Avrupa Kraliyet Köpekleri İle Tanışın

Bugün sizi Avrupa kraliyet köpekleri ile tanıştırmak istiyoruz.
Avrupa Kraliyet Köpekleri İle Tanışın

Son Güncelleme: 26 Nisan, 2021

Köpekler, mesleklerine ya da sosyal statülerine, ya da ilahi olarak seçilmiş olup olmadıklarına bakılmaksızın, insanların en iyi arkadaşlarıdır. Ve bugünkü yazımızda, Avrupa kraliyet ailesinin köpekleri ile tanışmanızı istiyoruz. Bir sebepten, genellikle pek çok insanın dikkatini çekiyorlar.

Avrupa Kraliyet Köpekleri İle Tanışın

Köpekler evcil hayvanlarımız haline geldiklerinden beri, Avrupa’nın tahtlarının meşru varislerinin en iyi arkadaşları olan pek çok köpek de oldu. Örneğin, Kral II. Charles‘ın bir Cavalier’ı, Prens Albert’ın bir Eos tazısı ve VI. Eduardo’nun César adlı bir Tilki Teriyeri vardı. Ayrıca, Kraliçe Alexandra’nın bir Japon Köpeği vardı. Tabii ki, mevcut kraliyet ailesinin de köpekleri var, işte bu köpeklerden bazıları:

1. Siyah Labrador (Hollanda)

Bir aile ve köpekleri.

Kral Willem-Alexander, Kraliçe Máxima ve üç prensesleri: Orange Amalia, Alexia ve Ariane; gittikleri her yere onlarla birlikte giden Skipper ve Nala adında iki güzel Siyah Labrador’a sahipler. Hatta tatillerinde ve sahildeki fotoğraf çekimlerinde bile orada, yanlarındalar.

2. İngiliz Monarşisinin Köpekleri İle Tanışın – Welsh Corgisi

İngiltere Kraliçesi Elizabeth, hayatı boyunca en az 30 Welsh Corgisine sahip olmuştur. Hatta, onları ailesinin bir parçası olarak görüyor. 50’lerden beri Corgi, İngiliz tacının “resmi köpeği”dir. Hatta türleri sürdürmek için yapılan bir üreme programının bir parçasıdır bile. Halen, isimleri Holly ve Willow olan iki Corgisi var.

3. Daksund (Monako)

Prenses Carolina’nın hayatında bir Yorkshire Terrier‘dan Atmo adlı bir Alman Çoban köpeğine kadar pek çok evcil hayvanı olmuştur. Ayrıca Funny Face adında bir Labrador’u ve Hagler isminde bir Boxer’ı da vardı. Şu anda, gittiği (kayak merkezlerinden sahillere) her yere onu takip eden iki Daksund’u var.

4. Labrador Retriever (İsveç)

Avrupa kraliyetine ait bir başka köpek de Jambo’dur. İsveç’te tahtın varisi Prenses Victoria ona tapar. Dolayısıyla, köpek pek çok resmi portrede ve kraliyet kutlamasında görünür.

5. Cocker Spaniel (İngiltere)

İngiliz kraliyet üyelerinden bazıları ve köpekleri.

Görünüşe göre Prens William Elizabeth’in evcil hayvan sevgisini miras almış. Eşi Kate, ilk çocukları George’a hamile kaldığında, çift, Lupo’yu evlat edindi, Lupo genellikle aile portrelerinde yer alan güzel bir siyah Cocker Spaniel.

Lupo, Kate’in ailesinden bir hediye olarak geldiğinde, Saray için bir problemdi. Bunun nedeni, sevgili Corgilerinin canını sıkabileceği için Kraliçe’nin Sandringham’daki konutunda (yani Noel’i kutladıkları yerde) köpeği istememiş olmasıydı.

6. Danimarka Kraliyet Köpekleri İle Tanışın – Daksund

Kraliçe Margrethe ve kocası Prens Henrik de Laborde’ye her zaman Daksund köpekleri eşlik ediyor. Ancak, Danimarka kraliyet üyelerinden köpekleri seven tek kişiler onlar değil. Prens, Frederick, yakın zamanda sadık arkadaşı Ziggy’yi kaybetti. Ziggy 12 yıl önce evlenirken hediye olarak aldığı bir Border Collie idi. Köpeğin ve çiftin çocuklarının (Christian, Isabella, Vincent ve Josephine) çeşitli fotoğrafları var.

7. Lhasa Apso (İspanya)

Kraliçe Sofia, kesinlikle bir hayvansever ve daha özel olarak da bu cinsi seviyor. Bu yüzden onları bu listenin dışında bırakamayız. Ayrıca Beethoven adlı bir Saint Bernard’ı, ve bir sığınaktan sahiplendiği bir melez olan Paquita adlı bir köpeği vardır.

Kral VI Felipe’ye gelince, o da köpekleri sever ve hatta kızları Leonor ve Sofia ile birlikte oynadığı Puşkin adında bir Schnauzer’ı vardır. Hepsi bu kadar da değil, Kral’ın kız kardeşi Infanta Elena’nın da çocukları Felipe ve Victoria Federica’ya hediye ettiği güzel bir Tilki Teriyeri var.

8. Jack Russell Terrier (Belçika)

Kral Alberto ve eşi Paola sık sık keyifli yürüyüşlere çıkarlar. Her zaman Pikki adındaki beyaz ve kahverengi Jack Russell Terrier’leri de onların yanında olur. Köpek, Brüksel’deki Laeken Kalesi’ndeki pek çok fotoğraf çekimlerinde bile var.

İlginizi çekebilir ...
Gazal Tazısı: Mısır’ın Kraliyet Köpeği
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Gazal Tazısı: Mısır’ın Kraliyet Köpeği

Pers Tazısı olarak da bilinen Gazal Tazısı Mısır'ın kraliyet köpeğidir. İslam kültüründe bu cinsin Allah tarafından buraya yollandığına inanılır.