebi de Arjantin halkının yüzde 80’inin bir köpeği olması olabilir, işte bu yüzden köpekler, ülke tarafından çok sevilen bir hayvan olagelmiştir.

Her şeye rağmen, elle tutulur bir sebebi olmadan köpeğini terk etmek isteyen birileri her zaman olacaktır.  Ancak bu kez bunu yapmak isteyenlerin yaptıkları yanlarına kalmamış gibi gözüküyor. Gerçi gerçekten de, olaya tarafsız baktığımızda, bir hayvanın böyle insanlarla yaşamaya devam etmesi iyi bir şey mi çok emin değiliz.  Acınacak bir durum; ancak evcil hayvanları terk etmek hala dünyada giderek artan bir eylem.

Gelin Bunu Durdurmak İçin Bir Şeyler Yapalım

Eğer bu hikaye tek bir şeyi açığa çıkardıysa, o da şüphesiz şudur ki, eğer her birimiz bu kötülüğü durdurabilmek ve tamamen yok etmek için üzerimize düşen görevi yaparsak, nihayetinde başarılı olabiliriz.

Bu hikayedeki insan yürekli bir insandı ve olayların kontrolden çıkabilme ihtimalini bilmesine rağmen bir risk aldı ve amacına ulaştı: Bir hayvanın terk edilmesini önledi.

Eğer hepimiz aynı şeyi yaparsak sizce dünyada neler olur? Hiç şüphe yok ki, hayvanların sokağa bırakılması bir son bulurdu.  Peki bu hepimizin istediği bir şey değil mi? Birilerinin evcil hayvanlarını terk edeceğine dair herhangi bir davranış gördüğünüzde mücadele edin, cesur olun ve bunu yapmayan çalışan insanları ifşa ve ihbar edin. Bu mücadelede elimizden gelen çabayı sarfetmek adına yapabileceğimiz en iyi şey bu olur.

Böyle bir olayla karşılaştığınızda tepkisiz kalmayın. Bir şeyler yapın! Hayvanlar size minnettar kalacak ve hayat ise hem bizim, hem de onlar için çok daha yaşanılabilir bir hale gelecektir.

Fotoğrafların kaynağı: www.newsjs.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.