Hayvan Türleri Arasındaki Dostluklar

Bazı farklı hayvan türlerinin anlaşamayacak kadar kaderlerinin önceden çizilmiş gibi görünmelerine rağmen yine de iyi bir ilişkilerinin olması şaşırtıcı. Kimileri birlikte yaşamaya mecbur bırakılırken, birlikte yaşamaya karar veren hayvanlar bile var.
Hayvan Türleri Arasındaki Dostluklar

Son Güncelleme: 25 Mayıs, 2021

Hayvanlar sadece arkadaşımız olmaktan daha fazlası olabilirler. Cinsi veya türü ne olursa olsun, diğer varlıklarla iyi geçinebilen ve hisleri olan varlıklardır. Tarih boyunca, farklı hayvan türleri arasında dostluklar kurulduğu olmuştur. Bugün bu yazıda en şaşırtıcı hayvan dostluklarından bazılarına bulabilirsiniz.

Hayvan Türleri Arasındaki Dostluklar

Kedilerin ve köpeklerin düşman olduğu ya da kedilerin ve kemirgenlerin anlaşamadığı şeklindeki popüler görüşlere rağmen, bu her zaman doğru değildir. Bazı evlerde, farklı türlerden hayvanların birlikte yaşadıklarını ve çok iyi dost olabildiklerini sık sık görebilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, bu doğada da görülebilir.

Gruplar halinde yaşamayı sevmeyen yalnız hayvanlar vardır, ancak aynı zamanda, başka türlerden hayvanlarla ilişki kurmak için özellikle arkadaş canlısı olanlar da vardır.

Arkadaşlığı hayatta kalmak için birlik olmaktan ayıran şey,  hiçbir hayvanın bu ilişkilerden arkadaşlık dışında yararlanmamasıdır.

Köpekler, hemen hemen tüm diğer hayvanlarla arkadaş olabilecek uysal ve nazik varlıklardır. Bununla birlikte, aşağıdaki listede, bunu yapan birçok başka hayvan türü de var. Hatta bazıları sizi şaşırtabilir.

Gerald ve Eddie

Gerald bir zürafa ve Eddie bir keçi. Gerald, Bristol Hayvanat Bahçesi’ndeki kafesinde yalnız bırakılmıştı ve bakıcılar bir arkadaşa ihtiyacı olduğunu düşündüler. Eddie ile böyle tanıştı çünkü bakıcılar onları bir nedenle anlaşacaklarını düşündükleri için bir araya getirmeye karar verdiler.

zürafa ve keçinin dostluğu

İkisini bir araya getirmekten sorumlu olanlar, “İlk günden beri arkadaştılar” diyorlar. O günden sonra ve birkaç yıl birlikte yaşadılar. Hayvan türleri arasındaki uzun süreli ilişkilerden biriydi. Birbirlerini kovaladılar, yiyeceklerini paylaştılar ve zebralardan biri Eddie’ye kaba davrandığında, Gerald boyunu kullanarak onu korkuttu.

Moses ve Cassie

1999’da bir çift, sokaklarında garip bir şey olduğunu fark etti: Cassie adında başıboş bir kedi yavrusu bir karga olan Moses ile arkadaş olmuştu. Bir süre onları izlediler ve Moses’ın Cassie’ye sahip çıktığını anladılar.

Moses sadece onunla arkadaş olmakla kalmadı, aynı zamanda ona yiyecek verdi, avlanmasına yardım etti ve hatta onu korudu. Kargalar çok zeki hayvanlardır, ancak o zamanlar böylesine zeki bir kuş görmek şaşırtıcıydı. Moses ve Cassie’nin neredeyse beş yıl süren bir dostluğu vardı.

Daisy ve Frank

Daisy’nin sahipleri Washington’da yaşıyor ve arka bahçelerini bir gölet ile dekore etmek istiyorlar. Frank adında bir Koi de dahil olmak üzere gölete birkaç tür balık koydular. Çiftin köpekleri yeni oturanlara dikkat etmedi ama Daisy dikkat çekti.

Daisy gölete yaklaşmaya başladı ve her yaklaştığında Frank sudan çıkıyordu. (…) Daisy diğer balıklara dikkat etmezdi ve eğer Frank uzaktaysa, Daisy’nin yanına yüzerdi, “dedi Daisy’nin sahipleri. Ayrıca, “Daisy, Frank’i yalardı ve Frank ona balık öpücüğü verir. Birbirlerini öpmeye her zaman devam ettiler. ”

Fum ve Gebra

Fum, insanlara ve diğer hayvanlara karşı çok arkadaş canlısı bir siyah kedi yavrusu. Diğer yandan Gebra, insanlara ve diğer hayvanlara şüpheci bir yaklaşım sergileyen bir baykuş.

İkisi de Katalonya’da yaşıyor ve Gebra doğancılıkla günlük uçuşlarına çıktığında Fum onlarla takılıyor. Bu özel kedi, baykuşun kabul ettiği tek arkadaştır.

baykuş ve kedi dostluğu

Bazen, Fum günü avlanarak geçirmeyi tercih eder ve günün sonunda Gebra’yla buluşur. Günü birlikte geçirmeye karar verdiklerindeyse, onları birlikte oynarken, tırmanırken ve avlanırken bulabilirsiniz.

Hayvan türleri arasındaki dostluklar özeldir ve her biri farklı şartlarda ortaya çıkmıştır. Moses ve Cassie birlikte yaşamaya karar verirken, Gerald ve Eddie birlikte yaşamaya zorlandı. Ancak, bu durumları bildirenlerin hepsi aynı şeyi söyledi:

Hayvanlar, büyüklük, renk, yaşam alanı ve hatta beslenme gibi tüm farklılıklarına rağmen arkadaş olabilirler. Bütün bunlara rağmen yıllarca süren ilişkileri vardır. Ayrıca, arkadaşlık ve anlayışla doludurlar.

İnsanların farklılıkları çözmek ve uyum içinde yaşamak için hayvanlardan öğrenmeleri gereken çok şey vardır. İlginizi çekebilir ...

Türler Arası Dostluk: Bir Kedi, Bir Köpek ve Bir Sıçan
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Türler Arası Dostluk: Bir Kedi, Bir Köpek ve Bir Sıçan

Çoğu insan, bazı türlerin düşman olduğunu ve asla anlaşamayacağını düşünse de, bu türler arası dostluk hikayesi, sevgi ve arkadaşlık konusunda ders...