Çığ Altında Kalan Otelden Üç Yavru Köpek Kurtuldu

Çığ nedeniyle gömülmüş 3 yavru köpek canlı olarak bulundu. Haydi onların hikayesini öğrenelim.
Çığ Altında Kalan Otelden Üç Yavru Köpek Kurtuldu
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Basın, İtalya’da bir çığ haberi verdi. Kurtarma ekipleri, Rigopiano Hotel’in kalıntıları arasındaki kayıpları aradı.

Çığ nedeniyle gömülmüş 3 yavru köpek canlı olarak bulundu. Haydi onların hikayesini öğrenelim.

Haberler yerel medya tarafından da paylaşıldı. 3 mastif köpek yavrusu otelin kazan dairesinde polisler tarafından bulundu. Bu otelde 11 kişi kurtuldu, 9 kişi hayatını kaybetti ve 21 kişi hala kayıp.

Yavruları kurtarmak için, uzmanlar onları örten duvarı kırabildiler. Yavrular artık stabil durumda ve veteriner hekimler onlarla ilgileniyor. Yavrular, otel yöneticisinin sahip olduğu 2 mastiff olan Nuvola ve Lupo’nun yavrularıdır.

Çığ sonrası kurtulan yavrularla ilgili soruşturma

Dosyadan sorumlu savcı Cristina Tedeschini basına soruşturma başlatıldığını bildirdi. Bu, çığ felaketini tüm yönleriyle inceleyecek ve otel inşaatını da kapsayacaktır.

Otel, 1.300 metre yükseklikte yer almaktadır. Bölgeye düşen yoğun kar yağışı nedeniyle geçen hafta neden tamamen kapandığı henüz bilinmiyor.

Yavru köpeklerin canlı olarak bulunmaları kutlanacak bir durum. Kalıntılar arasında kalan diğer canlılar, olaydan beş gün sonra bile yaşıyor olabilir.

Kurtarma anı

Acil durum ekibinin bir üyesi, yavruların kurtarıldığı anı anlattı. Sözlerine göre: “Onları bulmak zordu çünkü gizlenmişlerdi. Sonra, hafif bir havlama duyduk ve onları itfaiyecilerin duvarda açtığı küçük delikten görebildik. Deliği genişlettik ve onları çıkardık. ”

Köpekler birçok durumda hayatta kalabilir

Başıboş köpekler tüm ülkelerde bulunur. Genellikle bu, eski sahiplerinin sorumsuzluğundan kaynaklanmaktadır. Giderek daha fazla insan ve grup bu sorunla mücadele etmek için bir araya geliyor.

Gündelik hayatımızda, köpeklere dair çok nahoş hikayelerle karşılaşıyoruz. En sık karşılaşılan durum terk edilmedir.

Terk edilmiş köpeklere nasıl yaklaşılacağına dair ipuçları

çığ sonrası kurtulan yavrular
Kaynak: www.milenio.com
 • Kayışı olan bir tasma, battaniye ve çekici yiyecekler bulundurun. Bu hayvanla ilk temasta yardımcı olur.
 • İlk aksiyon, yiyeceği köpeğe güvenli bir mesafede bırakmak ve gitmektir.
 • Köpeğe yakın oturun, ama varlığınızdan dolayı bunalmış veya korkmuş hissedecek kadar yakın oturmayın.
 • Sabırlı olun, size güvenmeye başlayana kadar yemeğe yaklaşmasına izin verin.
 • Güvenini kazanmak çok önemlidir. Başıboş bir köpek, şefkat görmeye ve okşanmaya alışkın değildir. Aksine, geçmiş tecrübesi nedeniyle suistimal beklemektedir. Nazik bir fiziksel temasa izin vermesi için sabırla bekleyin.
 • Tasmayı takın, böylece çok önemli bir adım atmış olacaksınız. Onu okşamaya devam edin ve ona yiyecek verin.
 • Sakinleşince onu bir araca koyun ve tercih ettiğiniz güvenli bir yere götürün. Derisi enfeksiyon veya hastalık belirtileri gösteriyorsa, battaniyeyle örtün.
 • İçeri girdikten sonra onu ev yapımı yiyeceklerle besleyin. Başıboş köpeklerin beslenmesi genellikle artıklara dayanır ve ani bir değişiklik hazımsızlığa neden olabilir.
 • Yemek yedikten sonra ona rahat bir yatak verin.
 • En kısa zamanda onu veterinere götürün. Parazit ve aşılama programına başlaması gerekecek. Veteriner için para olmaması, bu adımı atlamak için mazeret değildir. Hayvan koruma kuruluşlarından yardım isteme seçeneğini kullanın. Hayvanseverlerin yardım edebilmesi için sosyal ağlarda yazılar ve görüntüler oluşturun.
 • Onu sahiplenmeyecekseniz, bir hayvan koruma kuruluşu ile irtibata geçin. Yeni bir ev bulma sürecinde sizi yönlendirecekler.

Görsellerin kaynağı: www.milenio.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.