Köpek En Sevdiği Oyuncağı Gibi Giyinmiş Sahibine Tepki Veriyor: Gumby

Kaliforniya'nın Petaluma kentinde yaşayan Crisp, Facebook profilinde Jolene ve insan boyutundaki Gumby'nin videosunu yayınladı. Video kısa süre sonra sosyal medyada viral oldu.
Köpek En Sevdiği Oyuncağı Gibi Giyinmiş Sahibine Tepki Veriyor: Gumby

Son Güncelleme: 13 Mayıs, 2021

Bir köpek sahibinin en sevdiği oyuncağı gibi giyindiğini görse nasıl tepki verirdi? Rehber köpek eğitmeni Emily Crisp bunun cevabını bilmek istedi. Bu yüzden erkek arkadaşından köpeği Jolene’nin sürekli oynadığı oyuncak Gumby gibi giyinmesini istedi.

Jolene en sevdiği oyuncağını dev boyutta gördüğünde

Gumby, Jolene’nin en sevdiği oyuncağı olmasının yanı sıra bir animasyon televizyon dizisinin ana karakteridir. Köpek, aniden önünde Gumby’nin insan boyutundaki bir versiyonu belirdiğinde ve etrafta dolaşmaya başladığında peluş hayvanıyla oynuyordu. Jolene ilk başta şaşkına döndü ve dondu kaldı. Sonra tepki verdi ve sevinçle kendini dev Gumby’ye attı.

Kaliforniya’nın Petaluma kentinde yaşayan Crisp, Facebook profilinde Jolene ve insan boyutundaki Gumby’nin videosunu yayınladı. Video kısa süre sonra sosyal medyada viral oldu.

Eğitmen duvarına şöyle yazdı: “Köpeğinizin gününü nasıl güzelleştirirsiniz… En sevdiği oyuncağı canlandırın.” Jolene kesinlikle çok mutlu görünüyor. Kendiniz görmek istiyorsanız, işte video.

Sizde bunu yaparak, bir köpeğin en sevdiği oyuncağı aniden bir insan boyutunda gördüğünde nasıl tepki verdiğini öğrenebilirsiniz. Köpeğiniz neyle oynamayı sever? Böyle giyinmeye cesaretiniz var mı?

Köpekler ve oyuncakları

Köpekler oyuncaklarla oynamaya bayılırlar. Köpekler günün önemli bir bölümünde yalnız kalmak zorunda kalırsa veya evde olduğunuzda bile onlara ayıracak fazla zamanınız yoksa oyuncakları onlar için mükemmel dostlardır. Ayrıca, köpeğinizin zekasını uyarmaya ve stresli durumlarda endişesini yatıştırmaya yardımcı olurlar.

Bu nedenlerden dolayı köpeğinizin oyuncaklarını çok dikkatli seçin. Dört ayaklı arkadaşınızın yaşı ve diğer özellikleri için hangi seçeneklerin en iyisi olduğunu veterinerinize sormaktan çekinmeyin.

Evcil hayvan ürünleri sektörü, köpek oyuncakları için milyonlarca seçenek sunar, ancak siz kendiniz de yapabilirsiniz. Her durumda, esas olan, hayvanlar için güvenli olmalarıdır. Evcil hayvanınızı zehirleyebilecek, ağzını incitebilecek veya boğulmasına neden olabilecek herhangi bir şeyden kaçının. Ayrıca oyuncağın tamamını veya bir kısmını yutarsa ​​sindirim sisteminde tıkanmaya neden olmasını da istemezsiniz.

Bu nedenle, seçtiğiniz oyuncakların:

  • Hayvanın onu yutamayacağı kadar büyük,
  • Zehirli olmayan malzemelerden yapılmış,
  • Kolay kırılmayacak şekilde olmalıdır.

Yavru köpeğinizle eğlenin

Bu şakayı denemek ve köpeğinizin en sevdiği oyuncak gibi giyinmek isteyebilirsiniz, ancak istemeseniz bile, onunla oynamak için her zaman zaman yaratın. Köpeğinizle bu şekilde etkileşim kurmanın ikiniz için de faydalı olduğuna hiç şüphe yok!

Köpeğiniz çok ama çok mutlu olacak. Aynı zamanda fiziksel olarak aktif olacak ve oyun yoluyla zekasını geliştirecek. Söylemeye gerek yok, siz de endişelerinizi bir süre unutacak, yenilenmiş ve mutlu hissedeceksiniz.

İnanmıyorsanız, hayatlarını evcil hayvanlarla paylaşan insanların daha sağlıklı ve mutlu olduğunu gösteren bilimsel araştırmaları inceleyebilirsiniz. Haydi, köpeğinizle oynamaya gidin!

Fotoğraf kaynağı: Facebook Emily Crisp


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.